E-shopy

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahoj,

mám takový dotaz: Jaké znáte největší chyby, které eshopy dělají, nebo které se týkají grafiky, použitelnosti, provozu? Jakákoliv chyba, která Vás napadne nebo příklad, děkuji moc všem!

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Největší chyba se u mě rovná lhaní o dostupnosti produktů. Každý si hraje jak má vše skladem a přitom kulové.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
- pokud platím kartou a špatně opíšu čísla již to nejde vrátit a musím psát email a řešit to
- nesprávně udávaná dostupnost (to jde ale poznat, takže vím co čekat)
- nenajdu na první pohled jak je to s dopravou a kontakt
- objednám platbu předem, ale nedorazí email kam zaplatit

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
-Informace o dopravě a platbě za dopravu, to prostě musí bít do očí, ne že to dvě hodiny hledám.
-Pokud je u produktu "skladem" a po objednávce mi píše jakýsi trol, že to není skladem, ten obchod u mě skončil, i kdyby tam měli zlaté prase za 12,50 ,-
-Když je u něčeho napsáno "originální díl" nebo "náhrada originálního dílu" a mě to tam nepasuje, tak bych vraždil, následující postup viz výše.
-Nemožnost vybrat si dopravce, volba jen Česká pošta, je o ničem, pravidelně nelze u balíků do ruky měnit čas doručení, systém balík buď nenajde a nebo vypíše, že v tento okamžik už nelze čas měnit, a kdy twl jindy, když ho chci měnit půl hodiny po objednání?
-Balík do ruky od České Pošty, pravidelně přebírám na chodníku, 150 metrů od domu, protože je balíkář líné prase a není schopen mi doručit balík do ruky, za který jsem si zaplatil.
-Údiv pracovníků České pošty nad tím, že v 10:00 dopoledne nejsem doma, ale v práci a že jsem si kvůli jejich dementnímu systému nemohl změnit čas doručení, je fascinující. Kua ne, nejsem fakt v deset dopoledne doma, jsem v práci, jako ty milá doručovatelko, kapiš.
-Nemožnost platit dobírku kartou u doručovatele od České pošty, jen doplňuje kvalitu jejich služeb.
-Balení, opravdu je nutné posílat usb flešku v krabici o rozměrech 50x30x30 cm? v které je asi tuna papíru?
-Dotaz jestli chci odebírat novinky emailem, si prosím nechávejte až na konec objednávky, vyskakovací okno s výzvou jak skvělé je mít váš zpravodaj v emailu mě donutí maximálně opustit obchod.
-Ideální je, když vidím, jak položky přiskakují do košíku a pod nimi je i poštovné, je hned vidět, jestli jsem nakoupil už tolik, že je zdarma a nebo kolik vlastně za to poštovné budu platit.
-Platba na účet u obchodu, kde už jsem nakupoval mi vyhovuje, většinou je i spojena s nižším a nebo žádným poštovným, počet účtů by ale mohl být větší, než jeden u ČS, kde jde platba asi pěšky.
-Nabídka nákupu na splátky, je fakt super, ale opět bych jí uvítal až při konečném kroku objednávky a ne u každého produktu zas cedule jak blázen.

Asi bych si ještě na něco vzpoměl, možná to dopíšu :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:
-Balík do ruky od České Pošty, pravidelně přebírám na chodníku, 150 metrů od domu, protože je balíkář líné prase a není schopen mi doručit balík do ruky, za který jsem si zaplatil.
-Nemožnost platit dobírku kartou u doručovatele od České pošty, jen doplňuje kvalitu jejich služeb.


1) Balík na chodníku - za to nemůže e-shop, ale pošta. Stěžuj si vednoucí pošty, když to nepomůže tak podruhé a když ani podruhé, tak to oznam výš a paní na poště už pracovat nebude. To byl i můj případ, kdy mi před pár lety nechávali na koleji, kde je 24 hodin denně vrátná, u balíků bez dobírky jen oznámení, že je na poště, místo toho aby to vrátná, která byla ochotná to podepsat (je to její práce) převzala... 1x jsem volal na poštu paní vedoucí, podruhé jsem ji navštívil osobně a když to bylo potřetí, šlo to ne k ní, ale výše... Za týden měla pošta novou vedoucí a doručovatelé pracují jak mají...

2) Vím, že ti to jako zákazníkovi je jedno, ale platba kartou = mínus 1,5 až 3% obchodníkovi. To neplatí nikdo z přepravních společností, ale obchodník z marže. Není pak divu, že PPL, DPD a další nabízejí platbu kartou, ale 90% obchodníků ji u balíku nepovolí a máte smůlu... A nebo se pak všichni divíte, že dobírka je za takové prachy...

PS: Nehájím ČP, ale v poslední době se začíná vzpamatovávat, ale bude jí to trvat ještě dlouho, přirovnal bych jí k Českým drahám, které nestíhají za konkurencí :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Netvrdím, že je to chyba obchodu, ale mít na výběr alespoň dva dopravce by mohl.

U nás je ČP tak v řiti, že ani návštěva vedoucí pošty, ba ani urgence a stížnost na vedení v Chebu není nic platná. Jako nejvíc mě dokáže nasr.. když mi přijde balík, na poště ho nevydají mojí manželce, protože je do vlastních rukou a druhý den ten balík nechá pošťačka u sousedky, zabít, na místě. A to nemluvím o tom, že jsem loni podepsal výslovný zákaz ponechávání zásilek u někoho v domě, prd platné. Asi se jednou budu muset naštvat a požadovat náhradu za balík po poště, prostě mi sousedka žádnej nedala a jsem na ně zvědavej.

Platba kartou nebo dobírka, ano dobírku si zaplatí lidi, platbu kartou obchodník. Tam kde já nakupuji s tím nemají problém.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Co nejvíce? Tady jsem psal o testování webu. Je to zaměřené spíš na weby o textech, ale třeba ta rada ohledně dotazníků ti může přijít vhod. Každopádně ten nástroj můžeš pustit na svém e-shopu, za měsíc si k tomu sednout a určitě tam něco najdeš. To ti můžu slíbit.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:
U nás je ČP tak v řiti, že ani návštěva vedoucí pošty, ba ani urgence a stížnost na vedení v Chebu není nic platná....


Špatně si stěžuješ :-)

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
freez píše:
-Nemožnost platit dobírku kartou u doručovatele od České pošty, jen doplňuje kvalitu jejich služeb.

U nás na poště to dotáhli k dokonalosti, že mi pán za přepážkou řekl, že lze platit jen kartou Český spořitelny.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Lukaaashek píše:
U nás na poště to dotáhli k dokonalosti, že mi pán za přepážkou řekl, že lze platit jen kartou Český spořitelny.

Heh no za chvilku bude možno platit jen Skartou :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Já odpovím spíše z technického pohledu. Za nejhorší považuji špatné popisy výrobků, ale také špatné nakódování šablon, kdy název produktu není H1, nebo URL je dlouhá řada nezapamovatelných znaků. Také je dobré, když jde eshop napojit na nějaký fakturační systém, nebo umí vytvářet faktury. Samozřejmostí by měli být i feedy pro srovnávače zboží.

Z pohledu zákazníka je určitě důležitá ta dostupnost, rychlost reakce na objednávku, kvalita prodávaných produktů a cena.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

rawat
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 14
Registrace: 03.12.2010
Ešte by som doplnil, že jednou z veľkých a častých chýb e-shopov je nevýrazné tlačítko vložiť do košíka a jednotlivé tlačítka v procese objednávky. Testovali sme to na 3 e-shopoch a konverzia na všetkých stúpla len vďaka výraznejšej farbe tlačítok, ktoré vedú k potvrdeniu objednávky.
Potrebujete právny služby? Využite služby advokáta - Advokát Topoľčany, osobne alebo online.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
- nutnost registrace k dokončení nákupu
- špatné náhledy obrázků způsobené nízkým rozlišením, vodoznakem anebo v případě specifických produktů neobsahují nějakou věc na srovnání velikosti - například minci (například u šperků)
- chybějící údaje o provozovateli, hodí se i fotka provozovny (kamenné) člověk má pak pocit, že nakupuje v obchodu a nebojí se něco objednat.
- pokud je součástí telefonické ověření objednávky stálo by za to to tam někde napsat a mít možnost určit si kdy mi zavolají. Spousta lidí (nepodnikatelé) poslední dobou nezvedá cizí telefony, protože je jen otravují různé agentury.

Vesměs jsem ale tolerantní, když už něco objednávám z internetu tak se to na běžných eshopech co mají peníze nenachází.

IneX
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 20
Registrace: 20.04.2012
- nemoznost objednat tovar bez registracie - odradi hadam drvivu cast potencionalnych zakaznikov
- vela zbytocnych krokov k dokonceniu objednavky. ideal podla mna 3- / 1 kosik, 2 vyplnenie udajov -adresa,platba, 3 potvrdenie nakupu
- iba jedna moznost platby a dopravy. co ine ako dobierka?...
- neuplne informacie- chybajuci tel.kontakt
- strojovy preklad popisu tovaru
- uvedene tovar skladom a ten dorazi za 10 dni...
Nekomerčné, nekompromisné, netolerantné oblečenie HardStreet shop http://www.hardstreet.sk
Mohawk čiapky http://funnyciapky.sk

bara
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 18.01.2013
Pro mě, jako koncového zákazníka je důležité, aby uváděli pravdu o zboží skladem. Pokud něco nutně potřebuji a čekám na to delší dobu, je mi to pak k ničemu, protože už koupím zboží jinde. Také pokud chci zboží reklamovat a na reklamaci mám nárok, naštve mě, když reklamaci nechtějí uznat, ač jsem v právu.
Zásadní problém je také nekomunikace ze strany e-shopu.
I České energetické centrum může nabídnout zajímavé ceny pro všechny zákazníky.

martin85
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 05.02.2013
Sám som si s tvorbou e-shopu nevedel vôbec rady, tak som si ho nechal urobiť na zákazku u http://www.shopsys.sk presne podľa mojich predstáv. Rozbehol som ho a zatiaľ to vyzerá dobre, takže žiadny antitalent, ako som ja, nemusí zúfať :)

jami
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 12
Registrace: 04.06.2012
pre mna ako zakaznika je najdolezitejsie vidiet kontakt a cena za dopravu, to su prve informacie ktore hladam.
Dalej je velmi dolezite ked mam nejaku otazku k produktu aby bola odpoved rychla a nie ze cakam viac nez jeden den na odpoved, pokial vobec odpoved pride :)
Ochranné fólie - krystalovo priehladne ochranne folie pre mobilne zariadenia

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se