Domény

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Má nějaký smysl řešit URl adresy webu, který byl na doméně předtím než expirovala? Dají se nějak využít ty staré již nefunkční URL, které ale robot stále navštěvuje a vyhledávač indexuje? V GWT se mi na doméně kterou jsem koupil po expiraci objevilo asi 50 URl na kterých byl obsah, dají se nějak ty adresy využít, přesměrovat na nový obsah který už jsem na web dal?

S tímhle nějak nemám zkušenost, co byste poradili, mám na ně hodit bobek a nebo je nějak využít?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Samozřejmě, že adresy se využít dají a směrovat na nový obsah se rovněž dají. Pokud mají nějakou návštěvnost tak bych to osobně směrováním řešil ... traffic zadarmo je traffic zadarmo :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jo, ale jak to udělat nejefektivněji, budu asi muset každou zvlášť přesměrovat na nějakou novou? Tak 50 adres není tak moc, nedovedu si představit, že by jich bylo 500 :-p

-- 21. 08. 2012 04:23 --

Zapomněl jsem napsat, že na těch URL mám těď samozřejmě stránku 404 a na ní odkaz na hlavní stranu, otázka je, jestli to stačí a nebo by bylo lepší to rovnou přesměrovat na stávající obsah, nebo všechno na hlavní stranu rovnou bez 404.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
Neexistující URL nepřesměrovávej na homepage, vyhledávač má správně dostat odpověď 404,
nic bych nepřesměrovával, vyhledávače je sami po čase odstraní z indexu.
Do budoucna bych doporučil vytvořit svou 404-ku tak aby se i při neexistující URL dostali
návštěvníci na web a neodcházeli, příklad http://www.ojeto.cz/tahle-adresa-neexistuje

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo díky, no něco takového jako máš ty, tam mám taky. Tak to asi nechám jak to je, když náhodou někdo na tu stránku přijde, dostane se z ní na hlavní stranu pomocí odkazu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Na ty nejnavstevovanejsi neexistujici URL bych dal normalni stranky, zadne presmerovani. To je nejlepsi reseni.
no cooking

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tak, tak najlepšie riešenie je frekventované stránky naplniť obsahom, zbytok presmerovať.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to by asi taky šlo, některé adresy se k tomu přímo nabízejí, no něco s tím udělám.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
- Rozhodně se vyhnout 404ce. To je nejhorší varianta, která zabije link juice. Vzhledem k tomu, že tam vyhledávče chodí, asi tam něco bude směřovat.
- Možností je několik. Můžeš tam dát klasickou stránku, která se bude automaticky generovat, podle toho co na ní má být a následně nabídne odkaz na hlavní stránku/podstránky. Něco jako minimapa webu.
- Anebo rovnou hodit přesměrování přes 301.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Ještě se můžeš kouknout do archivu, co na stránce přibližně bylo za téma a pokud je blízké zaměření webu, něco podobného napsat, nebo to přesměrovat na nejpodobnější existující stánku. Je škoda odbýt vyhledávač a návštěvníka 404kou, zvlášť když tam můžou vést odkazy.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Web je nyní zaměřen na úplně stejné téma, které bylo na webu předtím, tak některé stránky se určitě budou dát použít byli to pravděpodobně sekce, jsou tam ale i adresy do nějakého objednávkového systému a ty asi nevyužiji, protože z formátu URL není vůbec jasné co na stránce bylo. Každopádně některé tedy vytvořím a něco přesměruji přes 301 no a něco zůstane s 404kou a odkazem na hlavní stranu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
freez píše:
Má nějaký smysl řešit URl adresy webu, který byl na doméně předtím než expirovala? Dají se nějak využít ty staré již nefunkční URL, které ale robot stále navštěvuje a vyhledávač indexuje? V GWT se mi na doméně kterou jsem koupil po expiraci objevilo asi 50 URl na kterých byl obsah, dají se nějak ty adresy využít, přesměrovat na nový obsah který už jsem na web dal?

S tímhle nějak nemám zkušenost, co byste poradili, mám na ně hodit bobek a nebo je nějak využít?


Pokud máte tématicky podobný obsah, tak přesměrovat na URL nového tématicky podobného článku. Počítejte s tím, že na těch 50 URL může vést klidně stovky odkazů, Takže smysl to má. Uděláte si redirect 301 a máte ušetřeno na linkbuildingu.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se