Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdarec. Trochu odbočim od klasických IT témat. Nový rok se blíží a s ním pro většinu z nás i novoroční předsevzetí. Jaké je Vaše?

moje:
1. najít si větší prostor pro volný čas
2. větší trpělivost s lidma
3. trávit méně času kontrolou emailu a diskuzí na blozích :-D
4. nakupovat méně domén

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Potají doufám, že už žádná předsevzetí nebudou potřeba :-D Stejně bych nic nedodržela. Třeba jsem vždycky byla rozhodnutá, že v 25 letech přestanu kouřit. V lednu mi bude 26 a hulím pořád jak sádrový ježek. Do příštího roku teda radši nic neplánuju. Jediné předsevzetí je zhubnout a vydělat si na letenku do Indie (mé vysněné místo) než se z téhle materialistické společnosti zblázním :-)))

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
predsevzeti si nedavam, uz jen z toho duvodu ze je nikdy nedodrzim :DD

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já už jsem se na toto téma trochu rozepsal při hodnocení Školy návyků: http://blog.kvasnickajan.cz/jak-na-me-z ... la-navyku/, kdy se snažím si vybudovat nové. Chtěl jsem od Nového roku začít, ale už jsem začal teď od 1.12, tak snad to zvládnu :) Zatím musím říci, že je příjemný změna myslet na to, že je něco jinak a že se snažíte něco změnit. PS: A mám fakt více času na vše :D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
S tema navykama je to i hodne o tom co delas za typ prace ... bohuzel existuji nektere cinnosti, kde at se snazis sebe vice, tak proste veskere navyky jdou pryc, protoze v dobe kdy a ne prijde rada se vyskytne problem ktery je nutny resit urgentneji ...

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
gransy píše:
S tema navykama je to i hodne o tom co delas za typ prace ... bohuzel existuji nektere cinnosti, kde at se snazis sebe vice, tak proste veskere navyky jdou pryc, protoze v dobe kdy a ne prijde rada se vyskytne problem ktery je nutny resit urgentneji ...

Přesně, je to hodně i o té práci, ale i tak se dají definovat návyky i mimo práci, což narážím na cvičení, čtení, vzdělávání atd. Je to hodně zajímavé se nad tím vůbec zamyslet a pokusit se vše dodržovat. Zatím se mi to daří a jsem zvědav, na jak dlouho :D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Lany: tise zavidim :)

Ja tedy vyuzivam sluzeb jedny firmy pro osobni/firemni rust uz skoro druhym rokem ... a na tehle vecech si na me zatim vylamali zuby :D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
gransy píše:
Lany: tise zavidim :)

Ja tedy vyuzivam sluzeb jedny firmy pro osobni/firemni rust uz skoro druhym rokem ... a na tehle vecech si na me zatim vylamali zuby :D

Zkus to trochu více rozebrat :) Co jsi zkoušel nebo co ti nejde atd? To mě hodně zajímá. A jak to probíhá když využíváš firmu?

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Lany: tak ja delam v hostingovym/domenovym oboru ... tady proste kdyz se neco po**re, tak se to musi resit nehlede na tom jestli mas nejaky navyky, todo list, atd ... samozrejme se to da resit personalnim rustem, ale to se musi zas z druhy strany zaplatit, ze :)

Ono je jednoduchy si udelat napriklad primitivni navyk: Vecer pred spanim si prectu kapitolu z nejaky zajimavy knihy ...

Jenze realizuj to, kdyz mas takhle predvecer ... a najednou zjistis ze neco nefunguje jak ma, nebo ma nekdo nejaky problem ktery musis ty resit ... venujes tomu nejakej cas a nasledne se odeberes ke spani v tuhym stadiu, kde fakt na knizku nemas ani trochu sily ...

Udal jsem samozrejme simple priklad, ale ono to funguje vicemene u cehokoliv. Ale z diskuzi co jsem kdy na tohle tema mel s "konkurenci", tak jsme na tom vsichni stejne :D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Mám kamaráda, on má eshop a další projekty i s kamennou prodejnou atd, a ten denně čte hodinu i kdyby trakaře padaly i kdyby by měl jít spát ve 3 ráno. Je to sice šílenec, ale drží se toho a hodně svůj buss posunuje kupředu díky čtení a zkoušení nových věcí. Tím neříkám, že je to jednoduché, ale jde to :) I když u těch hostingů a domén, to vím, viděl jsem jak na poslední akci jiní kamarádi co mají eshop ovínění ve 2 ráno řešili pád serveru, a je to něco šíleného, ale vyřešili. Nezávidím ti tvou pozici a asi už bych si raději toho člověka zaplatil, i s ohledem na své zdraví :) Přece jen už to takhle máš několik let, že? A kolik let to ještě vydržíš?

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
A vsak stale rosteme ... pred par lety to byl porad vicemene one-man-show ... ted jsou dve kancelare s xx zamestnanci atd ...

jenze ja s tim mam jiny cile, a ty cile vyzaduji porad hodne prace :) Moje cile jsou uplne vzdaleny aktualnimu stavu :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Že vás to baví to kouření :)


Víš prd co kdo kouří :-D

-- 03. 12. 2012 10:03 --

gransy píše:
Lany: tak ja delam v hostingovym/domenovym oboru ... tady proste kdyz se neco po**re, tak se to musi resit nehlede na tom jestli mas nejaky navyky, todo list, atd ... samozrejme se to da resit personalnim rustem, ale to se musi zas z druhy strany zaplatit, ze :)

Ono je jednoduchy si udelat napriklad primitivni navyk: Vecer pred spanim si prectu kapitolu z nejaky zajimavy knihy ...

Jenze realizuj to, kdyz mas takhle predvecer ... a najednou zjistis ze neco nefunguje jak ma, nebo ma nekdo nejaky problem ktery musis ty resit ... venujes tomu nejakej cas a nasledne se odeberes ke spani v tuhym stadiu, kde fakt na knizku nemas ani trochu sily ...

Udal jsem samozrejme simple priklad, ale ono to funguje vicemene u cehokoliv. Ale z diskuzi co jsem kdy na tohle tema mel s "konkurenci", tak jsme na tom vsichni stejne :D


Jo tohle znám, mám napsané věci co potřebuju udělat a v 9:00 je všechno jinak :-) Bohužel plánování nejde vždycky tak jak by člověk chtěl. Ať už v práci, nebo při podnikání mi v průběhu práce vždycky přistane něco, co se musí udělat prostě hned a zabere to tolik času, že ostatní se posune, no když chci ještě něco stihnout, dělám pak třeba do jedné do noci, no a v půl šesté zase do procesu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
gransy píše:
jenze ja s tim mam jiny cile, a ty cile vyzaduji porad hodne prace :) Moje cile jsou uplne vzdaleny aktualnimu stavu :D

Povídej :)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já si myslím že předsevzetí by si měl člověk dávat kdykoliv uzná za vhodné, že se potřebuje posunout dál. Tzn. čekat až bude nový rok, je dosti zdlouhavé. Proto si přímo na nový rok předsevzetí nedávam.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Lany: to nemuzu povidat, tady to cte i konkurence :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Předsevzetí si nedávám, ne že bych se ho nesnažil dodržet, ale stejně na to předsevzetí po čase zapomenu. Pokud jde o cíle, ty přicházejí samy v průběhu roku.

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Více práce = Více penízek, Méně zábavy = méně utracených penízech ;) Jinak řečeno chci se věnovat naplno práci.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Předsevzetí si nikdy nedávám, jelikož se snažím celý rok tak nějak něco zlepšovat atd.. A jenom proto, že přeskočí 2012 na 2013 se nezvencnu ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Naučit se vše o emailingu.
Mé předsevzetí do nového roku je: masivní email marketing na plný pecky.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
wico: takze se musis naucit jeste jednat se spamlistama a provozovatelema mail serveru webhostingu :D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Nedávno jsem si znovu projížděl email academy 2 a můžu jedině doporučit, je tam vše krásně shrnuto :)
PS: Zatím jsem vše nezvládl jen jeden den, po barcampu :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jo masivní email marketing začínám na svých emailech pociťovat každým dnem víc a víc, bože samej spam, jak se blíží vánoce všichni jsou jak šalení, samozřejmě nikde jsem jim k tomu souhlas nedal, jak jinak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Jo, taky mám pocit, že nedělám nic než se odhlašuju z newsletterů o kterých nevím odkud se vzaly. A nejlepší jsou ty hlášky někdy, třeba "když se odhlásíte z našeho newsletteru, už nikdy se do něj nebudete moci zaregistrovat." To mě fakt dojalo :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
No jo masivní email marketing začínám na svých emailech pociťovat každým dnem víc a víc, bože samej spam, jak se blíží vánoce všichni jsou jak šalení, samozřejmě nikde jsem jim k tomu souhlas nedal, jak jinak.


Tak jestli si chceš přivydělat, tak je zveřejňuj podobně jako já na http://kecykveci.cz/rubrika/spamovaci/
Občas se taková publicita někomu nelíbí a nabízí i love za odstranění ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se