Volná diskuze

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Co vás přesně zajímá (optimálně seřaďte podle priority), když hledáte copywritery, od kterých chcete napsat text? Reference? Cena za NS?

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Záleží na hodně věcech, já jelikož nehledám sračkotexty, tak jdu především po kvalitě...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A co konkrétně od nich chceš vědět?

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
V první řadě reference. Mám několik stálých textařů, ale někdy je toho tolik, že sháním další, ale sehnat někoho, kdo píše fakt dobře je poměrně náročný. Samozřejmě cena hraje taky velkou roli, když někdo chce za obyč. text 300,- za NS, tak ho pošlu do háje.

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
vetsinou postaci reference, aby clovek videl jaky maji sloh a pravopis

pak uz jen kteremu oboru se venuji, mamina na materske zijici 90% casu na mimibazaru tezko bude psat o zabezpeceni DNS :-)

a na konec cena / oprava / cena az na prvnim miste :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
losperos: a to je hodně nebo málo? :-) já tu sehnal textařku za 150 kč/Ns a byl jsem celkem spokojen. texty druhý den.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Poptavka-zdarma.cz:

300,- pokud jde o obyčejný text, nic technického atd., tak je to hodně. Řeči typu, že čím dražší text, tím lepší, jsou absolutně mimo...

bajcicak
WD Trader: 3.5/5

Příspěvky: 29
Registrace: 02.11.2012
Určitě závisí na referencích. Také ale závisí na tvém rozpočtu, kolik jsi ochoten dát. Pokud víš, že tvůj rozpočet je 200,- za článek nebo NS, tak asi hledáš podle toho.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Reference
Obor
Cena
Vytíženost
Komunikace
Fakturační možnosti
No a po první zakázce se uvidí :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mám podobný dotaz....využíváte služeb pro linkbuilding? za kolik a jak jste spokojeni?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Mám podobný dotaz....využíváte služeb pro linkbuilding? za kolik a jak jste spokojeni?

Jo tak na to jsem taky zvědav, co ti kdo napíše. V tomhle moc zkušenost nemám (rozuměj moc těm lidem nevěřím).
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
losperos píše:
Poptavka-zdarma.cz:

300,- pokud jde o obyčejný text, nic technického atd., tak je to hodně. Řeči typu, že čím dražší text, tím lepší, jsou absolutně mimo...

Taky si myslim. Mé články taky většinou obnášejí i něco na nastudování, takže je potřeba započítat i tento čas...každopádně si myslím, že hoďka na text postačí a 170kč pro ženskou na MD nebo šikovného studenta je, myslím, přijatelná cena

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ani 170 Kč za NS je podle mě dost :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Jo tak na to jsem taky zvědav, co ti kdo napíše. V tomhle moc zkušenost nemám (rozuměj moc těm lidem nevěřím).

Asi tak nějak :-). nasypou to do nějakýho poloautomatu a vloží kam se dá...zatím to dělám sám, ale dost mi to žere čas.
Sem právě teď vložil 8.záznam a fuckt mě to neba

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Ani 170 Kč za NS je podle mě dost :-)


No to záleží na tématu, někde je to naopak málo. Pokud člověk ale sežene pisálka a trefí se mu do tématu, nemá s tím takové problémy, nemusí toho tolik studovat a s cenou se dá hejbat.

ps: čekám na ten třetí díl seriálu o fotostolu, tak šup šup :-D

-- 07. 12. 2012 21:23 --

Poptavka-zdarma.cz píše:
Asi tak nějak :-). nasypou to do nějakýho poloautomatu a vloží kam se dá...zatím to dělám sám, ale dost mi to žere čas.
Sem právě teď vložil 8 záznam a fuckt mě to neba


Bohužel to žere čas i mě, ale pořád když si spočítám kolik stojí můj čas nad tím strávený a kolik bych musel zaplatit člověku, tak váhám, protože nemám moc důvěru v kvalitu těch lidí, ale jak se říká, kdo nezkusil neví, takže uvidíme.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ano, tak bereme běžné texty a ne odborné.

Add ps: počítám na neděli :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Bohužel to žere čas i mně, ale pořád když si spočítám kolik stojí můj čas nad tím strávený a kolik bych musel zaplatit člověku, tak váhám, protože nemám moc důvěru v kvalitu těch lidí, ale jak se říká, kdo nezkusil neví, takže uvidíme.

No, záleží kolik stojí tvá "časová jednotka" :-D. Já si taky zatím dost věcí dělám sám, ale od nového roku chci zabrouzdat více do obchodu a pak už si za to asi radši zaplatim. Už teď nezvládám to co chci.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
No, záleží kolik stojí tvá "časová jednotka" :-D. Já si taky zatím dost věcí dělám sám, ale od nového roku chci zabrouzdat více do obchodu a pak už si za to asi radši zaplatim. Už teď nezvládám to co chci.


No to záleží na tom kolik a jak drahého kafe u toho vypiju :-) Každopádně by se mi nějaký "propagátor" webů hodil. Abych se mohl věnovat tvůrčí činnosti jinde :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já to vezmu z druhého konce. Záleží co přesně zadavatel chce, dokdy to chce a kolik toho chce. Já mám opačný problém - už mě opravdu nebaví vysvětlovat klientům, že 70 Kč/NS opravdu JE hodně málo. Pokud to přepočtu na hodiny, tak reálná schůdná cena při rozumné pracovní době je mezi 150-200 Kč/NS. Většina lidí navíc neví co chce a nedají pokoj, dokuď to není. Takže shánění kvalitního textaře také vyžaduje jasné zadání, to je problém většiny klientů. Druhý oblíbený nešvar je ten, že se neustále snaží fušovat do textu.

Pokud chci sračkotext, beru jednoznačně cenu a seženu si studenta bez faktury někde na webtrhu nebo jobs.cz. Ideální je sehnat někoho šikovného a levného bez referencí, ale šance jsou poměrně malé. Atsor a Krcmic publikovali na toto téma pěkné články :D
Pokud chci kvalitu, tak rozhodují reference a znalost oboru. Sám vím, že těžko budu psát o dámské obuvi, když o tom vím kulové. Ano, nějak bych to napsal, ale prostě to nebude opravdu dobré, abych s tím byl já sám spokojený.

Linkbuilding si dělám sám, raději méně a dobře. Není to snadné ani levné, ale bohužel mám dost specializované weby a nevím, kdo by to zvládl za mě. Tedy vím, ale ne za cenu, kterou by umožnil můj rozpočet :D

Kdybyste potřebovali solidní texty k focení, cestování či přírodním vědám, jsem otevřený spolupráci :) Reference jsou samozřejmostí.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Dobrý dotaz.

Si musím krátce něco napsat, protože mi lezou na nervy keci některých písálků..
Hlavně záleží, kde sháníte.
A věřte mi, že kvalitní texty seženete za 50,- NS k oboustranné spokojenosti ne, že ne.
Řeči o kvalitě v přímé úměře k ceně nejsou pravdou.
Maminka a mateřské Vám v mnoha případech napíše za 30.- čtivější a uživatelsky přívětivější text než ze všech možných školení a moudrostí zmatený copywriter za 300,-
A, to že tam má pár hrubek a blbě udělaný odstavce mi vůbec nevadí. Stejně to opravuji po každém.

Za mě seřazeno dle priorit
1/ Písemný projev
3/ Spolehlivost
2/ Komunikace
3/ Cena

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zkušenosti
Kvalita (reference)
Možnost fakturace
Bydliště (možnost setkání)
Věk
Zaměstnání (škola)
Cena
Možnost komunikace
Rychlost
Styl komunikace (jak se mi líbí jeho přístup, dá se poznat i po první zprávě)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se