Volná diskuze

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dneska jsem pročítal affil blog a narazil jsem na odkaz, kde se nabízí dropshipping. Když jsem to mírně nastudoval, zejména zde: http://dropshipping.cz/#jak-to-funguje, bylo mi jasné, že to je opět jen nálepka dropshippingu a je to ve své podstatě další, kdo nabízí jen přeposílání objednávek.

Normálně mě toto nepřekvapuje, ale zrovna u Franty, který jsem si myslel, že má v pojmech jasno, je to překvápko. Nevím tedy do jaké míry je v tom namočen, ale sám an svém blogu píše, jak tohle je pro něj dropshipping o projekt oslovuje jako "náš".


Dost mě to "zaměňování" pojmů se*e, protože pak někdo přijde, chce strašně dropshipment a ve skutečnosti je překvapen, co to vlastně je a kolik je s tím "práce". Co s tím nevím :)

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Počkej, ty se tomu ještě divíš že se to tady u nás v ČR používá jak kdo chce?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
No u těhle lidí, kteří by v tom měli mít jasno mě to dost překvapuje, ale asi by fakt nemělo :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Možná je to zčásti zaviněno tou doménou, protože níže se píše že "Náš affiliate manažer vám v krátkosti představí princip spolupráce, na bázi přeposílání objednávek." Nestudoval jsem to detailně, nicméně máte pravdu, že se tyhle dva systémy dost často pletou, reps. k nim dost často někdo přidá ještě affil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Pokud 99% lidí se pod dropshipingem představuje přeposílání, je pravděpodobnější že se budou zajímat o dropshiping než o přeposílání, třeba tak to bylo myšleno.

frances
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 63
Registrace: 30.04.2011
Ahoj díky za diskuzi, souhlasím s Honzou že je to krajně matoucí když se doména jmenuje dropshipping ale přitom se jedná o přeposílání objednávek. Nicméně jsem naskočil do rozjetého vlaku a s doménou už nešlo nic dělat. Máme i preposilaniobjednavek.cz které bude na dropshipping.cz brzy směřovat. Jinak na obranu musím podotknout že i když je to papírově přeposílání objednávek, tak si bere všechny výhody dropshippingu a troufám si říct že v ČR není výhodněji nastavený partnerský program s přeposíláním objednávek.
Provize nejsou fixní ale počítají se jako rozdíl MOC-VOC
Do balíků a na balíku jsou reklamní prvky e-shopu
Vše je automatizováno pomocí API, zákazníkům chodí z dropshipping.cz maily o stavu objednávky s logem partnerskeho eshopu, které je i na faktuře.
Partneři neřeší nevyzvednuté balíky, reklamace ani složité e-shopové účetnictví.
Nikde nefiguruje název mateřského e-shopu dokonce ani na faktuře (Gadget house s.r.o.)
Neplatí se žádné vstupní poplatky a máme připraveny import scripty pro prestashop zdarma pro partnery.


Kdyby to potřeboval kdokoliv cokoliv vysvětlit neváhejte se na mě obrátit: frantisek.szabo@dropshipping.cz
Affiliate evangelista / FrantisekSzabo.cz
 

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se