Volná diskuze

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Dobrý den,
nevím proč, ale stále mi postupně klesá počet zaindexovaných stránek na google. Aspoň podle grafu ve webmaster tools.
Nevíte někdo čím by to mohlo být? Jinak web se neustále aktualizuje a ve webmaster tools jsem neměnil nic.

Náhled:
index.JPG


Před pádem to bylo 29 308

Díky moc za vysvětlení a případně rady
Web: doprofilu.cz
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pokud web pravidelně aktualizuješ, máš v GWT vždy aktuální sitemap nahranej ?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Wladass píše:
Pokud web pravidelně aktualizuješ, máš v GWT vždy aktuální sitemap nahranej ?


Ano vždy jej aktualizuji.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Wladass píše:
Dobře a má vždy stejný ideálně vyšší počet stránek ?



Ano je vždy i když jen o desítky stránek větší.
__________
Chtěl jsem se zeptat, když mám několik subdomén. Mám udělat sitemap pro každou z nich a nebo vše shrnout do jednoho sitemap? A když mám udělat pro každou z nich sitemap mám do hlavní sitemap dát odkazy jako třeba doprofilu.cz/forum/?
Díky moc
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
CHvilku počkej, já to mám taky jak na houpačce. Každopádně pravidelná aktivita určitě není na škodu.

U Seznamu pozoruju poslední dobou trend, kdy začíná klást větší důraz na podstránky.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
CHvilku počkej, já to mám taky jak na houpačce. Každopádně pravidelná aktivita určitě není na škodu.

U Seznamu pozoruju poslední dobou trend, kdy začíná klást větší důraz na podstránky.



A taky máš tak obrovský rozdíl ( u mě 4 000)
Jinak to mě uklidnilo, že to není jen u mě.
Jinak jak je to prosím s těma subdoménama a sitemap?

Jinak ještě jak jsem tu psal již dříve, když dám načíst jako googleBOT, tak se mi po 15 minutách zobrazí nezdařilo se a stále jsem nedokázal přijít na to čím by to mohlo být.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta: sitemap - pokud máš Wordpress, je to jednoduche - přes plugin http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack ... pokud html, tak přes online generator http://www.xml-sitemaps.com

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No já mám joomla!, wordpress, phpbb a stránku na html. A šlo mi o to, zdali mám pro každou subdoménu vygenerovat vlastní sitemap a nebo zdali mohu udělat jen jednu sitemap, kde budou odkazy i subdomén.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Index googlu skáče neuvěřitelně, možná je to ale jen chyba měření...někdy na dotaz site zaznamenám třeba 100x méně stránek, než tam bylo před týdnem. To je možná chyba i stránek...ale neřeším...na návštěvnost vliv neměřitelný....

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Důležité je aby Google indexoval všechny stránky co máš v sitemap. U blogů je to třeba hlavní stránka + stránky jednotlivých blogpostů. Zbytek je většinou irelevantní, protože idenxovaný výpis článku v rubrice o 300 stránkách nikoho nezajímá. Google je však indexuje a průměrně odmazává, protože vznikají duplicity. Tohle bude zřejmě i tvůj problém. Google to rychle hodil do indexu a pak postupně vyhrazuje.

U tebe jsem koukal, že máš web s obrázkama, tam text nemá moc smysl. Existuje však sitemap i pro obrázky, kde by jsi mohl nabrat slušné body. Chodí ti pak spousta lidí z Google images. Obecně by se ti hodilo ty obrázky trochu optimalizovat. Koukni na jeden můj starčí článek Optimalizace obrázků nejen pro vyhledávače.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago:

No tak že promazává ty, které jsou v nějaké kategorii, ale jsou stránkované. Nad tím jsem taky přemýšlel.
A díky za článek, ale kdybych u každého obrázku měl psát alt, tak už nevím co ke každému dát. A jinak ani další rady z článku nelze nějak moc efektivně využít.

Prosím tě jak je to přímo s tím image sitemap? Jak se vytváří? Já jsem to z té části ve tvém článku moc nepochopil.
A jak ji vložím do WMT?
Jinak asi žádný online generátor není?

Co jsem tak koukal, tak je to přiřazení obrázků ke každé stránce k jedné stránce lze přiřadit až 1 000 obrázků, ale to bude dosti složité, když se na web přidává klidně i 50 obrázků za den.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Přidává se to do GWT jako jakýkoliv jiný sitemap.
Co se týká generování. leda napsat si vlastní skript, co by se o to postaral. Na WP to dělá automaticky addon WordPress SEO.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se