Volná diskuze

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jak moc může být postihnutelné parazitování na značce iDnes ? Lze nějak zjistit zda mají ochrannou známkou ? U seznamu a novinek je to jasné, ale iDnes ? Jak moc jim to může vadit když se bude jednat vlastně o jejich propagaci ?
Něco mě napadlo, tak než se do toho plně pustím, tak se radši ptám.
Edit: Jde mi o registraci domény idnes.tld a provozování obsahu na ní.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Co je, potřebuješ další agregátor? :-) Myslím, že se odpověď dozvíš, až ti přijde meil z iDnes :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Přemýšlel jsem, jestli nebude lepší jim nejdřív napsat nebo něco podobnýho, a parazitovat bych chtěl na http://search.seznam.cz/stats?collocation=idnes

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jako jestli myslíš něco jako je toto
Kód: Vybrat vše
http://www.idnes.info/
tak na to se asi nikoho ptát nemusíš, ale jestli bys nějak agregoval jejich obsah a vydělával na tom, tak to by asi stálo za zeptání.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Agregovat něco budu, ale vydělávat asi ne, jen další link-farma s návštěvností. V podmínkách sice mají:
RSS kanály serveru iDNES.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování nebo další šíření RSS kanálů serveru iDNES.cz bez předchozího písemného souhlasu MAFRA a.s. není dovoleno.

Tak nevím jestli je to osobní užití nebo není.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No tak můžeš jim tvrdit, že tam chodíš jenom ty :-) to ale asi nesežerou, osobní užití je myšleno asi odběr rss například do Outlooku, nebo do osobní čtečky. Zase na druhou stranu vídám často iDnes v agregátorech a asi je to nějak nekaká.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jop to já vídám taky, na pár webech to taky mám, ale šlo mi především o tom, jak by to vzali ve spojení s tou doménou.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
1) Užití RSS tímto způsobem ti soud rozhodně nebude kvalifikovat jako osobní užití - publikuješ ho veřejně.
2) Ochranou známku mají - stačí si ji najít v online rejstříku.
3) Kdyby si měl iDnes.LTD a jelo na tom cokoliv, co nebude společného s jejich oborem, měl by si klid, protože to není parazitování na jejich brandu, ale budeš-li tam agregovat zprávy (ať už jejich, nebo cizí), tak to je stejný obor a je to postižitelné - právně určitě.

Je na tobě, zda podstoupíš riziko a budeš si s nima zahrávat, ale určitě "parazitovat" na hledanosti je dobrej nápad. Jen nevím, jak moc to iDnes řeší...

-- 17. 12. 2012 20:26 --

freez píše:
No tak můžeš jim tvrdit, že tam chodíš jenom ty :-) to ale asi nesežerou, osobní užití je myšleno asi odběr rss například do Outlooku, nebo do osobní čtečky. Zase na druhou stranu vídám často iDnes v agregátorech a asi je to nějak nekaká.


Když to někdo načítá do online RSS čtečky a hrne jim to návštěvnost, tak je to štvát nemusí, i když to porušuje pravidla.. Ale ty pravidla jsou právě pro takové vyčůránky, kteří by na nich chtěli parazitovat, tzn. aby měli páku jak je odstavit...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Idnes i dalsi velke zpravodajske servery jsou proti agregovani RSS. Nedavno jsem se ptal nekolika serveru a vetsina se vyjadrila negativne.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass: to poznáš, až ti přijde faktura od Idnesu :-D. není to plýtvání časem? proč koncovka .ltd? Proč by nekdo chodil na idnes.ltd, kdyz si tu muze precist na idnes.cz? Co udelat neco uzitecneho? nejaky web co se na neco specializuje? treba jakzahnatkocovinu.cz :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Co udelat neco uzitecneho? nejaky web co se na neco specializuje?


Treba web na pujcky :D (Sorry, ja musel)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Achjo :D Takže:
1) TLD pobavilo :D
2) proč idnes viz hledanost na seznamu/google
3) protože jsou lidi blbý viz :
http://search.seznam.cz/stats?collocation=seznam
http://search.seznam.cz/stats?collocation=facebook
http://search.seznam.cz/stats?collocation=youtube
To jako důkaz lidské debility stačí ne ? :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan: ani nahodou! ... ty uz delam ja :-D

-- 17. 12. 2012 21:00 --

Wladass: taky jsem si te blbosti vsiml, proto mam treba domeny www.uloz-to-cz.cz www.badoo-cz.cz www.badoo-prihlaseni.cz ..
podle me by byla lepsi domena www.idnes-cz.cz a je ještě volná :-)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
ale slovní spojení idnes jí nemá viz zamítnutý spis : http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/po ... 46&plan=cs


Přešti si někde, co může být zapsáno jako ochranná známka. POkud se chceš odvolávat na tohle, tak ani nebudou potřebovat právníka, aby tě u případného soudu dostali... :-) Prostě si idnes.neco klidne udělej, budeš mít i návštěvnost atd., ale jakmile na tebe narazí a nebudeš se jim líbit, tak to bude drahé.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Teoreticky bych jako název webu mohl zvolit něco jako : "I dnes i zítra zajímavé zprávy" a bylo by :)

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
tohle mi trošku připomíná ty weby na jména, třeba kdy borec prodává agatahanychova.cz, atd.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Vůbec nepotřebujou ochrannou známku, značku a podobné nesmysly. Stačí jim prokázat, že podnikají déle ve stejném oboru - a prokázat parazitování rozhodně pro ně nebude problém. V ten moment jsi po uši v maléru. Podle autorského zákona totiž žádnou ochrannou známku nepotřebujou, takže bacha na to.

Jinak veřejné RSS agregátory jsou jen asi milimetr za otevřenou zlodějinou, je to prachsprosté vykrádání cizího obsahu a zobrazování na svém webu pro VLASTNÍ obohacení. Nějaké kecy o zpětných odkazech jsou jen ubohoučké výmluvy, jak ospravedlnit tenhle pochybný byznys.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ok díky za názory. Nepoznáte někdo někoho, kdo nějaký podobný spor řešil ?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass: dival jsem se v souvislosti s mýma webama na uloz.to - zkus to dat do vyhledavace a vyjede ti par "webparazitu" :-D , kterým uloz.to web sebralo

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se