Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mám (budu mít) jednu krásnou překlepovku na .cz doménu. Rád bych ji nechal přesměrovanou na "překlepovaný web", ale přitom měřil návštěvnost. Jak na to nejjednodušeji? Nechci asi použít GA, protože tomu nerozumím...jak to udělat třeba přes toplist? Doména bude tady + viz http://www.hexageek.com/cze/pages/domain-parking ...jakou nejjednodušší věc na měření návštěvnosti byste použili? Díky Petr

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
stránky mám na toplistu a na zebricek.cz Využíval jsem i google analythics.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
to lord:-) no na to jsem se přesně neptal:-) jde mi o redirect s měřením návštěvnosti...

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
redirect s kódem na měření kampaní? Ale GA nechceš, co?

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No chci něco jednoduchého...co pochopím i já:-)

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
sikec píše:
to lord:-) no na to jsem se přesně neptal:-) jde mi o redirect s měřením návštěvnosti...


sorry no :)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Tak to je easy, pokud máš WordPress, tak plugin Pretty link lite, kde si vytvoříš vlastní URL na daný web, kde to má směřovat, a na tento odkaz budeš směřovat. Prakticky příklad: mám blog.kvasnickajan.cz na wordpressu. Je web ovacopi.cz a já mám doménu ovacopy.cz, zadal jsem si tedy vytvoření URL, která je ve tvaru http://blog.kvasnickajan.cz/ovacopi-sraz a tu jsem zadal do pole pro přesměrování. Ve WP se mi ukazuje kolik lidí který den kliklo. Nebo můžeš podobnou technikou využít bitly.com, kde si vygeneruješ odkaz a ten vložit pro přesměrování. Opět ti to měří prokliky a ukazuje ti to reporty. Často si takto ověřuji affiliate odkazy a reporty v rámci affiliate programu.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To Lany...no právě jde mi o přesměrování domény, která je reglá a mám k dispozici (jak píši v prvním postu) pouze free hosting bez PHP. Takže WP nepřichází v úvahu....Možná to bit.ly...ovšem kam vložit odkaz pro přesměrování? Jak dlouho se musí čekat, než se proklik zaznamená a přesměruje? Každopádně díky...

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
sikec píše:
To Lany...no právě jde mi o přesměrování domény, která je reglá a mám k dispozici (jak píši v prvním postu) pouze free hosting bez PHP. Takže WP nepřichází v úvahu....Možná to bit.ly...ovšem kam vložit odkaz pro přesměrování? Jak dlouho se musí čekat, než se proklik zaznamená a přesměruje? Každopádně díky...


Ten WP můžeš mít na jakémkoliv webu, jde jen o ten plugin. Nejde o to mít ten WP pro tu doménu nebo pro to přesměrování. Ta URL je také jedno, jaký bude mít tvar, nikdo o ní nebude vědět, tedy je to jen pro tebe. Přesměrování pokud máš wedos je pohoda, jen vyplníš jeden formulář v administraci, kde zadáš cílovou adresu přesměrování a je to. Stejně je to s bitly.com, jde jen o ten odkaz a sledování statistik.

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Já bych to řešil přes GA. Jednoduší to asi být nemůže. Na cílovém webu si vypsat zdroje návštěvnosti a je to.

Přesměrování dost znemožňuje měření. Protože pokud tam budete mít PHP redirect, nebo redirect přes .htaccess , tak se to přesměruje rovnou na cílový web a měřící kód na překlepové doméně prostě nebude fungovat, protože server hold uživatele přesměruje ještě dříve, než navštíví tu překlepovou stránku.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
to siva01: no cílový web není samozřejmě můj, takže tam toho moc nezměřím:-)
to Lany: ahááááááá takhle, jop to by mohlo běhat díky...ale kde je úskalí? Pomocí toho by sis mohl přesměrovat třeba seznam,cz na jakoukoliv doménu ne?

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
sikec píše:
to siva01: no cílový web není samozřejmě můj, takže tam toho moc nezměřím:-)


Jde to měřit jako událost - https://developers.google.com/analytics ... ackerGuide
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se