Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mám tu ještě jednu otázku: vytvářet subdomény nebo raději podstránky a navzájem prolinkovat (např. v záhlaví nebo zápatí webu)? Nebude se přelévat rank na subdomény?

2/ v případě, že na web odkazuju z microsite, nezačne mít později větší autoritu pro vyhledávač microsite (když chci podpořit hlavně odkazovanou stránku)?
(při poslední seo analýze mi totiž microsite posílila a odkazovaná stránka ztratila v pořadí SERP - pravděpodobně byla líp hodnocená doména, která odkazovala)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
U specializovaných projektů je vždycky risk, že microsite bude užírat hlavní propagované stránce. Já teda osobně na tyto legrácky kašlu a nějak to funguje. Většinou si radši držím větší celky pohromadě na jedné doméně a jen na jednom projektu jsem hodil e-shop na subdoménu, aby se mi to nemíchalo. Jinak se snažím držet radši míň projektů, ale každý na své doméně a netříštit to na subdomény a microsite.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
basti: prave, vsiml jsem si....kdyz mam stranku na tema pujcky-hypoteky-investice, tak zase lip zacilim web, kdyz ho rodelim na pujcky.x.cz , hypoteky.x.cz apod. , ne? domena je 4 roky stara, tak ma i celkem velkou autoritu a tim i vytvorene subdomeny, ktere podporuji dalsi me projekty.

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Používám microsites a za žádné "ubírání" to nepovažuji. Kdo příjde na moji micosites, tek skončí na produkčním webu. Taktéž i mé microsties jsou na některé výrazy těsně za produkčním webem, ale proč ne... Má tam být konkurence, nebo vaše microsites ?

Co se týče subdomén, tak ty mají význam jen v některých případech. Určitě bych spíše používal adresáře a pouze v případě, že se mi to do adresářové struktury nějak nehodí ( téma výrazně vybočuje ), tak bych volil doménu dalšího řádu.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se