Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Možná jste si všimli, že Seznam přitvrdil ve výsledcích vyhledávání. Pokud zadáte do vyhledávače název města nebo "neco-mesto", vyhledávač Vám hned pod PPC reklamou vypíše své produkty - články, firemní vypís a své mapy. např. pujcky-mesto, bydleni-mesto, prace-mesto apod. proste nejžádanější KW. Je jasný, že se snaží prodat vlastní reklamu a výpis už není přirozenou, ale hnusně komerční věcí.

Co si o tom myslíte?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No je to jejich vyhledávač a dávají dopředu to co jim vydělává, chovají se stejně jako Google, a ač se mi to nemusí líbit, je to prostě tak. Na stránkách Sonny asi taky nebudou na úvodní stránce výrobky Samsung.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: nemůžeš přeci srovnávat produktové stránky a vyhledávací portál - ten by měl být založený na relevanci vyhledávání a né pod "cenzurou"

-- 18. 12. 2012 14:49 --

Tak nové změny. Jak mávnutím kouzelného proutku dnes zprávy z Novinek u výpisu Seznamu zmizely. Zustaly zde jen vypisy z Firmy.cz. Asi jsem nebyl sam, kdo tenhle pristup kritizoval.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
A proč? kdo, kdy, kde někde stanovil nějaká pravidla, jak má vypadat vyhledávací portál? O ničem nevím. Lidi tam chodí, tak firma vydělává, nic víc, nic méně, chceš tam být? tak plať, nebo se snaž (to někdy nemusí stačit).
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: asi na to mame jiny nazor. Microsoft taky dostal pokutu za to, ze k Windowsum dodaval zdarma automaticky i videoprohlizec. Taky muzes rict, ze to byl jeho software, tak si muze delat co chce. Muzes taky rict, ze pocin komunistu je taky jejich vec, kdyz si ten rezim lide zvolili.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to je o konkurenčním boji, nebo nekalé soutěži, takže pokud by někdo měl jiný vyhledávač a dal Seznam k soudu, pak možná, ale pokud já půjdu k soudu, aby Seznam dostal pokutu, protože zobrazuje nerelevantní , nebo chceš li ovlivněné výsledky, dostanu tak maximálně kazajku :-) Politiku bych do toho netahal, to je spíš o lidech.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
No to je o konkurenčním boji, nebo nekalé soutěži, takže pokud by někdo měl jiný vyhledávač a dal Seznam k soudu, pak možná, ale pokud já půjdu k soudu, aby Seznam dostal pokutu, protože zobrazuje nerelevantní , nebo chceš li ovlivněné výsledky, dostanu tak maximálně kazajku :-) Politiku bych do toho netahal, to je spíš o lidech.


Mužem také třeba skončit jak čínský prohlížeč, který uživazelům podsunuje jen výsledky, které nepodléhají cenzuře. :-D

Btw: pokud by Seznam dával do fulltextového vyhledávání zmanipulované výsledky, tak se vsad, ze tu pokutu od antimonopolniho uradu dostane.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo to dostane, když mu to dokážou. To je pravda, nicméně mi občas trochu lízlej tou Čínou přijde :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: protože se začíná rozmáhat trend seo lobistu a rada firem zacina techto lidi vyuzivat, protoze se neumerne zvysuji naklady na PPC reklamu.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: asi na to mame jiny nazor. Microsoft taky dostal pokutu za to, ze k Windowsum dodaval zdarma automaticky i videoprohlizec. Taky muzes rict, ze to byl jeho software, tak si muze delat co chce. Muzes taky rict, ze pocin komunistu je taky jejich vec, kdyz si ten rezim lide zvolili.



Jenže Windows si kupuješ a platíš za jeho licenci, to u seznamu neděláš. Je to služba, kterou můžeš a nemusíš využívat. Co a jak si zobrazují je prostě na nich a nezbývá to než respektovat. To je jako kdyby tě chtěla konkurence žalovat (nebo seznam), že tě zobrazují výše než jeho... Fakt musíme jejich pravidla tolerovat nebo zakázat indexaci stránek :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: já tě chápu. jsem demokratická země, tak by tu měla fungovat svoboda obchodu. Ale představ si, jak takový vyhledávač může ovlivnit třeba politickou kampan volby prezidenta apod. jista regulace by na trhu byt mela a specialne na produkty, ktere maji majoritni podil na trhu a na to prave dohlizi antimonopolni urad a je to tak dobre.

Jednou vystupuje Seznam jako nezavisly vyhledavac, tak by se tak mel chovat.

Asi záleží jak se na věc díváš - buď jako kapitalista nebo demokrat :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak mě taky sere, když mám "dobré to SEO" a pak přijdou matláci se stejným sortimentem, udělají si placený zápis na firmy.cz za 10 tis. na rok a jsou rázem všude nademnou. Nepopírám, že bych to rád viděl naopak, respektive mě tímto seznam nutí na stejný (nesmyslný) zápis do firmy.cz taky a nemám jinou možnost... Prostě to není dobře, v tom s tebou souhlasím, ale dodávám, že nemůžeme dělat nic a vše je v normě, protože seznam je projekt co nemá za úkol někomu něco zobrazovat, ale primárně vydělat. Že to delají takto je věc jiná...
Jinak když máš web v G webmaster tools, tak ti to taky pomáhá nahoru i když ne tak moc jako firmy, ale to asi nikomu nevadí, protože je to google, ale hlavně to je zadarmo.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se