Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,
Již delší dobu (budou to 2 roky) jsem majitelem mobilního telefonu Samsung S8000 Jet (Gold edition), ale tento telefon mi přestává vyhovovat a tak se poohlížím po nějakém novém. Obracím se na vás s prosbou, abyste mi sami řekli, jaký smartphone byste si vybrali vy, proč právě ten a uvedli třeba i nějaké tipy.

Uvažuji nad Samsung Galaxy Nexus, ale na druhou stranu nevím, jestli se mi chce dávat 10.000 Kč za mobilní telefon. Toto téma jsem založil spíše jako inspirační :)

Jinak předem upozorňuji, že o iPhone zájem nemám!
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

MetalFlow
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 07.04.2012
Jo, Nexus rozhodně nevypadá špatně, ale patří do dražší cenové skupiny.

Osobně bych volil asi HTC EVO 3D. Je cenově dostupnější a také nabízí celkem ucházející výbavu

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Teď uvažuji také nad koupí telefonu, konkrétně přemýšlím nad Nokia Lumia 800. Poté co mi odešel stará Nokia 6234 mám možnost používat Nokii C5-03, ale tamější Symbian S60 mi nevyhovuje.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahoj, čistě jen ze zvědavosti, proč nemáš zájem o iPhone? Toto téma mě hodně zajímá, proč ano, a proč ne. Díky za odpověď

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak zájem o iPhone nemám a to:

1) výrobky Apple se mi zdají v poměru cena/výkon dosti předražené
2) protože 15 a více tisíc za telefon dávat fakt nebudu
3) OS od Apple mi příjde "nesvobodný" ... Android mi příjde takový volnější
4) táhne mě to spíše k Androidu, prostředí se mi líbí víc
5) četl jsem, že s iPhonama bývají dost problémy (v různých oblastech telefonu)

Samozřejmě neříkám, že jsou iPhone vyloženě špatné telefony, jen já bych volil jiný
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
No ten Nexus určitě není špatná volba :).

Jinak já mám LG Optimus Black. Celkem spokojenost s tímhle štíhlým telefonem, výkon mi taky dostačuje. Jenom je blbé, že LG si fakt dává na čas s aktualizacemi a třeba teprve před měsícem jsem aktualizoval na 2.3.4 teprve. Má slíbený i ICS, ale to by mě zajímalo, jestli se dočkám. Minule to zpoždění bylo rok :(

Pokud Android (a že já ho mám rád taky), tak bych dával pozor na ty aktualizace. Rád používám oficiální romky a ne nějaké upravené... V tomhle by byl Nexus luxus... :). Pokud levnější, tak bych šel do nějakého Samsungu asi. Ale hlavně, aby jsi měl možnost aktualizovat (nebo už koupit) ICS. Ale konkrétní model asi neřeknu, protože to nemám osahané.

A co se týče Windows Phone, musím říct, že se mi docela líbí. Jenže už jsem hodně provázanej na Google služby (picasa, mail, kalendář atd). Takže už asi zůstanu u Androidu a doufám, že bude čím dál stabilnější a že to ti výrobci nebudou furt tak prznit ty romky, že se nějak poučí... Přál bych si čistej Android od Google, škoda, že nemá Google i nějaký levnější model, určitě bych do něj šel. Tak řekněme v ceně okolo 7 tisíc třeba.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Fit - já mám pravé taky celej svůj život u společnosti Google a tak bych Android uvítal, vždycky se mi líbil. Jinak co se Windows Phone týče, tak ten operák nemám rád a mobil s takovým operákem bych si já osobně nekoupil.

Otakar - co jsem četl, tak Lumia 800 je novou vlajkovou lodí Nokia a prý se opravdu povedla ;)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Aha přehlédnul jsem Fitův poslední řádek. No já u Googlu nevyužívám (alespoň ne už aktivně) žádný z účtů. Právě chci zkusit WP 7.5, slyšel jsem na něj dobré ohlasy.

PATWIST
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 01.03.2012
Zdravím, po nokií N73 som rešiel na moj prvý dotykový a Android mobil Xperia X10, som s ním celkom spokojný až na to že dvakrát som už reinštaloval SW kôli strašne zasekanému chodu, teraz mám 50 aplikácií s Marketu a ide v poho. Má síce 1 GHz procesor ale jen 384 MB RAM, takže keď tam mám nonstop spustený Antivirák tak mám dosť malú RAM. Napríklad Xperia Neo už má viac a čo som videl u kamoša tak je oveľa svižnejšia. Taktiež rozmýšľam nad mobilom ale jedniný ktorý ma zaujal je Samsung Galaxy Note, to už by som si musel našiť iné vrecká :-D (a teda najprv ich mať plné).

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
PATWIST - jo, SE Xperia X10 má spolužák a ten mobil bych teda nechtěl. Mě se to zdá nehorázně zasekané. Druhej spolužák má Xperia mini a to se mi zdá tak aspoň 5x rychlejší
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

miguelka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 09.03.2012
Já jsem si nedávno udělala radost novým dotykáčem - Sony Ericsson Xperia Ray - provedení white a jsem s ním více než spokojená!!! Fotky super, ovládání super ... pro holku jako dělaný :)
razítka Trodat jsou jednoznačně kvalitní razítka na počkání

MartinT
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 92
Registrace: 07.08.2011
Tak já mám tu Lumii800 a leč se mi zprvu ty dlaždice nelíbily, tak již po týdnu bych neměnil. Je to totiž jedna z nejlepších věcí na tom telefonu. Když odemknu, tak chci mít hnedka přístup k nejpoužívanějším věcem, co si vyberu. A k tomu jsou dlaždice ideální. Nepotřebuju žádný pozadí, kam si dám nějaký obrázek, ale chci dělat něco s mobilem a proto ta výhoda.
2) Telefon je svižný, neseká se a narozdíl od Androidu k tomu nedochází ani po delší době. Je uzamčený, takže aplikace do něj nemají přístup. Mám zkušenosti s Androidem, že nevhodně vybrané aplikace zapříčinili nechození sms, chyby v telefonu apod. V tomhle vidím velkou výhodu u WP.

3) Všechno je intuitivní, přehledné a najdete přesně to, co hledáte a kde byste to hledali. Marketplace je již také pln všeho, co chcete. Ano, není zde tolik aplikací jako na Android marketu nebo Google play, či jak se to jmenuje, ale to je tím, že jsou zde jenom ověřené a dobré aplikace, což vylučuje ten balast, který si pak bude hrát s vaším mobilem.

4) Konstrukčně i designově je mobil naprosto úžasný. Sedí do ruky, Display je paráda a narozdíl třeba od Galaxy SII víc sedí v ruce. Není jak žiletka a tolik plochej.

5) Míval jsem problémy s výdrží baterie, je to i obecně zmiňovaný fakt, ale po aktualizaci OS již nic takového není. Navíc většina kvalitních Smartfonů moc nevydrží.

6) Propojení s FB u kontaktů jsem si prvně říkal, že je k ničemu, ale je to naprostá lahoda. Jednou jsem okusil a už bych neměnil. Třeba když chci někomu napsat zprávu na FB, tak nemusím jít někam do FB rozhraní, ale píšu to stejně jako SMS, jenom se překliknu, ale konverzace je vedená s SMSkami a mám tak přehled, co si s kým píšu.

7) Někdo výše zmiňoval, že má Google účet, tak i já ho mám a používám ho normálně v Nokii, protože WP má přímo defaultně možnost volby účtu Googlu, ale taky Seznamu, Atlasu, Centrumu, a Steně tak Windows Live apod. Tohle tedy omezení není, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to vážně přívětivé pro uživatele, ne odstřihnutí Googlu, jak by si mohl někdo myslet.

Kdyby byly ještě nějaké otázky, rád zodpovím. Mám telefon 2 měsíce a už jsme jako jedno tělo :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
MartinT - nezdá se ti WP zabugovaný? Já jsem četl, že Windows Phone obsahuje hodně bugů (například když někdo pošle speciálně upravenou SMS, v Lumii se SMS manager kompletně blokne a nedá se do něj dostat). Samozřejmě toto vše mám z doslechu, telefon jsem nikdy v ruce neměl a ani žádný z mých známých jej nevlastní
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

onmy
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 13.01.2012
Jedu na Motorola Razr2 a zatim jsem neprisel na jedinou vec, ktera by mi vadila... nesrovnatelna rychlost, luxusni display i multitouch a par blbinek, ktery usnadni zivot...
Momentalne muzu rict, ze ntb muzu uplne vybodit, jiz neni potreba...
Pro patrioty, je mozna vada, ze neni v cestine.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Zlaté časy, kdy bylo celkem 20 mobilů a člověk věděl o všech všechno a mohl si tam vybrat v pohodě a bez problémů. Ale dneska, to je mazec se pro něco rozhodnout :) Tolik dobrých mobilů a babo raď :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Lany - nojo, přesně tak. Doba jde kupředu a odvětví s elektronikou jde neuvěřitelně rychle dopředu. Dřív si člověk koupil kompl, měl ho 5 let a pořád byl dobrej. Dneska si koupíš namakané dělo, za rok už je to průměr a za 5 let je to strašná plečka ... ale je to dobře! Aspoň si člověk může opravdu vybrat přesně to, co chce. Protože i když je na trhu hodně mobilů, každej umí trošku něco jiného a je trošku jinak vybaven, takže si můžeš "poskládat" to, co vyhovuje nejlíp tobě
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jo jo, ono taky jde o to, že když se už člověk rozhodne pro nějaký OS na mobilu, tak pak už má nakoupených spoustu aplikací a když bych teď přešel z Androidu na WP, tak bych o ty aplikace přišel či si je musel znova koupit, a to už se mi nechce. A nejde mi jen o Gmail, ale i o Picasu, Google Docs, lepší využití kalendáře atd. Jen u toho Androidu je potřeba dobře vybrat a příště už budu preferovat nejlépe čistý android od Google nebo nějaký model, který má opravdu dobrou software podporu. Jinak WP se Microsoftu podle mě povedl hodně. Jsem ale taky dost fanoušek Google :), takže zůstávám :).

MartinT
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 92
Registrace: 07.08.2011
Jan Paluska: tak s tou sms ti nepovím. Tom i zatím naštěstí nikdo neposlal a asi to ani nechci zkoušet, ale nevím. Jinak mi zabugovanej nepřijde. Toho bych se víc bál u toho Androidu, jak je otevřenej. Navíc ty výrobci ti tam dost často něco narvou, to u tý nokie není vůbec nic. Jenom její aplikace a ty jsou mimo a dají se odinstalovat, takže pohodička :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Skús pozrieť Samsung Galaxy S II

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Marek L. - jo, díval jsem se na něj ... je dražší než Nexus a má tam droida 2.3 .. když už bych volil mezi těmahle 2, rozhodně bych se přiklonil k Nexusu. Ten je o trošku levnější a má nejnovější verzi Androidu :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
dusivk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 15.12.2012
A používá tady někdo BlackBerry?
Od jara do pozima mě baví cykloturistika a celý rok RC modely letadel a aut.
A vše si samozřejmě fotografuji zrcadlovkou
 Prodloužené nůžky na trávu

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Blackberry jsem vyměnil za HTC Desire a jindy už nebudu chtít jinou značku :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
dusivk píše:
A používá tady někdo BlackBerry?

BlackBerryho jsem měl, pak jsem ho vyměnil za 4sim telefon, ale přístí telefon se vrátím opět k Blackovi a už ho nezradím... Je to telefon na úplně jiné úrovni. Nepotřebuji 1000 aplikací a já nevim co, ale normální telefon, co umí...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se