Volná diskuze

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na názory zdejších známých a protřelých blogerů na jejich měřítka úspěšnosti jejich blogu. Co je pro Vás důležitým faktorem a jaká návštěvnost se dá považovat za úspěch, třeba i u studenta jako jsem já? Nechci si tímto dělat reklamu na blog, jen mě zajímají názory, jelikož o tomto se nikde člověk nedočte.

Nebo jaká průměrná délka návštěvy a pod.?

Díky za názory :-)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zatim nebloguji, ale do budoucna se to muze zmenit :D

Podle meho nazoru je jedine meritko uspesnosti blogu interakce se ctenari --> komentare pod clanky

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Slovem úspěch chápe každý vždy něco jiného, tak těžko na tvojí otázku přímo odpovědět. Ideální je si stanovit nějaké osobní cíle a za těmi se zkusit vydat. Při té cestě, než se povedou splnit, tak se rozhodně nenechat odradit, jelikož nic, ale opravdu nic nejde hned a samo ;-). Co se týká návštěvnosti, tak tam nerozhoduje nikdy věk, ale jenom a jenom obsah a samozřejmě, čím kvalitnější bude, tím bude i lepší návštěvnost uživatelů i délka jejich návštěvnosti.

Jestli ti mohu ale poradit, tak se vykašli rovnou na nějaké průměry, statistiky atd. a rozjížděj si raději svůj blog.

Ale, kdybych měl přeci jen něco napsat k tomu úspěchu ještě, tak za prvotní úspěch ber to, že ti ten blog bude vůbec někdo pravidelně číst ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Předběhl mě stephan, já to vidím stejně. Komentáře na mém blogu jsou pro mě nejhodnotnější, protože mi pomáhají poupravovat můj názor. Posouvat mě kupředu, nebo mě motivují. Na reklamě se zase tolik na blogu nedá vydělat, tedy pokud nejde o hodně specializovaný blog, kde jde relevantní BFU.

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
Díky za Vaše dosavadní názory. S blogováním jsem začal téměř dvěma lety a jen tam končit nehodlám, jen nemám moc "štěstí" na komentáře, kterých za celou dobu bylo jen pár desítek.

Proto mě zatím žene stále jen (především) návštěvnost, která se i přes výkyvy v četnosti psaní ustaluje kolem 2500 UIP/měsíc, pokud nejsem příliš aktivní.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Miliony a miliony vydělané na reklamách :D Myslím si, že se shodneme, že pěknou zpětnou vazbou jsou komentáře nebo backlink od jiného blogera a když je k tomu i pěkná návštěvnost, tak je to ideál :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jen ty komentáře nesmí být všechny SPAM :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Zorbone a jaká je adresa tvého blogu?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já od doby co jsem byl přidán do seznamu blogů kde je follow odkaz tak víc mažu odkazy na super hyper mega galktic půjčky, ale jinak dobrý :-)

Já mám osobně největší radost ze zmínky o mém blogu na jiném blogu, pak samozřejmě z komentářů, hlavně z těch kde se dozvím něco nového, nebo mě někdo doplní, návštěvnost samozřejmě potěší, ale to se musí dostatečně publikovat :-) Nebo vybírat vhodná témata, ale já osobně píšu o tom co mě zrovna napadne, nebo o tom co zrovna chci komentovat, atd. 6e bych nějak vyhledával poslední kontroverzní bomby, to ne, to si radši přečtu jinde, třeba u Aleše, nebo u Wladasse :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
To já se spamu zbavil nasazením Disqus.

To já mám taky radost za nějaké to sdílení a komentář na blogu či G+ vůbec, prostě i opravení nějaké chyby je přínosem. Jednou se mi do komentáře ozval i jeden vývojář, doposud asi nejlepší, Metro Youtube aplikace, že chyba, kterou jsem popisoval bude/byla opravena. To prostě potěší.

U mě už naštěstí neplatí tolik jako dřív, že musím mít pro návštěvnost vysokou kadenci vydávání článků. Poslední měsíce je jedno jestli vydám 15 nebo 3 články, jelikož návštěvnost se stabilizovala a přichází celkem dost z Googlu, nyní hlavně na dotazy kolem W8.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jo, tak tobě už tam ta návštěvnost z čeho chodit, když vidím ten počet stránek v indexu :-) Je tedy pravda, že u mě se návštěvnost z vyhledávání postupně taky zvedá, jak vyhledávače postupně indexují a články jsou linkovány. I když já tedy mám ten blog spíš jako místo, kde se chci nějak vypsat, nebo něco komentovat a mimo podpisů v komentech jinde ho nijak nepropaguju. Ale radost z návštěvníků je, to zase jo :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
Tak aktuálně mám něco přes 140 článků, to bych neřekl, že je za skoro 2 roky hodně. :-)

Ale reálně jich je spíš něco přes 100, jelikož první měsíc byla kadence vysoká, ale špatným směrem. Já tam píšu různé věci, když se chce. Tipy, návody, názory nebo nově třeba zavádím rozhovory. :-)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
Tak já od doby co jsem byl přidán do seznamu blogů kde je follow odkaz tak víc mažu odkazy na super hyper mega galktic půjčky, ale jinak dobrý :-)

Já mám osobně největší radost ze zmínky o mém blogu na jiném blogu, pak samozřejmě z komentářů, hlavně z těch kde se dozvím něco nového, nebo mě někdo doplní, návštěvnost samozřejmě potěší, ale to se musí dostatečně publikovat :-) Nebo vybírat vhodná témata, ale já osobně píšu o tom co mě zrovna napadne, nebo o tom co zrovna chci komentovat, atd. 6e bych nějak vyhledával poslední kontroverzní bomby, to ne, to si radši přečtu jinde, třeba u Aleše, nebo u Wladasse :-)


Je vidět, že tu má někdo prostě dobré gusto :-)

-- 04.01.2013 23:07 --

zorbon píše:
To já se spamu zbavil nasazením Disqus.

To já mám taky radost za nějaké to sdílení a komentář na blogu či G+ vůbec, prostě i opravení nějaké chyby je přínosem. Jednou se mi do komentáře ozval i jeden vývojář, doposud asi nejlepší, Metro Youtube aplikace, že chyba, kterou jsem popisoval bude/byla opravena. To prostě potěší.

U mě už naštěstí neplatí tolik jako dřív, že musím mít pro návštěvnost vysokou kadenci vydávání článků. Poslední měsíce je jedno jestli vydám 15 nebo 3 články, jelikož návštěvnost se stabilizovala a přichází celkem dost z Googlu, nyní hlavně na dotazy kolem W8.


On jak se jednou Google chytne v indexování, tak už to jde potom téměř samo. Horší je Seznam, tomu slovo aktuální zrovna moc neříká a návštěvníci na články začínají chodit až s velkým zpožděním (kolikrát i několik měsíců). Jinak, koukal jsem na tvůj blog a nevypadá vůbec zle ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
alijosha píše:
On jak se jednou Google chytne v indexování, tak už to jde potom téměř samo. Horší je Seznam, tomu slovo aktuální zrovna moc neříká a návštěvníci na články začínají chodit až s velkým zpožděním (kolikrát i několik měsíců). Jinak, koukal jsem na tvůj blog a nevypadá vůbec zle ;-)


Díky :-)

Ale jinak bych nechal místo na příspěvky ostatních k tématu. Aby nás tu několik nerozjelo chat. :-)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No taky se zapojím do diskuze. Snažím se taktéž na blog psát o tom co mě právě zaujalo a nebo nějaký nápad, který mě napadl a rozepsat jak by se to dalo řešit. Nebo nějakou chybu, kterou jsem udělal a snažit se o ní napsat, aby ostatní neudělali tu samou chybu. A především mám blog proto, abych se vypsal a zdokonalil se ve vyjadřování a formulování myšlenek.

Jinak ano wladass a AlesN tam se najdou pěkné kousky ke čtení. Ale více navštěvuji kecy k věci.cz :).
Jinak všem blogerům přeji hodně úspěchů, ať již teprve začínáte a nebo již úspěšně blogujete.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Osobně jsou pro mě stěžejní následující věci:

  • počet zhlédnutí článků,
  • v souvislosti s tím i nárůst návštěvnosti v den vydání článku, který jasně signalizuje počet pravidelných čtenářů (přístupy ze čteček) a příchod nových čtenářů získaných virálně,
  • statistika sdílení článků, kliky na "To se mi líbí" a "Tweet", případně další,
  • přímá interakce se čtenáři prostřednictvím komentářů, případně sociálních sítí (osobně upřednostňuji ty komentáře),
  • výsledky do článku vložené ankety, počet hlasujících,
  • ohlasy mimo internet.

Svůj blog nepropaguji, mám jej pouze v pár RSS agregátorech, které tvoří malou část mé návštěvnosti. Nejdůležitější je se lidem dostat do RSS čteček a donutit je sdílet. To je nejlepší způsob propagace blogu. Úspěch je pro mne to, když se splní alespoň většina výše uvedených bodů, a to v nějakých zajímavých číslech. Za první den publikování článku si jej u mě přečte kolem 200 lidí. Když toto číslo nepřesáhnu, jsem trochu zklamán a zvažuji výběr tématu a nadpisu.

http://blog.rostecky.cz/

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Asi se budu opakovat, ale mě potěší, pokud:

- někdo zmíní můj blog na jiné stránce, v článku atd.
- Narůstá mi počet odběratelů v RSS (to je pro mě motivační faktor, ale poslední dobou už to nějak nemohu zvýšit a stagnuje to na cca 140-150 odběratelých, asi jsem vyčerpal cílovou skupinu :-D )
- Článek někdo lajne, tweetne apod.
- Článek někdo okomentuje, přidá svůj pohled apod.
- JInak samozřejmě potěší i vysoký počet shlédnutí

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Já píši víc webů a ani pro jeden nepoužívám výraz blog, ale pokud nejde o vysloveně komerční weby tak pro mě osobně je příjemné:
- když jsem někomu pomohl a ušetřil mu tím stres a starosti
- když mi někdo napíše povzbudivý nebo zajímavý komentář
- když vidím že se článek sdílí (sociální sítě, v diskuzích)
- když o mě dá sám od sebe vědět někdo na svém webu
- když na základě článku se ozve někdo kdo nabídne spolupráci bussiness a je to přínosné pro obě strany

K počtu článků, já píšu jen když je o čem, tzn. nepíšu pro nějaké pravidelné články, psaní pro psaní ale v souvislosti s mým deníkem otce jsem zjistil, že za půl roku jsem napsal 100 článků jen do deníku, což je pro mě docela mazec. Konkrétně u deníku je skvělá zpětná vazba od kamarádů a dalších novopečených rodičů, ovšem mnohem víc reakcí mám na FB než na svém webu.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Dokuď to někde čte a ideálně pokud návštěvnost roste, tak dobrý :)

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Jednoznačně mít své čtenáře, s tím spojenou návštěvnost a ohlasy na články (třeba přes komentáře, maily...).

Krcmic.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 62
Registrace: 05.04.2012
Ja beru za meritko uspesnosti to, kdyz me clanky nekdo odcituje, pak samozrejme komentare a sdileni na soc. sitich. Za druhorady uspech povazuji take to, kdyz na clanek, ktery jsem napsal treba pred rokem, prijde kazdy mesic par tisic lidi. To je pro me dokonale uznani me prace - napsal jsem zkratka neco, co zde chybelo :-)

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
S citováním máš naprostou pravdu, na to bych málem zapomněl. Je to ohromná radost, když někdo cituje, odkáže nebo třeba ukradne článek (tak určitá ukázka kvality to taky je, že). Myslím, že to potěší i víc než ty komentáře. Je to takové upřímnější.

zorbon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 08.09.2012
To máte pravdu. Ono i úspěchem může být označena pracovní nabídka nebo nabídka spolupráce na základě blogování.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se