Volná diskuze

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
zdravím vás a chci se s vámi poradit ohledně koupě webu ctyrkolky.com. Roční čistý zisk webu je kolem 25 tisíc. Cena prodeje web use pohybuje kolem částky 100 tisíc, ale to je pouze cena pro mě, jakožto redaktora webu, který na něm pracoval rok a současný provozovatel mi jej nabízí. Návštěvnost bída, kolem 300 lidí denně. Měsíční výdělek z reklam cca 2 000 Kč. Chtěl bych vědět váš názor, zda má web potenciál zvýšit návštěvnost a potažmo i zvýšit čistý zisk z reklam. Popřípadě kde jsou mezery v tom, že ačkoliv se pohybuje na seznamu na předních příčkách, návštěvnost je nízká.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
No já v něm nevidím takový potenciál. Záleží ale třeba na tom jestli to máš i s redakcí a kolik jim třeba platí. Pokud je okolo toho dobrý tým a komunita okolo, tak ano, cenu to má. Ale jinak je tam strašně málo textů a některá sekce jsou hodně chudé.
Vem si to takhle, hlavní síla webu je v textech... Na tomto webu je, jestli nepřeháním 100 článků. Takže kdyby jsi budoval web od začátku, dopadne to určitě líp. Ale jak jsem psal záleží na komunitě okolo.
V současné době ani o moc víc z reklamy nedostaneš :(

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Miskin píše:
No já v něm nevidím takový potenciál. Záleží ale třeba na tom jestli to máš i s redakcí a kolik jim třeba platí. Pokud je okolo toho dobrý tým a komunita okolo, tak ano, cenu to má. Ale jinak je tam strašně málo textů a některá sekce jsou hodně chudé.
Vem si to takhle, hlavní síla webu je v textech... Na tomto webu je, jestli nepřeháním 100 článků. Takže kdyby jsi budoval web od začátku, dopadne to určitě líp. Ale jak jsem psal záleží na komunitě okolo.
V současné době ani o moc víc z reklamy nedostaneš :(


Jakmile provozovatel tento web koupil, ihned jsem nastoupil jako redaktor a všechny texty v něm dělal. Vím, že tam jsou mezery, ale to je ten důvod, že už do něj nechce investovat, proto nemůže dojít k nějakému zlepšení. Potýkáme se s problémem návštěvnosti, možná máme velkou konkurenci, nevím, ale jak dostat k nám víc lidí. jestli zaplatit profi linkbuildera nebo co dělat, aby přišlo víc lidí.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Záleží o jakou návštěvnost jde, pokud jen někoho kdo klikne na reklamu a odejde, nebo někoho kdo chodí pravidelně.
Já osobně kdyby byl magazín můj. Tak zapracuji na grafice (spíš obecně použitelnosti), přidám modely co se u nás prodávají, klidně i starší ročníky. Pak to chce samozřejmě kvalitní recenze, ty se ale shání špatně - může to řešit formou odměny majitelům. A hlavně těch reklam je tam až moc, ty 2 tis by ti určitě vidělal i prodej bannerů nebo článků na daná témata. Případně affil - ten myslím že seženeš jen od forbikers.cz

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Určitě by bylo fajn mít pravidelné návštěvníky, kteří by se vraceli. Grafika není nic moc, to máš pravdu, ale tohle si řídil a rozhodoval provozovatel webu. Já moc nerozumím těm reklamamám, ani nevím, na čem ten web vydělal ty 2 tisíce? Nevím, jak to funguje, jestli podle toho, že někdo k nám přijde na web a už se to počítá nebo musí kliknout na danou reklamu. Tohle jde fakt mimo mě, ale zajímalo by mě to. Affilům moc nerozumím, ale někdo říká, že je to dobrý někdo zase že ne.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak 4násobek ročního zisku je sice akceptovatelný, ale určitě ne tady. Na lepší prodeje banerové reklamy nemáš potřebnou návštěvnost. Téma Čtyřkolek je dost specifické a nedá se to monetizovat jen tak. Pokud web vydělá 25 tisíc na reklamě za rok, je to na tuhle návštěvnost poměrně dobrý. Kolik je tam ve fóru aktivních lidí, co chodí každý den a dala by se na nich budovat komunita? Tam by třeba ještě potenciál byl, i když se mi zdá, že boom čtyřkolek už je trochu za náma a nevím jestli dokážeš na web dostat víc lidí, proto se mi zdá cena hodně vysoká.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
lord píše:
Určitě by bylo fajn mít pravidelné návštěvníky, kteří by se vraceli. Grafika není nic moc, to máš pravdu, ale tohle si řídil a rozhodoval provozovatel webu. Já moc nerozumím těm reklamamám, ani nevím, na čem ten web vydělal ty 2 tisíce? Nevím, jak to funguje, jestli podle toho, že někdo k nám přijde na web a už se to počítá nebo musí kliknout na danou reklamu. Tohle jde fakt mimo mě, ale zajímalo by mě to. Affilům moc nerozumím, ale někdo říká, že je to dobrý někdo zase že ne.


Nerozumis programovani, nerozumis grafice a nerozumis ani reklame, tak proc vubec uvazujes o koupi webu za 100 tisic? Psal jsem ti to uz na webtrhu, registruj si domenu, nainstaluj wordpress a zacni psat. Design neres, prvne napis nejakych 50 clanku. Mezitim si neco nastuduj o moznostech monetizace a az se ti web trochu rozjede, tak tam vloz reklamni prvky.

Platit 100 tisic za web, ktery vydela 25 tis/rok (navic ma nizkou navstevnost a nekvalitni design), je proste nesmysl. Pokud mas penize, tak za 100 tisic udelas mnohokrat lepsi magazin.

Za 10 tisic ti nekdo udela design a pripravi ti magazin tak, ze budes pouze vkladat clanky a o nic se nebudes muset starat. Zbyde ti 90 tisic na tvorbu obsahu a propagaci. Najdes si spolupracovniky na pomoc a uz to jede. Mas 2 moznosti - najit si je sam a nebo platit agenturam za zprostredkovani. I u agentur se dostanes na cenu max. 200 kc za normostranu. Pokud budes kazdy den pridavat 1 clanek, tak za par mesicu mas stejne obsahly magazin jako ten, ktery chces koupit.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
freez píše:
Tak 4násobek ročního zisku je sice akceptovatelný, ale určitě ne tady. Na lepší prodeje banerové reklamy nemáš potřebnou návštěvnost. Téma Čtyřkolek je dost specifické a nedá se to monetizovat jen tak. Pokud web vydělá 25 tisíc na reklamě za rok, je to na tuhle návštěvnost poměrně dobrý. Kolik je tam ve fóru aktivních lidí, co chodí každý den a dala by se na nich budovat komunita? Tam by třeba ještě potenciál byl, i když se mi zdá, že boom čtyřkolek už je trochu za náma a nevím jestli dokážeš na web dostat víc lidí, proto se mi zdá cena hodně vysoká.


Forum je plonkový, jestli tam dohromady debatuje 10 lidí, tak je to moc. My máme vcelku silnou konkurenci v podobě quadmania.cz, která tu je už asi 4 roky a její denní návštěvnost je kolem 4500 lidí. Koukni na toplist tohodle webu a budeš vědět, co jim tam dělá největší návštěvnost.

-- 07. 01. 2013 13:31 --

stephan píše:

Nerozumis programovani, nerozumis grafice a nerozumis ani reklame, tak proc vubec uvazujes o koupi webu za 100 tisic? Psal jsem ti to uz na webtrhu, registruj si domenu, nainstaluj wordpress a zacni psat. Design neres, prvne napis nejakych 50 clanku. Mezitim si neco nastuduj o moznostech monetizace a az se ti web trochu rozjede, tak tam vloz reklamni prvky.

Platit 100 tisic za web, ktery vydela 25 tis/rok (navic ma nizkou navstevnost a nekvalitni design), je proste nesmysl. Pokud mas penize, tak za 100 tisic udelas mnohokrat lepsi magazin.

Za 10 tisic ti nekdo udela design a pripravi ti magazin tak, ze budes pouze vkladat clanky a o nic se nebudes muset starat. Zbyde ti 90 tisic na tvorbu obsahu a propagaci. Najdes si spolupracovniky na pomoc a uz to jede. Mas 2 moznosti - najit si je sam a nebo platit agenturam za zprostredkovani. I u agentur se dostanes na cenu max. 200 kc za normostranu. Pokud budes kazdy den pridavat 1 clanek, tak za par mesicu mas stejne obsahly magazin jako ten, ktery chces koupit.


Já vím, teprve se do všeho dostávám, tak proto se ptám vás, kteří v programování, grafice, atd. mají víc zkušeností. Ale vrtá mi hlavou, v čem jsem horší, než quadmania.cz, která má denní návštěvnost 4500 lidí, když obsah špatný nemáme. Teda aspoň myslím :(

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
čím to je horší? Komunitou! komunita okolo motorkáři.cz je obrovská a tý se moc konkurovat nedá, možná před pěti lety než web překopali. Pokud chceš mít web o čtyřkolkách, tak napiš, nějak se třeba domluvíme :)
Ale za ty peníze to nekupuj, za 100k dokážeš udělat lepší magazín z lepší návštěvností.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Prošel jsem začátek tématu a musím říci, že za 100 000 Kč je to spíše sebevražda, než dobrý kup. Web sice teď něco vydělává, ale na to aby si to 4 roky udržel, makal na tom a možná se dostal za svoje? Doporučuji se na to vykašlat a nejít do toho. Ušetříš si zklamání, peníze i nervy.

Podívej se na to z obchodního hlediska:
1) Jsi ochotný 4 roky dělat zadarmo? (4 roky je hodně dlouho)
2) Jsi si jistý, že udržíš úroveň, aby byla návratnost alespoň za 4 roky?
3) Proč není už nyní vyšší návštěvnost? - na to ti odpovím - není to tak moc super téma, které by lidi hledali... Hlavní boom 4kolek je pryč a jestli přijde další nevím...

Dalších otázek by bylo, ale shrnu to - pokud nejsi prodejce 4kolek, tak se to ti nemá šanci vyplatit. Jak už tu někdo napsal - kup si hosting, nainstaluj wordpress (to zvládneš i bez zkušeností sám, nebo ti to někdo za 300,- udělá) a začni psát... Za půl roku si na stejné úrovni co tady, nebude tě to nic stát, teda až na hosting... a začneš vydělávat... Pokud chceš hlubší rozbor, klidně mi napiš soukromě, ale nebuď hloupý... Asi jsem tě jako ostatní zklamal, ale fakt ne.

-- 07. 01. 2013 15:11 --

PS: Pokud se nepletu, tak jsem dříve na QUADMANIA viděl nejakou reklamu... Nevím jestli jí dělají dále, ale proč jsou lepší?
1) Obsah
2) On-page seo
3) Off-page seo
4) Lidi o nich mluví - virální efekt, který opět zvyšuje návštěvnost...
... dokola to samé :-)

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
No já už od té koupě upustil. Je fakt, že to nemá cenu. Zaměřím se asi na ten svůj projekt a uvidím, jak to půjde.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Pak nám ho tu pošli, kouknu na něj rád, stejně asi jako ostatní...

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Jak bylo řečeno, za stovku nekupovat. Ono se hodně lidí ohání skutečnou cenou práce a proinvestovaných prostředků - naprosto to chápu - ale jako investor taky chci něco vydělat. Raději začít po svém a mít měsíčně stovku v plusu, než několik let čekat na splacení dluhu...

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
jakou má podle vás tento web cenu ve stavu, v jakém je?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kdybych prodával čtyřkolky, nebo potřeby pro motorkáře, tak si dovedu představit i 50 tisíc, jinak bych za něj víc než 20 nedal.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Hlavně je škoda, že doména není CZ. Zatímco s desingem či návštěvností lze něco dělat tak s nevhodnou koncovkou už ne pakliže nechceš začínat odznovu.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Čtyřkolky jsou úzkoprofilové zboží - mají význam max. pro prodejce, servis nebo půjčovny čtyřkolek. určitě ne pro obyčejnou PPC reklamu. ale právě proto, že se pro toto zboží těžko shání kupec, tak bych se spojil s nějakým prodejcem nebo servisem čtyřkolek a nabídl spolupráci. 100k se mi zdá moc, já osobně bych nekupoval.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Spojení s prodejcem byla jedna z prvních věcí, co jsme řešili. Problém je ale to, že s většinou lukrativních prodejců již spolupracuje naše konkurence a mají spolu víc než dobré vztahy.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Tak to mě celkem zarazilo, že někdo uvažuje v tomto případě u takového webu, takové návštěvnosti, designu a výdělkům o koupi za 100k. Za 100k by se dal koupit magazín mnohem lepší, nebo vlastní vytvořit, jak již bylo výše uvedeno, ale zase na druhou stranu dobrá zkušenost zjistit si vše okolo a názory ostatních.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se