Tvorba webu

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Rád bych se Vás zeptal, jak probíhá nákup fotografií ve fotobankách?

Řekněme, že chci do headeru mého webu nebo jako dekoraci článku použít nějaké fotografie. Najdu si tedy fotobanku, nejspíše českou, a vyberu si fotografie. Musím se registrovat, zaplatím a fotky by mi měly přijít. Chci se zeptat, zdali tyto fotografie smím upravovat nebo ne? Vím, že je to závislé na podmínkách, ale ty jsou někdy tak složité, že se raději zeptám.

Kde tedy nakupujete fotografie a jaké s tím máte zkušenosti?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Prečítaj si tie podmienky. Ja som zatiaľ žiadny obrázok nekúpil, no už som si ich pár pozeral, a viem, že niektoré fotobanky majú veľmi dobré vyriešené podmienky. Proste pri tlačítku kúpiť je otáznik, a ten keď klikneš, sa ti zobrazia čitateľné podmienky. Len také základy ako "fotku môžete na web umiestniť iba 1x, nemôžete ju upravovať" a podobne.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Při tom upravení. Počítá se jako upravení i oříznutí? Asi ano, že? Protože proto, abych fotku mohl použít, ji potřebuji oříznout do určitého tvaru...

Vinny.PCE.88
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 16.02.2011
Já nakupuji fotky u PixMac.cz a když jsem psal na podporu ohledně úpravy fotek celebrit, tak mi psali, že u nich jsou dost omezená práva, ale že s běžnými fotografiemi, co si koupím u nich můžu bez problémů úpravu provést... Osobně každou fotku upravuji, jelikož pokud potřebuji například nějaký obrázek do hlavičky stránek, tak jej samozřejmě potřebuji bez pozadí, apod.
FLINGO.cz - Vaše přímá cesta k úspěchu | Navštivte také blog.FLINGO.cz

Michal Król
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 19.02.2011
Pixmac.cz .... Jsem na tom stejně jako Vinny :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tak k čemu je pak koupená fotografie, když ji člověk může, ale nesmí upravit. Zatím jsem žádnou fotografii nekupoval, zatím kromě jednoho projektu nebyly potřeba, ale tam si to vyřešil přímo majitel.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
rozhodně jsou lepší freebanky :) popř. pro firemní stránky pixmac.com

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Tak k čemu je pak koupená fotografie, když ji člověk může, ale nesmí upravit. Zatím jsem žádnou fotografii nekupoval, zatím kromě jednoho projektu nebyly potřeba, ale tam si to vyřešil přímo majitel.

Přesně můj názor.
Naštěstí mam výhodu, mam kontakty na x fotografů a ti mi je rádi dají i zdarma. Pravda, nebudou tak kvalitní a "eňoňuňo", jako z Pixmacu, ale mohu si s nimi dělat co chci... :)

Vinny.PCE.88
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 16.02.2011
Ale u PixMacu si je můžete také upravit, takže není problém! Je samozřejmě mít vlastní zdroje, což občas mám také, ale doma snímky s lidma z kanceláře neudělám... Jaksi mi chybí krásná kancelář a hromada pěkných modelů a modelek
FLINGO.cz - Vaše přímá cesta k úspěchu | Navštivte také blog.FLINGO.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Vinny.PCE.88 píše:
Ale u PixMacu si je můžete také upravit, takže není problém! Je samozřejmě mít vlastní zdroje, což občas mám také, ale doma snímky s lidma z kanceláře neudělám... Jaksi mi chybí krásná kancelář a hromada pěkných modelů a modelek

To máš ovšem pravdu, to tomu chybí :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se