Volná diskuze

Koho budete volit v 2. kole?
57%
43%
Celkem hlasů: 14
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Dlouho jsme tu neměli žádnou anketu a tohle téma se k tomu docela hodí. Koho chcete volit v Prezidentských volbách 2013? Co si vůbec myslíte o kandidátech a celé této události?
Za mě mohu jen říci, že mi nevyhovuje ani jeden kandidát. K volbám jít samozřejmě chci, ale ani s jedním kandidátem nejsem 100% spokojen. No, ale nakonec jsem se rozhodl, že v prvním kole dám svůj hlas panu Franzovi a v druhém kole popřípadě panu Zemanovi. Jako prezidenta bych chtěl (když už to musí být) právě jednoho z těchto dvou pánů.

Jinak můj názor na kandidáty nejlépe vystihuje tento příspěvek:

Hm silna sestava. Opravdu doporucte mi vhodneho kandidata na prezidenta a dam vam litr na ruku. Takove mensi ohlednuti za kandidaty.
BOBO-J
tahle piksla s prorizlou hubou to zkousela uz i za tresne a stejne utrela, at radsi prodava ty jeji sklenicky a sminky, snazi se prosadit nejaky jeji sovinisticky plan, dermacol q10 a tak, no tebe urcite nano

Dienstbier
tenhle pomeranc opet zastance vseho dobreho ostatne viral kampan jako lusk podarilo se mu zprovoznit hned vicero volebnich kalkulacek, radoby objektivni volebni stranky, aplikace apod to je jedno kazdy dela jak umi. Odmita prekracovani hranice prez. pravomoci a vymezuje se aktivistickemu stylu V. Klause? Pokud by ta Klausova cast mela byt jedina prinosna stranka, ktera nam dela jmeno po celem svete, tak co ty tady budes delat ty ukulele, kdyz mimo to chces sedet v koute bez pravomoci? Ze smluv si udelas autogramiadu co? Tak tebe kamo ne.

Fischer - tak mame tady zida s komousovskymi koreny, na "tiskovkach" ve svetlech reflektoru, kdy ma mluvit co nejvice nevecne a pokud mozno demagogicky - to zvlada na jednicku celkem seriozne, ale kdyz prijde na "prezidentovani", na jeho projevy, kdyz ho nekdo osoci, nahle je agresivni, nema co by rekl, zacne koktat, strida mirni nejisty hlasek s odsekavanim. Dale se snazi prosadit nejake populisticke zvasty co nakopnou jeho kampan. (v prve rade ocekavam od prezidenta opravdu reprezentativnost, profesionalni jednani v jakekoliv situaci, protoze na vse ostatni maji poradce takze muzou vedet vpodstate kus hovna)

Táňa Fischerová
profesi jakysi klaun, nepatrna smouha, o ktere se fakt moc nemluvi, asi jen v reklamach na cistici prostredky, no kazdopadne opet zastankyne vseho dobreho, ale moc nejsem zastance lidi, kteri se nejak vehementeji neangazuji v politice, protoze jako je rozdil jestli sedi tricet hodin v maskerne a nebo se cara po snemovne. Neni vhodna.

Franz
ten lopuch co se povazuje za umelce no hloupy neni, lehce hipsterfag, urcite nema spatne nazory, ale je na muj vkus trosku nereprezentativni typ, ma velky nos a vrasky na cele jinak nevidim nic zasadniho. Beloh jako vysitej.

Roithova
vila s ufo diskem nad hlavou, dobrak odkosti, do klani vstupuje s heslem "clovek" a musim rict, ze ma pravdu, protoze jako zebry asi nejsme. Klasicke predkampanove nazory a sere se do EU. Strc si celou EU do te svoji posvatne .. kapsy.

Schwarzenberg
tak dedula co je schopny zaspat i valecne tazeni, jakoz to knize pana krale. Nazory nema spatne, je ale v holportu s debilkama z prujmu09, penez jak zelez takze by ho mozna nemusely tolik ovlivnovat, ale fakt kdo vi, kdyz ty jeho kampane jsou tak okate az trapne jako snazi se fakt co nejvic vypadat jako prosty clovek, hm "hospody voli karla" "predpojati herci voli karla", nic to je jedno nejde mu rozumet a ma uz roky, je zkratka spatny kandidat.

Uz me to nebavi psat takze
Sobotka eurohujer, mafie, cagobelo
Zeman i on mel v historii nejakou tu chybku v osazovani korytaru apod. Jeho kampane jsou taky okate az beda, ale on je cely zivot stejny, pro nekoho snad krupan se skopkem "tak podivejte se", ale vzdycky byl vecny a nidky jsem na nem nevidel pocit nejistoty, ma uz ale roky.

Pitomio Ogzundra – ten uz je nastesti zkola ven podnikatel co to ma v hlave vporadku, ale absolutne nezvlada sve chovani venku a posral si to s tema stiznostma k ustavnimu soudu, aby naposledni chvili zazaril v mediich a podle nej si zvysil preference, v posledni dobe si to i mimo jine sral na netu nesmyslnymi napady, snazi se proste za kazdou cenu ziskat lidi a stejne neziskal ani to nejmensi bo mu volilo mozna tak par vietnamskych trznic, at si hraje v cestovnim ruchu s letadylkama, opravdu nepotrebujeme sberace ryze za prezidenta


Nejsem autorem toho příspěvku, ale ztotožňuji se s ním :)

// EDIT upravil jsem anketu, výsledky 1. kola máte zde:
Prezidentské volby 2013.png
1. kolo voleb
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Volím Zemana
Podle mého se na prezidenta hodí nejvíce a trochu to oživí těma jeho hláškama

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
U ankety chybí ještě jedna (má) možnost a to nikoho ;-) Mezi kandidáty není nikdo, koho bych osobně chtěl za prezidenta.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Musíte to tahat i sem ? Vždyť je toho všude plno. Mě osobně tohle už otravuje..

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Přemýšlel jsem, zda mám tohle téma zakládat, ale nakonec jsem se rozhodl, že ano. Přecejen podnikání a politika spolu docela dost souvisí
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Mrzí mě, že Randák nesehnal 50tis podpisů, ten byl pro mě jasná volba. Ale k volbám půjdu. Jelikož to vypadá ve finále na souboj Fischer vs. Zeman. Tak budu volit Zemana. Nechci na Hradě pozéra..
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Já budu volit Zemana, ačkoliv bych nejraději nevolil nikoho. Rozhodně nechci na pozici prezidenta ČR potetovanýho frajera, to si vůbec neodkážu představit, že by nás někdo takovej reprezentoval v zahraničí. Schwarzenbergrovi není rozumět, něco mumlá a navíc bych dal ruku do ohně, že je schopnej při nějaké zahraniční návštěvě usnout na stole. Ty tři ženský jsou pro mě nevýrazné, Dienstbier mi nepřijde vhodný na post prezidenta, Fischer a KSČ, to v žádným případě. A Sobotka taky ne.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
jak to napsal Lord - tak to vidím i já...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Budeme volit Okamru, i když tam není, protože nám všem ukáže, že je to zcela protiústavní volba a on je vlastně už teď prezident :-)

Ale ke kandidátům - nelíbí se mi ani jeden úplně, takže jsem na dnešek vybral nejmenší zlo a až bude v druhém kole zeman a kdokoliv jiný, tak budu volit kohokoliv jiného, než Zemana. Přece jen pamatuji, co se dělo za jeho vlády a stejně jako komančům se toto zapomínat nesmí :-)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Určitě pojďme všichni volit. Osobně jsem ještě nerozhodnutým voličem. Debaty jsem nesledoval, PR články s negativním dopadem na ostatní kandidáty jsem nečetl.

Škoda, že vyřadili Tomia. Těšil jsem se, že tu budeme mít Šinkanzen a přímý spoj Praha-Tokio. Tak snad příště :).

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já budu volit určitě Táňu Fisherovou. Podporuji ale i Schwarzenberga nebo Roithovou.

lord: Zeman byl taky v KSČ. Ten byl skoro všude.

Osobně si hlavně přeju, aby to nevyhrál Zeman, Fisher nebo Bobošíková (i když tam to asi snad nehrozí). Jestli to bude jeden z těchto tří, tak to svědčí o národu, jaký jsme nebudu říkat co...

A jinak jsem u nás v městyse ve volební komisi, takže u voleb si prosedím veškerý čas. Jako zapisovatel odpovídám za vyexportování hlasů z volebního programu :)

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Fit píše:
Já budu volit určitě Táňu Fisherovou. Podporuji ale i Schwarzenberga nebo Roithovou.

lord: Zeman byl taky v KSČ. Ten byl skoro všude.

Osobně si hlavně přeju, aby to nevyhrál Zeman, Fisher nebo Bobošíková (i když tam to asi snad nehrozí). Jestli to bude jeden z těchto tří, tak to svědčí o národu, jaký jsme nebudu říkat co...

A jinak jsem u nás v městyse ve volební komisi, takže u voleb si prosedím veškerý čas. Jako zapisovatel odpovídám za vyexportování hlasů z volebního programu :)


To máš pravdu a pokud bych to bral takhle, tak bych nevolil nikoho, ale jeho názory mi přijdou více směrodatné a jasné. Původně jsem chtěl Fischera, ale když jsem sledoval jeho diskuze, tak jsem se zalekl jeho nervozity a kolikrát zbytečně moc emotivních projevů.

-- 11. 01. 2013 10:48 --

Nalejme si čistého vína, prezident vzejde z trojice Fischer, Zeman, Schwarzenberg.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Já jdu do pravděpodobně do Karla, přijde mi nejmíň prohnilej, je inteligentní a s jeho názorama se ztotožňuji. Mínusem je samozřejmě to že nemůže mluvit, ale lepší než mít někoho z těch dalších.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Nalejme si čistého vína, prezident vzejde z trojice Fischer, Zeman, Schwarzenberg.


Nikdo neví, jak to doopravdy dopadne. Abychom se ještě všichni nedivili. Určitě bych na nějaké pitomé průzkumy nedal, protože jsou stejně o ničem a o ničem nevypovídají. Jen mě zaráží, že má tolik zastánců Zeman. Jasný, je docela vtipnej a je to výbornej rétorik. Ale jeho minulost, opoziční smlouva, navázanost na Rusko, neprůhlední lidé, kteří ho sponzorují... Bude mi líto, jestli on bude prezidentem. Podle mě by prezidentem měla být nějaká morální autorita, člověk naprosto čistý, někdo, kdo by měl být vzorem...

LukasP: Jo, Karel by se mi na hradě líbil taky.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mě nechávají prezidentské volby celkem chladného. Mezi kandidátama není nikdo, koho bych chtěl volit. Pokud bych si ale měl vybrat, volil bych Fishera - připadá mi klidný, vyrovnaný a reprezentativní - a takový by prezident měl být.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Schwanzenberg nemá žádný skandál, ale za této vlády se nejvíce krade a myslíte, že by se mohlo tak krást kdyby k tomu TOP09 nepomáhala?

Fit píše:
Osobně si hlavně přeju, aby to nevyhrál Zeman, Fisher nebo Bobošíková (i když tam to asi snad nehrozí). Jestli to bude jeden z těchto tří, tak to svědčí o národu, jaký jsme nebudu říkat co...


Třeba účetní mi říkala, že bude volit Fishera. Protože ty výhody, které se teď ruší, byly zavedeny za jeho vlády.

Fit píše:
A jinak jsem u nás v městyse ve volební komisi, takže u voleb si prosedím veškerý čas. Jako zapisovatel odpovídám za vyexportování hlasů z volebního programu :)


Tak to ve vašem městě vyhraje Táňa :)...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zajímavé názory, u některých trochu asi předpojaté a namasírované kampaní (viz Fischer a KSČ) on každý z nich má něco a jestli byl v KSČ nebo před 100 lety jeho rodina tyranizovala český národ coby monarcha atd, to máte vcelku jedno, navíc post prezidenta....je u nás dost o ničem, tady snad volit jen tu reprezentativnost a už to vylučuje některé z kandidátů. Když se podíváte, na naše poslední dva prezidenty, kteří dostali funkci jako trafiku za odvedenou špinavou práci a to oba dva bez vyjímky, já bych jim místo prezidenta dal 40 let ve druhý cenový, nebo nucené proce a to opět oběma, jak Havlovi tak Klausovi. Ono se rychle zapomíná co to bylo za dobytek, protože se o tom nemluví. Téměř každý z těch kandidátů má za sebou nějakou prasárnu a ty co nemají, tak jen proto, že nikoho nezajímají a neměli žádnou fuknkci, kde by o něco šlo. To ale neznamená, že až se do té funkce dostanou, že se to nezmění. Ale jsme zase u toho, že post prezidenta v ČR je více méně, maňásek. Nejraději bych nevolil nikoho, protože rádoby přímá volba prezidenta, kde vám politické strany naservírují několik lidí a pak pár jedinců o kterých ví, že se tam stejně nedostanou a vy máte pocit, že si volíte svobodně přímou volbou svého prezidenta, je na prd. Osobně tedy váhám nad Zeman, Fischer nebo Fischerová (i když opravdu dost loutka, bez názoru) a asi se nejvíc přikloním k Zemanovi, protože když už tam má někdo z nich být, tak ať je alespoň sranda. S úsměvem na rtech vzpomínám na Zemanův výrok ohledně kuřáků, kdy prostě a jednoduše bez keců řekl poslancům "na co si hrajete s tím bojem proti kouření, jen ať lidi kouří, podle vás totiž dřív zemřou a ušetříte za důchody" no a takových perel bylo daleko víc. No konec snad ještě věta, proč nepodpořím třeba Karla, on má prostě svůj svět, království spánku, monarcha, on absolutně netuší jak se lidem žije, jeho představa o tom za kolik lidi musí vyžít je úplně mimo, má představu že každý asi zdělil 1000 Ha lesa a má se strašně dobře, nic neřeší na všechno je čas, no prostě POHODA :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já budu volit Roitovou, důvody jsou tyto.Žena v politice by se hodila. Zná hodně evrpopskou unii a je proevropská. Nestojí za ní žádný lobista, zkrátka lidová pracovita paní. V mém okolí ji bude volit více lidí.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Chtěl jsem volit Franze, ale pak jsem ho viděl v nějákých debatách a příjde mi úplně mimo..

No a jinak koho volit? Nikdo neřekl co bude vlastně dělat, krom obecných keců co by řeklo i čtyřletý dítě.. Měli to být první volby za 10 let kam půjdu, ale je to bezvýznamní..

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jako ono v KSČ nebo nějakou souvislost s KSČ tam má více lídí, nejenom Fischer. Mě se ale na Fischerovi nelíbí hlavně to, že když ho někdo dostane do úzkých, začne být agresivní. Prostě neumí zachovat chladnou hlavu. Oproti tomu třeba Franz (nebo jak já mu říkám - Avatar) či Zeman i když neví, tak pořád působí klidným dojmem. Avatar toho o politice asi neví tolik jako ostatní, ale to mě osobně nevadí. Je to kandidát z řad lidí a mluví tak, jako by tam mluvil "obyčejný člověk". Není asi ani tak zvyklý vystupovat před kamerami, ale myslím, že vědomosti a vystupování se dá nacvičit. Stejně mají na kdejakou kravinu poradce.

Jinak ono volba prezidenta je v našem státě stejně jen formalita, protože prezident tady toho zase tolik nezmůže. Takže když to vezmem koooooolem a kooooolem tak je čistě teoreticky jedno, koho zvolíme. Stejně pochybuju, že se tu budeme mít nějak extrémně lépe.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jan Paluska píše:
Jinak ono volba prezidenta je v našem státě stejně jen formalita, protože prezident tady toho zase tolik nezmůže. Takže když to vezmem koooooolem a kooooolem tak je čistě teoreticky jedno, koho zvolíme. Stejně pochybuju, že se tu budeme mít nějak extrémně lépe.


Jj, Prezident ma pouze formalni roli a nic nezmuze. Myslim, ze se to nedavno naplno prokazalo :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Jj, Prezident ma pouze formalni roli a nic nezmuze. Myslim, ze se to nedavno naplno prokazalo :)


Ne sám nic nezmůže a pokud narážíš na amnestii, tak to byla hlavně akce trola Nečase a Blažka. A osobně bych se nedivil, kdyby to bylo tak, že to vymysleli oni dva a Venca to tak nějak vzal na sebe, protože končí. Kdyby měl Nečas a Blažek alespoň v hlavě, stačilo to nepodepsat a Vašek by si mohl celou amnestii natrhat na záchod místo toaleťáku.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:

Ne sám nic nezmůže a pokud narážíš na amnestii, tak to byla hlavně akce trola Nečase a Blažka. A osobně bych se nedivil, kdyby to bylo tak, že to vymysleli oni dva a Venca to tak nějak vzal na sebe, protože končí. Kdyby měl Nečas a Blažek alespoň v hlavě, stačilo to nepodepsat a Vašek by si mohl celou amnestii natrhat na záchod místo toaleťáku.


Narazel jsem na amnestii, ktera jasne dokumentovala, ze ma prezident velkou moc. Nechapu, proc se v CR rika, ze prezident nema moc. Ba naopak muze hodne veci ovlivnit. Jmenuje soudce,poslance,vladu. Proste v rukach ma velkou silu, staci ji pouze vyuzit. A ze nic sam nezmuze? Kdepak, vzdycky se najde spina na ostatni, ktera je "premluvi" a pomuze jim zmenit nazor na ten "sparvny".

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Narazel jsem na amnestii, ktera jasne dokumentovala, ze ma prezident velkou moc. Nechapu, proc se v CR rika, ze prezident nema moc. Ba naopak muze hodne veci ovlivnit. Jmenuje soudce,poslance,vladu. Proste v rukach ma velkou silu, staci ji pouze vyuzit. A ze nic sam nezmuze? Kdepak, vzdycky se najde spina na ostatni, ktera je "premluvi" a pomuze jim zmenit nazor na ten "sparvny".


Asi sis nečet co jsem psal, prezident bez podpisu premiéra a ministra spravedlnosti neudělá ani Ň. No a otázka je, jestli bude v úřadě prezidenta zase někdo, s kým bude moct vláda manipulovat nebo ne. Jinak prezident může rozhodnutí maximálně vetovat, pokud pak jeho veto přehlasují poslanci, tak stejně nic nenadělá, tak jako nic nenadělal se spoustou věcí, které vetoval. Takže pokud bude premiér a vláda chtít, tak prezidenta velice jednoduše odstaví.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Vituld
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 04.11.2012
Urcite jste si vasi volbu peclive zvazili a vite o kandidatech vse, ale pro zajimavost. Vladimir Franz ma tetovani, ktere pouzivaji sbobodni zednari ci illuminati a je vyobrazeno na americkem dolaru. Sam priznal, ze jeho tetotani ma hlubsi vyznam. Karel Schwarzenberg patri naopak do skupiny lidi Bilderberg. O tyhle skupine lidi, kteri se povazuji za neco vice se muze docist zde http://www.bilderberg.cz/. At si o tom myslite cokoliv, mince ma vzdy dve strany. Ja osobne nebudu volit nikoho, protoze to neprinese zadnou zmenu. Je potreba zmenit system a ne volit dalsi politiky, prezidenty atd.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se