Volná diskuze

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahojte,

chtěl bych se zeptat na takový nevšední dotaz. Známý má bratra, celkem problémový človíček, má celkem dost dluhů, ale už nějaký ten rok poctivě splácí. Do toho si koupil zahradní domek, do kterého se přestěhoval. Pošta mu ale chodí právě k mému známému, tedy jeho bráchovi. Zajímalo by jej, kdyby ten ze zahradním domkem udělal nějakou botu nebo neplatil, tak to, že mu k němu chodí pošta, ale nemá tam trvalé bydliště, zda by mu mohla exekuce něco udělat nebo něco podobného. Moc děkuji za jakýkoliv názor.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No věřím, že v naší zemi je možné všechno. Tak že bohužel asi i tohle.
Ale podle mě by to za 1) byla blbost
a za 2) pokud tam nemá trvalé bydliště, tak na bratra nemohou

tak že na konec by to podle mě na bratra nemělo mít vliv
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Právník nejsem mohu přidat osobní názor - zajít za právníkem

Můžou a nemá na to vliv ani to, že splácí.
Rozhodně ať si ten bez zahradního domku nechá notářsky ověřit, že u něj bratr nebydlí a nemá u něj žádné osobní věci.

Tomu se zahradním domkem když má na zahradní domek tak ať si cvakne POBOX a poštu přebírá tam.

V zásadě si může i po novém, dělat exekutor co chce vždy záleží jaký má žaludek a jak je akční.
Například Exekuce o, kterých se dopředu ví, že „neprojdou…“ se používají s úspěchem jako nátlak na dotyčného dlužníka. Zejména s oblibou pokud se jedná o seniory babičky, rodiče dlužníků.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Kdyby záleželo na selském rozumu, tak by na toto mohl člověk odpovědět jednoduše a to, že nemůže.

Ale jelikož žijeme v ČR, kde je kolikrát i nemožné možným, tak bych raději též zašel za právníkem a zjistil co a jak, případně jak se bránit, kdyby k takové situaci došlo.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Pokud si tě vezme do parády akční týpek a ne nějaké jelito tak můžeš mít co chceš a stejně si tě povodí.
nepomůže v podstatě nic já to měl ošetřené ze všech stran i od soudu rozhodnutí a stejně přijeli s náklaďáčkem a vystěhovali celý barák - naschvál - trvalo 3 měsíce než jsem to dostal z5 rozkradené a poničené.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se