Sociální sítě

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj, stále více uvažuji o tom založit magazín o twitteru. Tato socialní síť u nás ještě moc nepovyrostla a stále hodně lidí neví co si o této síti má myslet a jak ji využívat. Takže témat na psaní by bylo hodně. Určitě je i hodně provozovatelů stránek kteří neví jak twitter využít. Sám nejsem žádný odborník, ale twitter užívám a moc se mi líbí, takže studování možnosti na zahraničních webech by mě bavilo. A proč se ptám. Myslíte si že něco takového u nás má význam? Z pohledu možné budoucí monetizace, velikosti možného trhu.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zajímavý nápad. Klidně bych do toho šel s tebou :)

Znám dobrý magazín o FB: http://www.facemag.cz/

Vybudovat něco takového menšího o TW by asi neměl být problém.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
O Twitter jsem se začal zajímat před týdnem a myslím, že dobrá věc ...ale jeden český web už o tom je...ted ho nemůžu najít...ale už je, mrkni po ggolu...nějak ho tam nevidím, ale čerpal jsem z něho...

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Jirko to tvé nadšení se mi líbí a představa jít do něčeho takového s Tebou zní lákavě, ať už zpohledu Tvých (vašich) zkušeností. Ale jak se znám časem by mě nebavil projekt na kterým dělá více lidí.

Stále více o tom uvažuji, asi dnes zkusím oprášit jednu doménu kterou jsem chtěl nechat vyexpirovat.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Zdeněk Hejl
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 31.08.2012
Klidně takový magazín založ. Otázkou je, kolik článků a s jakou frekvencí budeš schopen publikovat. Narozdíl od Facebooku má totiž Twitter poměrně omezený počet funkcí a nastavení, a proto zde není tolik témat k psaní (ne že by žádné nebyly, ale např. vůči Facebooku jich je relativně málo). U Facebooku lze psát o samotném nastavení účtu, o Facebook skupinách, o Facebook stránkách, o Facebook reklamách, aplikacích, Edgeranku, propojení s jinými sítěmi, o strategii publikování a komunikaci na Facebooku atd. + jsou tam často nějaké novinky v rozhraní. Twitter má poměrně jednoduché nastavení, jednoduché rozhraní a novinky/změny nejsou tak časté jako u jiných sociálních sítí + tam nejsou žádné skupiny, stránky a jiné propagační prostředky (pominu-li nějaký promoted tweets apod.).

Ale jinak držím palce. Určitě se nějaký obsah dá vymyslet. Osobně si dokážu již teď představit nějakých 20 - 30 článků, které by se tam mohly objevit.

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Nemyslím, že by se takový magazín musel týkat jen technických věcí okolo Twitteru, pokud by měl autor čas, může sledovat trendy, zajímavé statistiky, změny okolo 3rd party klientů, atd.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Turku, já bych šel do toho klidně s tebou. Chtěl jsem založit vlastní magazín o FB a Twitteru, teď mi přijde lepší, když spojíme síly, klidně se ozvi, jestli chceš, kontakt na mě máš.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Zdeňku samozřejmě o samostatném twitteru vemu-li html stránky napsat nedá, ale on se to dá psát hodně směry, články pro lidi co potřebují vést firemní účet, pro BFU co neví jak užívat twitter z pohledu koho sledovat, o samostatných twitteristech coby tip koho sledovat. O widgetech, mobilních appkách atd... rozhovory s úspěšnými twitteristy. Já třeba aktualně nejsem žádný twitter odborník, ale informací po světě je mnoho. Ale to Ty samozřejmě díky tvému magazínu víš.

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Ještě zvídavá otázka, co bude cílem magazínu? Reklama, prodej webu, etc? Nebo to chceš vést jako volnočasovou aktivitu? ;-)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Můj cíl z pohledu vydělávaní je reklama, sám se učit jak na Twitru vést efektivně účty (zaujmout cílené lidi) aby jsem v případě, že se podaří získat dostatečné knoh how, mohl nabízet správu twitter účtu firmám. Tak jak třeba Ty máš blog o link buildingu atp...

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Tak jsem se na magazín vrhnul. Z počátku se tam budou oběvovat články které budou psát o základních informacích, ale snad se propracuji i k odbornějším článkům které pomohou i Vám.
http://0kc.cz/

Určitě chci linkovat a shromažďovat odkazy na všechny zajímavé články o Twitteru, které se na českém internetu objeví.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nevím, jestli je doména 0kc.cz zrovna vhodná na tenhle projekt, ale pokud chceš tak na mujshare.cz mám databázi českých twitter účtů.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Taky mi k tomu ta doména úplně neštymuluje, ale na druhou stranu, pokud tam bude přínosný kvalitní obsah, tak je to zcela buřt. Možná bych trochu změnil ten design webu, aby to bylo více modré ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Wladass píše:
Nevím, jestli je doména 0kc.cz zrovna vhodná na tenhle projekt, ale pokud chceš tak na mujshare.cz mám databázi českých twitter účtů.


Doménu jsem chtěl nechat původně vyexpirovat, bylo tam něco jiného. Ale nakonec jsem se rozhodl ji použít na tento projekt. Nemá sice v názvu slovo twitter, ale dle mého to bude jedno. Pokud budu dělat vše správně. Díky za odkaz.

-- 07. 11. 2012 21:16 --

alijosha píše:
Taky mi k tomu ta doména úplně neštymuluje, ale na druhou stranu, pokud tam bude přínosný kvalitní obsah, tak je to zcela buřt. Možná bych trochu změnil ten design webu, aby to bylo více modré ;-).


No ten se bude ještě ladit. Mám nutkáni tam dát plameňáky. Určitě toto není finální podoba jakou by jsem chtěl. Zatím tam nechávam zrát pomalu texty...

David Lörincz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 06.05.2012
Taky si hraju s podobným nápadem. Dokonce mám už i nápad na doménu. Ale na přidávání článků a hledání obsahu bych neměl čas a osobně moc nevěřím v nějaký velký růst této sociální sítě u "normálních" lidí. A i v to skrytě doufám. Většina lidí nic netvoří a nemají o čem říct ostatním - jen tupě koukaj na televizi. Twitter je stále ještě spíše intelektuální sociální sítí pro lidi s názorem.
Osobní blog | Moje vizitka | ŠetřímeČas.cz
Projektový manažer a správce sociálních sítí v NewTravel.cz a NewGo.cz
 Sollicitudin ac orci phasellus egestas

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Já občas publikuji články na www.faceinfo.cz . Obecně je to magazín o sociálních sítích, samozřejmě především o FB.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se