Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Na jednom svém webu mám takový problém. Uživatel webu popisuje problémy se svým sousedem. Můžu tam dát jména? Jako že někdo říkal že tamten člověk je divnej ale nevíme mlčíme. RESPEKTIVE když reálně v nějakým net plátku pomluvím lidi bez dukazů, tak to je špatně? Jako když uvedu že: "! Jedna paní mi říkala...."

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Dát to tam můžeš, jestli to je pravda tak by se ti nic nemělo stát. Jestli to pravda není tak to může být pomluva, poškození dobrého jména, jestli to je známá osoba tak ušlý zisk a spousta dalších věcí, nevim no asi by se mě taky moc nelíbilo kdyby o mě někdo psal lži.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
No v takovém případě je mnoho proměnných.
Záleží na typu webu. Pokud je to diskuzní fórum, tak Ti to svým způsobem může být jedno, za příspěvky logicky nemůžeš zodpovídat. Pokud je to web, který umožňuje nějakým jiným vhodným způsobem uživatelům vkládat příspěvky, tak bych doporučoval na web někam vložit Podmínky použití. Neplést s obchodními podmínkami. Podmínky použití vymezí způsob použití webu a také to, za co kdo zodpovídá. Odkaz na ně by měl být dostupný z každé stránky webu a to, že je někdo nečte a web používá je jeho problém, ne tvůj.
Záleží i na tom, kde je web hostován, pokud je to blog například na wordpress.com (viz můj odkaz v podpisu), tak můj právní názor je ten, že se na uvedené vztahuje první dodatek US ústavy, přičemž na tento postup nelze aplikovat obdobný postup jako na určení místa podnikání při provozu e-shopu na jiném než tuzemském serveru.
Atd., atd.
Je třeba být konkrétnější, opravdu se to musí posoudit web od webu.
Trošku jinou cestou...

zdenicka113
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 09.03.2012
Pokud je to pravda, můžeš to tam dát, ale pokud ne tak to bude opravdu pomluva a urážka na cti a poškození jsména a všechno je to trestný čin

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Soused 1 tvrdi, ze soused 2...

To je pravda, ze to tvrdi.

V nekterych jazycich se pouzije konjunktiv.
no cooking

marcel85
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 29.01.2013
Také si myslím, že by se konkrétní jméno objevit nemělo. To už je opravdu lepší pan X a pan Y, aby nebyly pak problémy se zákonem...
Společnost Comfort Energy nabízí levný plyn a přístup na úrovni.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Ja jsem spis psal o necem jinem.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se