Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Ta doména je dlouhodobě mimo provoz...je hostována na station. Posílal jsem nějaké maily jakoby kontaktu z who.is a žádná reakce. Jak to řešit? Sleduji tu doménu už tak rok, furt mimo provoz a nějaký peníz bych za ni dal...jak správně kontaktovat majitele, aby si aspoň přečetl moji zprávu a dal nějakou cenovou nabídku?

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
tak kontakt zjistív v podstatě jenom z whois, pokud neodepisuje majitel ani z emailu uvedeného na whois, tak bych asi zkusil kontaktovat toho kdo doménu spravuje a ten by se to podle mě alespon snažil nějak vyřešit. jiná cesta asi není :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
nejspíš v državě nějakého spekulanta :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
To je problém držitele domény. Poměrně rozšířený problém, kdy si držitelé schovají údaje držitele a pak je nejde kontaktovat. Ještě mě napadá - nenabídnul jsi mu málo a mu to nestálo ani za odepsání? Můžeš vyzkoušet nabídnout 2x tolik, jestli se ozve, tím zjistíš, zda tu emailovou schránu někdo také čte.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
To je problém držitele domény. Poměrně rozšířený problém, kdy si držitelé schovají údaje držitele a pak je nejde kontaktovat. Ještě mě napadá - nenabídnul jsi mu málo a mu to nestálo ani za odepsání? Můžeš vyzkoušet nabídnout 2x tolik, jestli se ozve, tím zjistíš, zda tu emailovou schránu někdo také čte.



Ale když je poté problém s webem, tak jsou údaje poté dostupné (policii, atd.)
a nebo je doména zrušena.

Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No já mu nenabídl nic, jen že koukám, že jeho web je nefunkční, tak jestli by byl schopen to odprodat...no není to žádná super domén ale zase o není název jako google...nejde o půjčky, nejde o žádný biz...volné jsou všechny domény okolo...ale já bych chtěl tu .cz no...jako projekt na ni jde vystavit to jo.....ale to jde na všem. Jde o podstatné české jméno...přirovnal bych to k ...no to vlastně ani nejde k čemu...to nejde přirovnat asi...ale je točeské podstatné jméno, třeba jako sysel no...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta píše:
Ale když je poté problém s webem, tak jsou údaje poté dostupné (policii, atd.) a nebo je doména zrušena.


To máš pravdu, ale k těmto informacem se ty nedostaneš. Stačí, když bude mít údaje skryté a nefunkční mail (notifikace o expiraci mu mohou chodit na jiný než má uvedený) a prakticky ho nekontaktuješ.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
To máš pravdu, ale k těmto informacím se ty nedostaneš. Stačí, když bude mít údaje skryté a nefunkční mail (notifikace o expiraci mu mohou chodit na jiný než má uvedený) a prakticky ho nekontaktuješ.


Ano ale při nějakých porušeních zákona atd. má nic.cz a registrátor údaje.
Ovšem zde se jedná o odkup, tak že je jedno, že nic.cz má údaje.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
Šlo mi hlavně o to, že CZNIC ti je nevydá a tím pádem jak psal sikec, je to škoda pro oba.


Ano nevydá. To jsem také psal. Ale jistě jde postavit ten projekt i na jiné doméně.
Ale mně šlo o to, že když jsou problémy ,tak CZNIC má potřebné údaje.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
ne ten projekt na jiné doméně postavit 100% nejde...prostě nejde a nemůže jít :-)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
O jakou jde domenu ?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se