Sociální sítě

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Krcmic.cz píše:

A také podle toho, čemu dali lidé z tvých okruhů plusko....Jinak G+ nepoužívám skoro vůbec. Myslím, že se to u nás zatím moc nechytlo.


Myslím si, že v IT oblasti se určitě chytlo :)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já jej nepoužívám a popravdě minimum lidí okolo mě jej využívá. Každý to "zkusil" a koukl, co a jak, ale nikdo u něj vyloženě aktivně nezůstal. Naopak stále více lidí si pořizuje twitter a linkedIn. Je z Vás třeba někdo na LinkedIn?
Dnes jsem dokonce narazil na "pro nás novou" sociální síť nejen pro grafické práce http://pinterest.com. Už jste někdo zkoušel nebo testoval?

Kamczik
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 06.04.2012
Taky s tim nemám moc dobré zkušenosti, hlavně kvůli malé popularitě ...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nový vzhled sice zvedl vlnu odporu a připomínek, ale dá se na to zvyknout :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Osobně G+ používám od začátku, a to kvůli několika lidem, které tam sleduji a občas mě baví číst jejich příspěvky. A co se týče nového vzhledu, tak musím říct, že ten minulý se mi líbil teda mnohem víc a nový vzhled je pro mě celkem zklamání. Naštěstí ale většinou čtu tohle na záchodě a v aplikaci na Androidu, tak mi to tak nevadí :D.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Poslední dobou jsem si s G+ celkem hrál a trochu na něj změnil názor a líbí se mi mnohem víc jak slavný FB. Nicméně je mi to prd platný, když nikdo v mém okolí ho nemá, jelikož si myslím, že víc jak 90% lidí co znám osobně ani netuší, že něco takového vůbec je.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
alijosha: Jo, tak třeba až to Google dá víc do televize prostřednictvím reklam (tak jako třeba na Chrome), tak to půjde taky možná nahoru. Ale tak je mi to jedno. Poslední dobou mám docela rád Twitter. Sice na něj téměř nic nepíšu, ale pročítám si příspěvky od lidí, co mě zajímají a mají dobré příspěvky. G+ není špatnej, jen mu chybí víc aktivních lidí.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Fit: Já mám Twitter též rád a osobně si myslím, že je ze všech těchto soc. sítí nejlepší. G+ mi přijde přehledný a takový lepší než FB, ale tím neříkám, že bych ho chtěl a nebo plánoval nějak využívat víc. Lidi tam chybí a udávané statistiky uživatelů mi přijdou nějaké přehnané. S reklamou by mohl a asi i přijde nárůst, otázka je, kdy případně poběží.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Časem jej myslím budeme muset využívat pokud pro něj Google dá ještě větší vliv při vyhledávání, což si myslím bude po jeho zvířátkách celkem brzy. Sám jsem na to zvědav a osobně mám v plánu G+ více projet koncem měsíce :)

David Lörincz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 06.05.2012
Souhlas s Lanym - byl jsem na školení - Workshop o vlivu sociálních sítí na SEO od h1.cz (hodnocení si můžete přečíst zde) a bohužel nám nic jiného nezbyde. Není totiž důležitá samotná síť Google+ - tam asi většinu uživatelů stejně nikdo nedonutí jít, ale hlavně sociální cílení pro lidi jež jsou přihlášeni v google účtu a tedy využívají např. youtube, calendar, dokumenty apod.

Taky to musím někdy projít, ale vůbec se mi do toho nechce.

Jen podotýkám, že nově příchozím, jenž si založí google účet již se automaticky vytvoří i Google+. Zatím to není takto funkční v ČR, ale to je jen otázka času.
Osobní blog | Moje vizitka | ŠetřímeČas.cz
Projektový manažer a správce sociálních sítí v NewTravel.cz a NewGo.cz
 Sollicitudin ac orci phasellus egestas

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
David Lörincz píše:
Jen podotýkám, že nově příchozím, jenž si založí google účet již se automaticky vytvoří i Google+. Zatím to není takto funkční v ČR, ale to je jen otázka času.

To není tak úplně pravda, tento krok není povinný, ale samozřejmě to Google bude chtít tlačit tímto směrem. Viz.: http://redaktori.blog.zive.cz/2012/04/1 ... nny-video/

Jinak pro svůj hlavní web jsem si založil Google+ stránku a přidávám tam vždycky odkazy na nové články. Věřím tomu taky, že Google bude mít rád stránky, které někdo hodil na Google+ a že to částečný vliv na SEO bude mít.

David Lörincz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 06.05.2012
Fit píše:
To není tak úplně pravda, tento krok není povinný, ale samozřejmě to Google bude chtít tlačit tímto směrem. Viz.: http://redaktori.blog.zive.cz/2012/04/1 ... nny-video/


Zkoušeli jsme to na anglické verzi google (skryté geo) - a tam již to vytvořilo automaticky. U nás, jak uvádíš, to zatím automatické není.
Osobní blog | Moje vizitka | ŠetřímeČas.cz
Projektový manažer a správce sociálních sítí v NewTravel.cz a NewGo.cz
 Sollicitudin ac orci phasellus egestas

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
David: Aha, to jsem nezkoušel. Pak se tedy omlouvám ;).

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Google Plus používám a používat budu... Já totiž dělám marketing a pokud někdo dělá marketing, tak musí být na Google Plus..
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Nemám G+ ale řekl by jsem že v posledním měsíci začal opět růst Twitter. Takže tipuji že lidé po FB jdou k Twitteru.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Google plus je pro tvůrce obsahu narozdíl od FB nutnost.
- Fotečka v SERP zvedá důvěryhodnost příspěvku.
- +1čky zvedají nejen váhu příspevku v Google ale i autorův trust rank, který v budoucnosti bude hrát důležitou roli.

Moje doporučení je brát G+ minimálně jako nezbytné zlo. Na rozdíl od FB jej stačí projít jedenkrát za týden a celková časová náročnost je do 5 minut.

Heroik
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 15.10.2012
Tak dneska jsem udělal zajímavý test, google + využívám zatím pouze jako link farmu, dneska jsem nahrál tři videa na web a tak jsem tam zalinkoval jedno video (na google+, za chvilku 10 shlédnutí, ostatní dvě - měli nulu. Zalinkoval jsem další a výsledek byl 9 shlédnutí. Třetí má doteď 1 shlédnutí.
u webu s návštěvností do 200 uživatelů za den je to slušný nárůst.
Google + je postavený na vytváření kruhů, čím více kruhů tím větší šance že se příspěvek někde zobrazí. Začnu se tomu asi více věnovat. Fb je již za vrcholem to je jasné je otázka za jak dlouho začne padat.
Chcete být vidět? Chcete změnit své podnikání? Obraťte se na mně. Dělám věci jinak.
 Tichá občanská válka v Rusku

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
FB byl za vrchlem použitelnosti již dávno, od té doby co změna to spíše za trest. Před dvěma roky jsem tam měl komunitu lidí, kteří se dělili o novinky a informace. Postupem času se nabalovali další lidé a dnes je to spíš přehlídka vtipných videí a fotek. A ani rozdělení do skupin nepomohlo. Přešel jsem na twitter a tam to funguje v pohodě. Nemyslím si ale, že FB může někdy skončit. Je to jako obrovská hmota, která přesáhla svou kritickou mez a pro většinu lidí už není úniku.

Google plus mě naopak stále udivuje. Dneska jsem zjistil, že přes ten červený čtvereček jak ohlašuje novinky se dá pohodlně debatovat a komentovat vlákna, aniž by se muselo scrollovat, hledat příspěvěk či nahrávat nová stránka. Je to super vychytávka použitelnosti. Opravdu se dá za pár minut denně vyřešit korespondence za posledních 24 hodin :)

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
G+ určitě není mrtvé, dokonce jsem četl že má víc uživatelů než twitter či co..

Jinak používám každý den...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
G+ se poslední dobou celkem vzpamatoval, slyším o něm v poslední době čím dál častěji. Aktuálně má více uživatelů (teď nevím jestli i aktivních), ale otázkou je, co vše se do toho počítá...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se