Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Tak už je to tady. Nenažraní exekutoři už nemají kde brát, tak se vrhají na na žaloby za porušení autorských práv.
Více v článku http://www.novinky.cz/finance/293095-fo ... isice.html
Tak se pochlubte. Kdo z Vás začíná mazat fotky a texty? :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já sám také vymáhám právní cestou "pokuty" za ukradenou unikátní grafiku z našeho shopu a je to tak správně!!! Zloději musí pochopit, že si nemůžou ukrást co se jim zachce! Teda můžou, ale pak zaplatí.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mě by zajímala ta druhá strana mince, často se stane, že někdo koupí fotku ve foto bance a po třech letech na něj někdo uhodí, že je jeho a chce peníze, co potom?
Další věc co docela často vidím, je fotka z free fotobanky, u ní je autor (ne odkaz, i když to některé fotobanky jasně specifikují že to musí být odkaz) který to tak vyžadoval, ale pozor, ve fotce je normálně napálenej vodoznak toho webu, co si jí z fotobanky stáhl. To mi přijde taky docela mimo mantinel ne?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
co text z RSS agregatoru? asi taky můžou chápat jako ukradený, co? Hnus, jak je v tomhle státě většina nenažraná :-(

Krcmic.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 62
Registrace: 05.04.2012
janKali píše:
Já sám také vymáhám právní cestou "pokuty" za ukradenou unikátní grafiku z našeho shopu a je to tak správně!!! Zloději musí pochopit, že si nemůžou ukrást co se jim zachce! Teda můžou, ale pak zaplatí.


Ja jsem pro. Ale nelibi se mi, ze si z toho nekdo dela mega byznys. Staci se podivat po netu a najdes spoustu pripadu, kdy vymahacska firma vymahala napr. po skolce tusim 9 000 za fotku a tam podle me nebyl umysl usetrit. A takovych pripadu je spousta, proto se mi to z principu nelibi. Zajimalo by me, proc v tomto pripade nefunguje neco jako varovani ci neco podobneho (tzn. nez to muze jit k soudu, musi prokazat, ze jsi pozadoval stazeni fotky). Protoze pak je to zase jenom velice vyhodny obchod s lidskou blbosti.

A take mi prijde zvlastni, ze takto nezaluji velke ci stredne velke firmy (ze by proto, ze tam je 100% pravdepodobnost, ze se budou branit a maji na to finance).

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Krcmic.cz píše:
Ja jsem pro. Ale nelibi se mi, ze si z toho nekdo dela mega byznys. Staci se podivat po netu a najdes spoustu pripadu, kdy vymahacska firma vymahala napr. po skolce tusim 9 000 za fotku a tam podle me nebyl umysl usetrit. A takovych pripadu je spousta, proto se mi to z principu nelibi. Zajimalo by me, proc v tomto pripade nefunguje neco jako varovani ci neco podobneho (tzn. nez to muze jit k soudu, musi prokazat, ze jsi pozadoval stazeni fotky). Protoze pak je to zase jenom velice vyhodny obchod s lidskou blbosti.

A take mi prijde zvlastni, ze takto nezaluji velke ci stredne velke firmy (ze by proto, ze tam je 100% pravdepodobnost, ze se budou branit a maji na to finance).


Tak všeho s mírou. Pokud je to pro komerční užití a přímo ukradené (jako u nás), tak myslím není řeč. Pokud je to veřejná instituce nebo neziskový sektor, tak je to něco trochu jiného, tam bych postupoval žádostí o nápravu a pak případně postupoval právně, když už bych jim to nechtěl nechat...

Ale podle mě je všeobecně správně, že se to začíná řešit. Lidi v ČR nechápou, že si nemohou stáhnout co chtějí a používat to volně! To je s muzikou to samé, tou to začíná a grafikou pokračuje... A když jsme u té muziky, tak já od 17ti let nakoupil více než 500 originálních nosičů s muzikou a další nakupují dále a nemám s tím problém... Jsem výjimka, ale nevadí mi to. Obdobně to mám se SW v PC, taky mám koupené WIN a ostatní buďto taky koupené, nebo je to free. Lidi si musí uvědomit, že něco tvořit není zadarmo a autor má právo na adměnu a je to krádež, jako každá jiná, bohužel...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Bohužel,
ne každý to takhle z neziskovými projekty vidí. A právě, že na tuto se firmy zaměří, na projekty, které nemají finance na to, aby se mohli obhájit.

A také souhlasím, pokud je to pro komerční účely, tak musí uživatel počítat s tím, že do toho něco musí investovat. Ale pokud něco dělám zdarma, tak snad stačí upozornit a většinou to lidé co nejdříve napraví.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já toto otevřeně vítám a jsem pro, aby se to tvrději trestalo. Když si vše mohu kupovat já a to nejsem žádný zazobanec, tak proč by to tak nemohli dělat i ostatní. Všechno vždy něco stojí a to je potřeba si uvědomit. A hold, když na to nemám, tak to nepoužívám. Jednoduché jak facka.

Do problému se může dostat kolikrát i někdo relativně nevinně, ale tak pokud si nechám něco vytvořit například od grafika, tak od něj chci veškeré náležitosti k fotografiím atd. a pak je člověk mimo.

Já osobně se ničeho takového nebojím, jelikož vím, že mám na 100% čisté svědomí ve všem ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já to jako autor vidím dost jasně - skoro každý tady bečí, jak jsou advokáti svině, jak jsou autoři nenažraní a kdesi cosi. Vážení, fotka ve fotobance NENÍ za 2000 Kč, jak se píše v článku, ale obvykle za míň než stovku a moje provize je v řádu KORUN (15-20% z ceny)!!! Přesto drtivá většina lidí fotky krade a jen menšina kupuje, velké společnosti nevyjímaje! A tito zloději potom mají tu drzost skučet, když po nich někdo chce náhradu. Já ve výsledku bez advokáta dostanu leda suché z nosu a ještě se mi zloději smějou do ksichtu - takže jakože advokáty nemám rád a nemám rád přehnané pokuty a penále, tak plně souhlasím s tím, že viník by měl nést plné následky. Tedy zaplatí fotku plus běžných 100% penále (to bude asi okolo 200-300 Kč u většiny fotek) a pak samozřejmě zaplatí právníka, soud a veškerý můj ztracený čas = dalších bratru 20 tisíc jen to fikne. Většina zlodějů se ještě rozčiluje, co si nedovoluju a bez advokáta z nich nevytlučete zhola nic!

Ano, natvrdo řečeno, RSS agregátor nebo hotlink je bez diskuze krádež. Prostě zobrazuješ můj obsah na svém webu a máš z toho zisk, navíc mi přímo kradeš návštěvnost (takže mi přímo snižuješ zisk) a pokude se jedná o velké weby nebo sociální sítě, ještě já nakonec schytám ban za duplicitu! Tohle má být v pořádku?

Abyste byli v obraze, tak moje fotky nebo texty ukradli i tací, jako Readers Digest a 100+1 a samozřejmě řada webů. V životě jsem se nedočkal žádné kompenzace a obvykle se různě vykrucovali, házeli to jeden na druhého (to grafik, to redaktor blá blá) a někteří mi ještě nadávali. Po krádežích nijak aktivně nepátrám a zahraničí neřeším už vůbec - přesto se jedná o TISÍCE ukradených fotek a STOVKY stran textu jen u mě známých a náhodou nalezených případů. Škoda jde jen za licence za posledních 10 let do statisíců (tzn. běžná cena 20-50 Kč za fotku a 100 Kč/NS - žádný advokát, penále atd.). Přijde vám to normální a v pořádku? Mě teda ne :( Takže pevně doufám, že konečně dorazí v tomto směru právo i na internet a konečně přestne být kradení fotek, videí, textů nebo grafiky považováno za normální.

PS: Novinky kradou fotky zcela běžně - prakticky všechny kde je "foto: archiv/novinky.cz" nebo "zdroj: internet" - to je fakt výsměch...

Krcmic.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 62
Registrace: 05.04.2012
basti píše:
Ano, natvrdo řečeno, RSS agregátor nebo hotlink je bez diskuze krádež. Prostě zobrazuješ můj obsah na svém webu a máš z toho zisk, navíc mi přímo kradeš návštěvnost (takže mi přímo snižuješ zisk) a pokude se jedná o velké weby nebo sociální sítě, ještě já nakonec schytám ban za duplicitu! Tohle má být v pořádku?


RSS agregator je prave navstevnost pro tebe. Ja jsem naopak rad, kdyz nekdo pouziva nas feed (pokud netaha cele clanky, ale jenom kousek nahledu). Nechapu, jak bys mohl dostat ban za duplicitu :-). Jedine, co by se ti mohlo stat v pripade, ze od tebe nekdo vezme cely clanek a da ho k sobe na web, ze te na urcite KW predbehne. Pokud vsak upozorni nekde, ze clanek je prevzaty a clanek je kvalitni, putuje navstevnost vzdy k tobe. Ten clovek tak dela propagaci za tebe. Proto moc nechapu, kdyz se vsichni bouri, ze jim nekdo okopcil clanek. Mne je to uplne jedno - pokud tam da odkaz ci upozorni, odkud je text prevzaty, pak at si klidne vykradou cele nase Objevit.cz, Pravdu.cz nebo jine nase weby. Beru to spise jako uznani kvalitni prace. A hlavne prisun navstevnosti na nase weby. Kdyz mas co nabidnout, lide tam zakotvi uz nastalo.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Krcmic.cz píše:

RSS agregator je prave navstevnost pro tebe. Ja jsem naopak rad, kdyz nekdo pouziva nas feed (pokud netaha cele clanky, ale jenom kousek nahledu). Nechapu, jak bys mohl dostat ban za duplicitu :-). Jedine, co by se ti mohlo stat v pripade, ze od tebe nekdo vezme cely clanek a da ho k sobe na web, ze te na urcite KW predbehne. Pokud vsak upozorni nekde, ze clanek je prevzaty a clanek je kvalitni, putuje navstevnost vzdy k tobe. Ten clovek tak dela propagaci za tebe. Proto moc nechapu, kdyz se vsichni bouri, ze jim nekdo okopcil clanek. Mne je to uplne jedno - pokud tam da odkaz ci upozorni, odkud je text prevzaty, pak at si klidne vykradou cele nase Objevit.cz, Pravdu.cz nebo jine nase weby. Beru to spise jako uznani kvalitni prace. A hlavne prisun navstevnosti na nase weby. Kdyz mas co nabidnout, lide tam zakotvi uz nastalo.


Bohužel v 90% případů ten odkaz a zdroj ten kdo tu ukradne nedá, s některými se dá domluvit, přidají zdroj, nechají perex a přidají zdroj, atd. Někde je ale domluva složitá. Agregátor, jako je třeba pravednes.cz ano ten mi lidi přivádí, ale agregátor, kde se objeví můj feed, jenže před ukradnutým perexem jsou tři bloky AdSense reklam a pak až samotný perex, ten nikdy nikoho nepřivedl, je to jen prostě ukradený obsah za účelem zisku z reklam, nic víc, nic méně.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Přesně tak, Pravednes.cz dokáže přivádět celkem solidní návštěvnost, kdežto převážné množství agregátorů nepřivede nikdy nic, jelikož přes všelijaké reklamy se nikdo k tomu odkazu na zdroj ani nedostane. Občas ten zdroj není ani uveden a jen reklama, tak kde je nějaká přidaná hodnota pro originál tvůrce obsahu? Nikde!
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Krcmic: Tak to ani náhodou! Spousta lidí krade celé články a i kdyby tam odkaz nakrásně byl, tak na ten "zdroj" klikne sotva nějaké promile lidí. Třeba Mineraly.sk mi pravidelně vykrádal články a fotky - jedná se o web s vysokou návštěvností a přijde z něj možná 5 lidí měsíčně. Koment na blogu má větší efekt...
Jinak mimochodem nové Google Images už jsou taky dost daleko za hranicí "vyhledávače" - podle údajů fotobanky Dreamstime byla i u starého vyhledávání míra prokliku pouhých 25 %, s novým vyhledáváním klesla na jednotky %. Lidi to prostě natvrdo stahujou rovnou přes Google a na cílový web ai nepřijdou! A jako bonus to má Google hotlinkované, takže samozřejmě roste traffic na serveru. Takže jaká asi může být míra prokliku u webu, kde je odkaz na "zdroj" důkladně schovaný pod x blokama reklamy?

A já samozřejmě jako jednotlivec budu v obsahu těžko soutěžit s nějakým "agregátorem", který vykrádá x článku denně. Google ho zaindexuje dřív než mě a ještě mi jako odměnu může nadělit penalizaci.

Krcmic.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 62
Registrace: 05.04.2012
basti píše:
Krcmic: Tak to ani náhodou! Spousta lidí krade celé články a i kdyby tam odkaz nakrásně byl, tak na ten "zdroj" klikne sotva nějaké promile lidí.


Nevim, jak je to u mineralu, velke procento clanku, ktere od nas nekdo prevzal, generovaly vzdy hodne slusny trafik.

Kdyz tam tech clanku bude vic a ctenari je shledaji jako prinosne, tak lide zacnou chodit k tobe. Aspon takova je moje zkusenost. Agregatory, ktere ti nikoho neprivedou, za chvili stejne driv nebo pozdeji skonci, protoze je vetsinou provozuji lide, kteri to za chvili zabali. Pokud vsak kopiruji cele tve clanky, tak zakroc. Ale obavam se, ze pak nebudes resit nic jineho, nez jenom tohle. Proto me tyto veci nechavaji chladnym. Ano. Kdyz ti nekdo zkopiruje cely web, tak je to spatne, rvi, bez se soudit. Ale pokud mas kvalitni web, nechas jakykoliv agregator ve vysledcich vyhledavani na mile daleko za sebou.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se