Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Dneska jsem narazil na jednom webu na PPC reklamu - jednalo se o nabídky dovolené...kliknul jsem na to a byl jsem přesměrován na stránky dovolena.cz . Samozřejmě s affil koncovkou :-D. co si myslíte o podobných LACINÝCH fintách? Vyplatí se to?

Nedávno jsem na Jobs.cz zase narazil nabídku brigád. Opět mě zaujaly stránky a šel jsem se podívat o co jde. Narazil jsem na stupidní amaterské stránky, které opět vybízely ke kliknutí na PPC textovou reklamu (podvodné reklamy na domácí přivýdělky typu "zaplaŤ a možná něco dostaneš"). To už jsem nevydržel a vtipálka naprášil. Přišel mi děkovný email od Jobs.cz, že jsou podobné nekalé praktiky časté a není v jejich silách vše obejevit a že děkují a dotyčnému smažou veškerou inzerci.

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Dneska jsem narazil na jednom webu... ...inzerci.

Jeden vtip vypráví o muži, který zemřel, přišel do nebe a byl Sv. Petrem dotázán, co by si přál. Zamyslel se a řekl: "No zůstala po mě žena a děti a nemají nic. A když se tak zamyslím, tak soused má kozu..."
"Chtěl bys, aby měli také vlastní kozu?" skočil mu do řeči Sv. Petr.
"Ne," odvětil muž, "přál bych si aby sousedova koza chcípla."

Víc myslím netřeba dodat. (Snad jen aby sis ze strany kterou máš v profilu odstranil google reklamy. Vsadím se, že obsahují nějaké vychytralé kódy, odměňující za kliknutí... Jak laciná finta, že?)
Trošku jinou cestou...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zabza píše:
Jeden vtip vypráví o muži, který zemřel, přišel do nebe a byl Sv. Petrem dotázán, co by si přál. Zamyslel se a řekl: "No zůstala po mě žena a děti a nemají nic. A když se tak zamyslím, tak soused má kozu..."
"Chtěl bys, aby měli také vlastní kozu?" skočil mu do řeči Sv. Petr.
"Ne," odvětil muž, "přál bych si aby sousedova koza chcípla."

Víc myslím netřeba dodat. (Snad jen aby sis ze strany kterou máš v profilu odstranil google reklamy. Vsadím se, že obsahují nějaké vychytralé kódy, odměňující za kliknutí... Jak laciná finta, že?)


haha :-D tak to mě nenapadlo. to by bylo celkem drsný, kritizovat tu podvodný system a zaroven ho sem dat. Celkem vtipný. Kam odkaz odkazuje se dozvíš, když na něj najedeš kurzorem (to je ta šipečka co se pohybuje po ploše) . Ale konec sarkasmu.

Dal jsem to sem proto, protože mě to zajímá. Zda je to prozíravý a vychytralý systém nebo jen další amaterský balast nějakého pubescenta, co přijde domu ze školy a hledá další způsob jak bezpracně vydělat na svojí zhýralost.

Upřímně, nedívím se, že se vyhledávače chovají tak jak se chovají - když vidím jakým balastem je internet stále častěji zasypáván.

A děkuju za vtip. Mám rád podobné inteligentní vtipy a bajky. Dávám (+)

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Poněkud nechápu co píšeš, ale to se stává.
Pokud najedu šipečkou na odkaz v Tvém příspěvku, naleznu - nic. Nevede totiž nikam. Skutečně web dololena.cz nemohu najít. A dovolena.cz je stránka Student Agency. Věř, že to není pubescent.
No a dát si na odkazy na webu affil kód může zarazit fakt jen někoho, jako byl chlapík v mém vtipu. Jak jsem psal, máš odměnu za své google reklamy? Asi je na webu zdarma nemáš. A proč se divíš jiným?
Trošku jinou cestou...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Pokud to byla PPC reklama, tak mam pocit, ze je podobna praktika zakazana. Spousta affiliate programu zakazuje svym partnerum vyuzivat PPC reklamy s presmerovanim na jejich domovsko stranku s affil kodem. Myslim, ze i Dovolena.cz (respektive SA) to ve svych podminkach zakazuje.

Otazkou zustava, jak moc se to kontroluje? Respektive, jestli se to da kontrolovat?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zabza píše:
Poněkud nechápu co píšeš, ale to se stává.
Pokud najedu šipečkou na odkaz v Tvém příspěvku, naleznu - nic. Nevede totiž nikam. Skutečně web dololena.cz nemohu najít. A dovolena.cz je stránka Student Agency. Věř, že to není pubescent.
No a dát si na odkazy na webu affil kód může zarazit fakt jen někoho, jako byl chlapík v mém vtipu. Jak jsem psal, máš odměnu za své google reklamy? Asi je na webu zdarma nemáš. A proč se divíš jiným?


překlep...ok, tak si mě dostal :-D. i tací na podobných chybách vydělávají. vzpomínam si na film Czech made man (do dneška nevím jestli je to pravda nebo fikce). Hold jsme skutečně národem Švejků. Já osobně tedy obdivuji lidi, co něco dokáží a podobný taktiky spíš beru jako ubohost lidí, co se na víc nezmůžou. Jinak odkaz Dololena.cz opravuju na Dovolena.cz - aby to dávalo smysl.

stephan píše:
Pokud to byla PPC reklama, tak mam pocit, ze je podobna praktika zakazana. Spousta affiliate programu zakazuje svym partnerum vyuzivat PPC reklamy s presmerovanim na jejich domovsko stranku s affil kodem. Myslim, ze i Dovolena.cz (respektive SA) to ve svych podminkach zakazuje.

Otazkou zustava, jak moc se to kontroluje? Respektive, jestli se to da kontrolovat?


Taky si myslím. Já bych asi nebyl rád, kdyby na mě někdo odkazoval podvodným systémem. Na druhou stranu, spoustě obchodníkům je jedno -JAK, hlavně -ŽE.

Kontrolovat se to dá. Jednoduše si nejdříve zkontroluju kdo na mě odkazuje, než ho mu aktivuju provizní systém.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Chápu to správně? nějaká osoba má na nějakém webu zaplacenou ppc reklamu na svůj affil kód od provozovatele affilu? osobně to nepoužívám ale nevidím na tom nic nemorálního, spokojeny můžou být všechny 3 osoby, jak majitel webu, tak "překupník", tak provozovatel affilu.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
idp píše:
Chápu to správně? nějaká osoba má na nějakém webu zaplacenou ppc reklamu na svůj affil kód od provozovatele affilu? osobně to nepoužívám ale nevidím na tom nic nemorálního, spokojeny můžou být všechny 3 osoby, jak majitel webu, tak "překupník", tak provozovatel affilu.


Sice je to nejspis win-win-win situace, ale u vetsiny affiliate programu je to zakazany zpusob.

Viz podminy napr. na Dovolena.cz
17)Při propagaci nabídky prezentované na dovolena*cz pomocí reklamních
systému (např. PPC systémů), nesmí reklamní formáty končit přímo na internetových
stránkách dovolena*cz, ale jen a pouze na webu Partnera

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
stephan píše:
Pokud to byla PPC reklama, tak mam pocit, ze je podobna praktika zakazana. Spousta affiliate programu zakazuje svym partnerum vyuzivat PPC reklamy s presmerovanim na jejich domovsko stranku s affil kodem. Myslim, ze i Dovolena.cz (respektive SA) to ve svych podminkach zakazuje.

Otazkou zustava, jak moc se to kontroluje? Respektive, jestli se to da kontrolovat?


Pokud to byla PPC je to v rozporu s podmínkami onoho partnerského porgramu. 100% pravda, je to v bodu 17 (idp mě předběhl), kde je to upřesněno vcelku přesně. Bohužel autor neuvedl odkaz na uvedený web a dololena, pardon dovolena.cz (sakra já jsem ale rejpal) nám v posouzení příliš nepomůže.


Poptavka-zdarma.cz píše:
...i tací na podobných chybách vydělávají. vzpomínam si na film Czech made man (do dneška nevím jestli je to pravda nebo fikce). Hold jsme skutečně národem Švejků. Já osobně tedy obdivuji lidi, co něco dokáží a podobný taktiky spíš beru jako ubohost lidí, co se na víc nezmůžou.

Pokud je to cíleno na překlepy, nevidím nic nemorálního na využití překlepu. Možná by ses divil, jak může překlep znamenat mnoho. Nyní nemluvím jen o napsání domény do adresního řádku prohlížeče.
Využití mezery není švejkovitost, je to využití příležitosti.

A že bys nebyl rád, kdyby na Tebe někdo odkazoval podvodným systémem? A co bys proti tomu mohl dělat?
Trošku jinou cestou...

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
V případě rozporu s podmínkami to je věc provozovatele a nemusí povolit výplatu.
Jak je uvedeno možnost PPC reklamy na své stránky tak by to šlo řešit uděláním stránky s přesměrováním na partnerský link a splnilo by to i podmínky provozovatele.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Překlep to nebyl, ten jsem tu udělal já. Tato doména prostě ihned přesměrovává na cílový web a tvar odkazu je s affil referalem. Zpočátku někdo měl třeba úmysl vytvořit stránky s tématikou dovolené/zájezdů a dát na ně klasicky odkazy. Parvědpodobně mu asi návštěvníci neklikaly na odkazy tak, jak chtěl a tak se přímo rozhodl přesměrovat návštěvníky na dovolena.cz. Když vezmu v potaz, kolik dneska stojí proklik na PPC (jde mi o narůstající cenu vzhledem k posilující konkurenci), tak to celkem i chápu. Mně osobně by ale vadilo, kdyby tímto způsobem na mě někdo odkazoval a jako návštěvníka (potencionálního kupce zájezdu) by mě to mohlo od nákupu i odradit.

Spíš se setkávám s tím, že to lidi zkouší. Je to jen "výštěk". A nedivím se, že cena prokliků PPC reklam stoupá, když vidím kolik "výštěků" to podobným způsobem zkouší. Např. pří žádaném spojení "půjčky" zaplatíte i 35kč (možná i víc) za pro klik, a to se vzhledem ke statistice úspěšnosti obchodu (koverze) moc nevyplatí. My, co jsme schopní udělat úspěšné webové stránky, tak můžeme být rádi. Stoupá totiž zájem o naši práci a obchodníci opouští PPC styl propagace a raději spolupracují s námi.

Toto téma jsem zde otevřel, protože jsem chtěl vědět, zda se vyplatí "podnikat" tímto neetickým způsobem, když si jiní dávají práci s tím, vytvořit úspěšné webové stránky (textem, grafikou, seo optimalizací apod.).

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Překlep to nebyl, ten jsem tu udělal já. Tato doména prostě ihned přesměrovává na cílový web a tvar odkazu je s affil referalem. Zpočátku někdo měl třeba úmysl vytvořit stránky s tématikou dovolené/zájezdů a dát na ně klasicky odkazy. Parvědpodobně mu asi návštěvníci neklikaly na odkazy tak, jak chtěl a tak se přímo rozhodl přesměrovat návštěvníky na dovolena.cz. Když vezmu v potaz, kolik dneska stojí proklik na PPC (jde mi o narůstající cenu vzhledem k posilující konkurenci), tak to celkem i chápu. Mně osobně by ale vadilo, kdyby tímto způsobem na mě někdo odkazoval a jako návštěvníka (potencionálního kupce zájezdu) by mě to mohlo od nákupu i odradit.

Spíš se setkávám s tím, že to lidi zkouší. Je to jen "výštěk". A nedivím se, že cena prokliků PPC reklam stoupá, když vidím kolik "výštěků" to podobným způsobem zkouší. Např. pří žádaném spojení "půjčky" zaplatíte i 35kč (možná i víc) za pro klik, a to se vzhledem ke statistice úspěšnosti obchodu (koverze) moc nevyplatí. My, co jsme schopní udělat úspěšné webové stránky, tak můžeme být rádi. Stoupá totiž zájem o naši práci a obchodníci opouští PPC styl propagace a raději spolupracují s námi.

Toto téma jsem zde otevřel, protože jsem chtěl vědět, zda se vyplatí "podnikat" tímto neetickým způsobem, když si jiní dávají práci s tím, vytvořit úspěšné webové stránky (textem, grafikou, seo optimalizací apod.).


To je ale velice složitá otázka.
Než si na ní odpovíš, musíš si odpovědět na další. Komu a co prospěje (jak ostatně dnes mimo jiné píšu na svém blogu a dělám si tu tak malou a možná i neetickou reklamu ;-))
Na začátku píšeš, že postup celkem chápeš, ale že by Ti to osobně vadilo a že jako potenciální kupec bys asi nic neobjednal. Ok, to je Tvůj názor.

Je ale rozdíl mezi tím, kdo uvedenému rozumí a kdo ne. 90% přivedených potenciálních kupců si, podle mého názoru, vůbec nic nedělá z nějakého affil odkazu. Co víc, oni o něm jednoduše ani neví. Stále je jich, pokud to přeženu, dost přesvědčeno, že internet je to modré "e" na monitoru. (Sakra, proč by se psalo e-shop, žejo...)

Podle mě se věci mají tak, že v celém procesu je několik zúčastněných. Návštěvník - potenciální zákazník na straně jedné a obchodník na straně druhé. Ostatní zúčastnění pak mají snahu nějakým způsobem přivést zákazníka k obchodníkovi. Nic víc a nic míň. Osobně jsem vnitřně přesvědčen, že veškeré postupy, které k uzavření obchodu obou výše uvedených stran povedou a nezpůsobí újmu žádnému ze zúčastněných jsou správné. A možná můžeme říci i etické, byť tohle slovo moc nemusím pro jeho neskutečnou ohebnost.
Trošku jinou cestou...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zabza píše:



To je ale velice složitá otázka.
Než si na ní odpovíš, musíš si odpovědět na další. Komu a co prospěje (jak ostatně dnes mimo jiné píšu na svém blogu a dělám si tu tak malou a možná i neetickou reklamu ;-))
Na začátku píšeš, že postup celkem chápeš, ale že by Ti to osobně vadilo a že jako potenciální kupec bys asi nic neobjednal. Ok, to je Tvůj názor.

Je ale rozdíl mezi tím, kdo uvedenému rozumí a kdo ne. 90% přivedených potenciálních kupců si, podle mého názoru, vůbec nic nedělá z nějakého affil odkazu. Co víc, oni o něm jednoduše ani neví. Stále je jich, pokud to přeženu, dost přesvědčeno, že internet je to modré "e" na monitoru. (Sakra, proč by se psalo e-shop, žejo...)

Podle mě se věci mají tak, že v celém procesu je několik zúčastněných. Návštěvník - potenciální zákazník na straně jedné a obchodník na straně druhé. Ostatní zúčastnění pak mají snahu nějakým způsobem přivést zákazníka k obchodníkovi. Nic víc a nic míň. Osobně jsem vnitřně přesvědčen, že veškeré postupy, které k uzavření obchodu obou výše uvedených stran povedou a nezpůsobí újmu žádnému ze zúčastněných jsou správné. A možná můžeme říci i etické, byť tohle slovo moc nemusím pro jeho neskutečnou ohebnost.



Trochu jsem tuhle odpověď čekal a docela mě děsí. Takže teď všichni hurá na PPC reklamu. Dám si tam třeba extremnelevnadovolena.cz a odkazu na dovolena.cz ...web otázka pár minut.
Zrovna dneska mi nějací šarlatáni opět volali kvuli mým projektům - že mi dopomouhou k lepší návštěvnosi. :-D he. Naštěsí ochoduji přímo u zdroje a podobné šarlatány a afil překupníky posílám někam.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
tak samozřejmě u partnerských programů kde je i platba za klik to samozřejmě jako podvod beru - když došlo k automatickému přesměrování tak ani žádný klik nebyl
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:


Trochu jsem tuhle odpověď čekal a docela mě děsí.

A co Tě děsí na svobodné volbě?
To co popisuješ, tu superextralevnáneivmco si udělat můžeš. A pokud nepoškodíš nikoho zúčastněného tak nevidím ani žádný morální problém. Pakliže porušíš nějaká dohodnutá pravidla tak to je již jiná věc, protože tím někoho ze zúčastněných poškozuješ. Jednoduché a univerzální řešení téměř na vše.
Trošku jinou cestou...

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Pokud děláš konverze, tak to budou tiše tolerovat. Pokud přivedeš tisíc návštěvníků a nikdo nic nekoupí, zablokujou Tě a půjdeš se vybrečet někam na net a všichni budou spokojený, jak nepodporujou tenhle typ affiliate návštěvnosti. Pokud konverze jsou, obě strany o tom mlčí a jsou spokojený a nikdo se nedozví, že to vlastně dobře funguje. Seznam a Google mají taky v pravidlech ledacos, ale dokud to vydělává a někdo to nenahlásí, tak proč se starat. (Nemluvím k nikomu konkrétně, druhou osobu používám, protože to pěkně zní ;-) )

Talmer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 25.06.2012
Je to docela pochopitelné, že žádný podnikatel využívající PPC nechce, aby mu affiláci zvedali CPC.
To by nemusel zakládat affil program, ale sám rovnou dát větší objem peněz do PPC.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se