Volná diskuze

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Ahoj webdealeři,
Pro některé zajímavá otázka pro některé laický dotaz od jednoho vola :)
Píši článek a chci k němu přiložit fotku ( konkrétně Václava Havla ) poté ji budu chtít publikovat na svém webu ...

Odkud ji mohu zkopírovat jestli mohu a potřebuji aby to bylo vše 100% legální ...

Díky za všechny názory ...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Můžeš použít tyhle fotky a odkaz na zdroj fotky v podobě odkazu na wiki není u článku na škodu, ba naopak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Super díky ... to jsem potřeboval :) já právě nevěděl jestli se to smí ... samozřejmě že dám zdroj kde byla fotka pořízena ale jestli i tak něco nebrání :)
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Ne zdroj, ale autor je podstatný. Pokud ho neuvedeš, porušíš licenci většiny fotek. Odkazovat na zdroj je už jenom tvoje dobrá vůle.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano pravda, pokud je tam uveden autor a není to fotka vlastněná přímo wiki, tak odkaz na autora. A koukám že tahle fotka Vašíka je zrovna od uživatele, takže odkaz na jeho profil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Odkiaľ čerpáte fotky/ obrázky pre magazíny ? z fotobánk ?

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Jj, většinou z free fotobank. Nejčastěji využívám tuto: http://sxc.hu. Aleje jich daleko více, někde jsem dokonce viděl seznam, jen si teď nemůžu vzpomenout kde to bylo.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já beru fotky hlavně z wikipedie, kde je k nim i patřičná licnence co se smí a co ne. Postupně si ale vytvářím i vlastní fotky. Na ilustrační obrázek do pár set pixlů stačí foťák v mobilu a prohnat to filtrem v Gimpu.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Lany - ďakujem, ak by si našiel nejaký zoznam, určite by sa hodil.
Drago - následne odkazuješ na wiki alebo usera, kt. ich tam vložil ?

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Marku, pokud v licenci stojí uvést autora, odkazem na Wikipedii ty licenční podmínky nesplníš. Wikipedie není ani vlastníkem práv. Wikipedie prostě ty fotky používá stejně jako je používá tisíce dalších webů.

Uvést autora neznamená odkazovat.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No a máš nějakej příklad, jak publikovat správně autora? Když na něj není žádný aktivní odkaz na wiki?Jenom jeho jméno pod obrázkem?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Najdi si normu, tamje vše jasně řečeno.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Začal bych autorským zákonem, dotyčná část není nijak dlouhá a máte hned jasno. Fotky obvykle nelze přebírat a pouze citovat zdroj či uvést autora, jde to jen pokud je to u fotky VÝSLOVNĚ uvedeno! Pozor na kradené fotky na Flickru, share serverech apod. - když to tam nějaký idiot dá, neznamená to, že vy neschytáte následný průšvih. Totéž wiki a CC fotky, navíc je s tím spojeno víc dalších problémů (souhlas fotografovaných osob, který CC vůbec nezná atd.)

Sxc.hu je v podstatě kupa hnoje, ale něco se tam vybrat dá. Pár fotobank jako třeba Fotolia nebo Dreamstime má i free sekci, tam se taky dá. Potom třeba freedigitalphotos.net. A pak placené mikrofotobanky (Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, 123RF, Depositphotos, Pond5 - je jich mraky). Cena je podle množství a velikosti běžně v rozsahu 10-300 Kč, reálně počítejte pro kusovky kolem 50-100 Kč a pro předplatné (odběr stovek fotek) okolo 20 Kč. Licence pro šablony, přeprodej a další věci jsou už v tisících.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já mám většinou fotky vlastní a nebo se svolením jejich autorů. Občas použiju něco ze sxc.hu, mnohdy to stačí a jsou tam i pěkný věci ;).

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
No já na sxc.hu asi 2x něco hledal a nabídka zoufalá a ještě většina hnus. Ale jako v podstatě profi fotograf mám asi trochu jiná měřítka :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se