Volná diskuze

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Dobrý den,
můžete mi prosím někdo alespoň přibližně říci, jaká může být orientační cena tvorby webu, který by byl podobný webu killer.cz, stomanie.cz, případně stovkomat.cz?

Velice děkuji.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Cca 2-3 tisíce, ale i s lepší grafikou. A nebo tak za 20-50tis... Otázka je, kdo a jak ti to bude dělat :-)

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Pěkný rozptyl v těch cenách... :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Cena je vždy dost individuální dle samotného tvůrce a nedá se přesně určit, tak nečekej, že ti přesnou cenu někdo poví. Maximálně že by se ti ozval přímo někdo s konkrétní nabídkou ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Ještě bych měl jeden dotaz. Náhodou o nějakém hotovém řešení nevíte? Když se podívám na fiverr.com a stovkomat.cz, killer.cz nebo stomanie.cz, tak je to vzhledově skoro stejné...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Již hotových scriptů k zakoupení je mraky (ENG), stačí pohledat trochu na Googlu jednoduchým dotazem jako je např. fiverr clon script a podobně ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
no vyroba toho killer.cz v soucasnem stadiu - It works! na bilem pozadi - tak to mohlo stat tak 2 kačky :D

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Tak obecně je lepší tyhle weby kde už nejde o pár desetikorun nechat vyrobit u renomované firmy, která IMHO pod 30k nepujde...

Pokud si to opravdu chceš vyrábět sám, můžeš vyzkoušet třeba http://drupal.org/project/opendeals

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Děkuji. Ve Wordpressu asi nic podobného není, že? Respektive nevíte o něčem?

puma19944
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 18.11.2012
Pre wordpress máš toho veľa,musíš len hľadať.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Všechny ty weby běží na zahraničním scriptu za 99 dolarů ani vlastní šablonu si nedokázali udělat a používají tu základní :)

Script máš zde http://www.fiverrscript.com/

Je jich víc, ale vetšinou se už neaktualizují tak jako tento.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jak na třídění bioodpadu

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Určitě pokud budeš hledat nějaký clon skript, tak se koukni kdo za ním stojí a zda se aktualizuje. A pokud možno snaž se za něj zaplatit licenci, neber to z warezu, kde jsou většinou verze se zadními vrátky pro toho, kdo to nauploadoval.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
a jedna rada: takovéhle věci nerozjížděj na wordpressu...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já bych spíš radil, aby si takovou věc nerozjížděl vůbec.

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
janKali píše:
Já bych spíš radil, aby si takovou věc nerozjížděl vůbec.


Můžu se zeptat na důvody Tvé rady? :D

Děkuji.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Komerční hledisko - každý web by měl něco vydělat.

Několik otázek na zamyšlení:
1) Myslíš si, že na tomhle něco vyděláš a nebudeš to dotovat???
2) Je snad o takové weby nějjaký velký zájem?
3) Na čem na tom chceš vydělávat?
4) Kde se ti tam budou brát lidi? Zaplatíš takový zdroj návěštěvnosti ze zisků webu?

Celý projekt je podle mě (to neber jako urážku) bez nějakého hlubšího smyslu a to jak z pohledu přínosu společnosti, tak zisku.

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
janKali píše:

Komerční hledisko - každý web by měl něco vydělat.

Několik otázek na zamyšlení:
1) Myslíš si, že na tomhle něco vyděláš a nebudeš to dotovat???
2) Je snad o takové weby nějjaký velký zájem?
3) Na čem na tom chceš vydělávat?
4) Kde se ti tam budou brát lidi? Zaplatíš takový zdroj návěštěvnosti ze zisků webu?

Celý projekt je podle mě (to neber jako urážku) bez nějakého hlubšího smyslu a to jak z pohledu přínosu společnosti, tak zisku.


Myslím, že o služby, které jednotliví inzerenti na webu nabízejí může být zájem. Monetizace může probíhat kupříkladu zpoplatněním vložení nabídky nebo procentuální provizí z objednávky. Lidi je potřeba nahnat pomocí sociálních sítí a online marketingu... a každému webu se daří tak, jak se o něj jeho majitel stará. Chtěl bych se zeptat i ostatních, zda-li mají podobný nebo odlišný názor na nabídku takových služeb, respektive realizaci takového webu. Každopádně Kalimu děkuji za podnětné připomínky a reakci.
Děkuji.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
No mezi náma bez urážky - kdyby se uspěch webu řídil vloženým úsilým, tak by celý internet vypadal zcela jinak...

"..může být zájem..." vychází z nevědomosti. Zájem buď je a nebo není. Může nemá žádnou vypovídací hodnotu... Na portállech typu "za stovku" nikdy nedostaneš kvalitní službu - je tam hromada dětí, co chtějí něco vydělat za nic a myslí si, že jim za nic někdo dá nějaké peníze. Úroveň jejich nabídky ja pod nulou a když už se někdo nechá zlákat tak dostane tak na prdel, že už se nikdy nevrátí...
Myslíš, že lidi co dělají veci za hubičku budou ochotni ještě za něco platit? To je trochu omyl. Tak to nikdy nebude...

A pokud umíš "nahnat" lidi ze sociálních sítí na něco co je o ničem, tak jsi borec a budu ti za takovou činnost platit. Sami lidi nic sdílet nebudou a chodit na web sami od sebe taky nebudou...

Nechci ti moc kazit iluze, ale zkus si najít nějaké relevantní zdroje a zjistit, jak se lidi na internetu chovají a taky si nastuduj, kde podobné weby berou návštěvnost..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já bych k tomu napsal jenom to, že na celém stovkomatu je stejně jenom jedna nabídka, která za něco stojí a to je reklama napsaná fixem na těch ceckách, jinak o ničem :-D Takže pokud bys to soustředil touto cestou a byl by velký výběr cecků, možná že by se to chytlo :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Tím mi freez připomněl, že o stovkomatu jsem se dozvěděla přes kamaráda, který zmiňoval právě tuto možnost :-D Nakonec jsem si řekla, že 110 Kč (teď už jen 100, snížili provizi) mi za to, abych si čmárala na prsa a posílala to cizím lidem, nestojí :-D Ale ve výsledku bych si teda vydělala mnohem víc než tím, co tam nabízím (copywriting).
Nebo by mohl Luctator nabízet lidem, kteří nabídnou své joby víc peněz, čímž by to mohlo přilákat víc "profíků" a nejen "dětí".

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No já bych být tebou tu možnost úplně nezatracoval :-D Počkej až přijde nouze :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak jestli máš hezký prsa, tak proč by ne :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Luctator píše:

Myslím, že o služby, které jednotliví inzerenti na webu nabízejí může být zájem. Monetizace může probíhat kupříkladu zpoplatněním vložení nabídky nebo procentuální provizí z objednávky. Lidi je potřeba nahnat pomocí sociálních sítí a online marketingu... a každému webu se daří tak, jak se o něj jeho majitel stará. Chtěl bych se zeptat i ostatních, zda-li mají podobný nebo odlišný názor na nabídku takových služeb, respektive realizaci takového webu. Každopádně Kalimu děkuji za podnětné připomínky a reakci.
Děkuji.


Já bych ti tedy poradil to samé co Honza a k tomu bych možná přidal ještě jednu radu. Není lepší vymyslet něco svého, co bude alespoň trochu originální, než kopírovat něco, co už je několikrát kopírované? Též ti nechci brát žádnou iluzi, ale lidi se ti tam moc nepohrnou. Sociální sítě, kde je dejme tomu 80% opravdu "sociálů", co na ně chodí jen hltat blbosti sdílené druhými ti moc peněz nikdy nepřinese a navíc, i ta reklama není zadarmo. Pokud chceš něco statečně dlouhodobě dotovat, tak prosím, směle do toho ;-).

-- 26.02.2013 07:05 --

marieke píše:
Tím mi freez připomněl, že o stovkomatu jsem se dozvěděla přes kamaráda, který zmiňoval právě tuto možnost :-D Nakonec jsem si řekla, že 110 Kč (teď už jen 100, snížili provizi) mi za to, abych si čmárala na prsa a posílala to cizím lidem, nestojí :-D Ale ve výsledku bych si teda vydělala mnohem víc než tím, co tam nabízím (copywriting).
Nebo by mohl Luctator nabízet lidem, kteří nabídnou své joby víc peněz, čímž by to mohlo přilákat víc "profíků" a nejen "dětí".


Když na foto nebude vidět obličej, tak tě nikdo nepozná a než psát například za 50 Kč PR nesmysl s xxx odkazy na předem stanovená slova, tak bych si osobně raději čmáral fixou od rána do večera ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
janKali-Tak nestěžuju si :-P
freez, alijosha-Nj, taky pravda, asi jsem moc konzerva, zvážím to :-D

Omlouvám se autorovi tématu za tuto vsuvku :-)))

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Děkuji všem za rady, zamyšlení a doporučení.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se