Volná diskuze

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Měl bych dotaz pro fajnšmekry na excel - nějak se nemůžu dohrabat cíle a nemůžu to najít, třeba někdo pomůže:

Co potřebuji:

Mám v buňce A1 nějaké číslo, které chci použít v buňce B2 ve vzorci, který adresuje /načítá hodnotu z jiné buňky/.

Vzorec v B2:

=CX

s tím že za X bych potřebova dosazovat dané číslo, které bude v A1.

Zkoušel jsem to jako:
=C[A1] nebo [] nahrayovat jinými znaky jako ' " a podobně a bez úspěchu. Vím že tohle jde, jen nevím jak :)



PS: Už jsem anšel i jiné matematické řešení problému, ale tohle mi vrtá hlavou a nemohu na to přijít :-)

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Pokud to dobře chápu, tak potřebuješ ukotvit buňku A1? To se dělá pomocí symbolu dolaru (v excelu klávesou F5), vzorec by pak měl vypadat takto:
=C*$A$1
Mezi C a buňku A1 jsem přidal operátor *, jelikož nevím jaký vztah mezi nimi je. Ale zápis CX tomu odpovídá :-)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tohle je základ to vím. Šlo mi o to, když chci do buňky napsat =B4 a tu "4" (čtyřku) mám napsanou v jiné buňce (třeba A1) tak jak napíšu tvar zápisu, aby se číslice (v tomto případě zmíněná 4ka) dopsala do "=B4" a A1. Prostě neco jako =B[A1], ale aby to fungovalo.

Skutečně se to hůř popisuje.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Ja ti rozumiem, tiež som to dávnejšie hľadal ale nie preto,že by som to potreboval, ale len zo zvedavosti a nakoniec som to zabalil po asi hodinke hľadania...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Myslíš tohle, příklad:
A1 obsahuje: Text
B2 obsahuje: C3X
C3 obsahuje: Doplňující

A chceš spojit obsah A1.C3 v buňce B2?

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Ak správne rozumiem tak uvediem príklad ako som to pochopil ja...
v bunke A1 máme povedzme číslo X
v bunke A2 máme povedzme číslo Y
v bunke A3 máme povedzme číslo Z
V bunke B1 máme nejaké číslo, ktoré sa mení, v mojom prípade to bude v rozmedzí 1-3. Dajme tomu, že toto číslo je K.
A do C1 chcem vložiť údaj zo stĺpca A a číslo riadku bude závisieť na čísle v bunke B1. Čiže ak bude číslo v bunke B1 - 1, tak v tom prípade sa do C1 vloží obsah bunky A1(lebo B1 je 1) čiže X. Ak by bolo v bunke B1 číslo 2, do C1 by sa vložil obsah bunky A2(lebo B1 je 2) čiže Y.

No a ide tu o to, ako to zapísať aby sa vždy do tej C1 bunky vkladal správny údaj --> AK pričom K je vždy nejaké číslo(čiže vznikne A1, A2, A3...)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se