Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Co váš názor na systémy typu autosurf, které "zvyšují návštěvnost" webu? Co na to vyhledávače je asi jasné :-), ale jaké jsou vaše zkušenosti?
Trochu jsem se prohraboval těmito systémy a našel jeden již nefunkční - expirovanou doménu topsurf.cz nikdo nechtěl, tak už je moje.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
aktuálně používám websurf pro testování super nevýkonýho vps (LAMPu) a budu používat pro LAMP na RaspBerry... takže takovej benchmarking z netu ...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
K čemu auto surf pro někoho normálního může být? K ničemu přece... To jde snad používat jen na nahánění zobrazování reklamy a to je samo o sobě podvod, takže je to systém o ničem, nebo mi uniká nějaký smysl auto surfů???

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: například k uměle vytvořené konverzi

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
janKali: například k uměle vytvořené konverzi


Co teď myslíš konkrétně pod konverzí?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jakýkoliv autosurf je pouhou ztrátou času, která absolutně k ničemu není. Dětská zábava. Já bych to charakterizoval jako podvod na začínající lidi na internetu, který si myslí, co tím všechno nezískají a maximálně tím tak akorát ztratí.

Též by mě docela zajímalo, co si má člověk představit pod pojmem uměle vytvořená konverze? K čemu taková konverze je vůbec dobrá?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali, alijosha: když potřebuješ, aby určitou věc vidělo více lidí (více IP)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak použiji proxy a máš to též ne ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: otázkou je, jestli systém (ne)pozná, že se jedná o IP z proxy. tomuhle zatím nerozumím.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pokud je systém rozumný, tak pozná jakoukoliv levotu si myslím ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass: myslel jsem: co na to vyhledávače z pohledu SEO - jedná se o krátké návštěvy, které moc webu neprospějí...nebo hodně krátkých návštěv webu prospějí?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Souhlasím s Aljoshou - je to hračka pro děti, která nemá význam, mimo podvodů...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Návštěvnost webu přeci nemá vliv na jeho umístění ve vyhledávačích ne :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Návštěvnost webu přeci nemá vliv na jeho umístění ve vyhledávačích ne :)


Myslím, že je to rozšířený mítus... Trochu (větší) vliv asi bude mít, kolik lidí (kteří se k tobě dostali z vyhledávání), vrátí zpět na vyhledávač, to umí měřit, ale návštěvnost ti nikdo extermí bez kódu měřit nemůže ne...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pokud mi na web vleze někdo z websurfu, tak jak to asi vyhledávače zjistí ? :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Pokud mi na web vleze někdo z websurfu, tak jak to asi vyhledávače zjistí ? :)


Vyhledávače to nezjistí, k čemu by jim to bylo, vyhledávače zajímá kolik lidí přišlo na tvůj web z nich, ne z autosurfu. Apropó krátké návštěvy z autosurfů nejsou dobré, na to bacha. No a za další když pozná autosurf i toplist, pozná ho i systém na měření "konverzí".
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Wladass píše:
Pokud mi na web vleze někdo z websurfu, tak jak to asi vyhledávače zjistí ? :)

No Google asi určitě přes Analytics si udělá obrázek :). A hlavně ho bude zajímat návštěvníkem strávená doba na stránce, než ji opustí. A tohle podle mě určitě vliv na výsledky ve vyhledávání má. Nevím jak velký, ale věřím, že je to jeden z hodnotících parametrů.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nemá to vliv na vyhledávání. Si zkus otevřít svůj web na 20ti PC s různejma IP bez GA kódu a máš to. Dělej to takhle týden a uvidíš, že se určitě nikam neposuneš a pokud ano, tak ne kvůli návštěvnosti. Je to kravina.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Fit píše:
No Google asi určitě přes Analytics si udělá obrázek :). A hlavně ho bude zajímat návštěvníkem strávená doba na stránce, než ji opustí. A tohle podle mě určitě vliv na výsledky ve vyhledávání má. Nevím jak velký, ale věřím, že je to jeden z hodnotících parametrů.



Analytics ti nezjistí, jak dlouho tam byl, když příchozí načte POUZE jednu stránku a pak ji zavře... To je tzv. BOUNCE RATE (česky nějak jako "Míra okamžitého opuštění" nebo jak to přeložili) a to znamená, že člověk přijde, načte jednu stránku a už nic neudělá (odejde). Čas strávený na stránce je čas mezi prvním načtením stránky a tím kdy načetl tu poslední...Čas strávený na poslední stránce se už nedá nijak měřit, protože nědojde k žádné meřitelné akci. Na to pozor...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mac píše:
Vzpomínám si, jak jsem svůj úplně první web vložil do několika autosurfů, jenom abych měl hezké číslo na počítadle, k tomu ještě pár vyskakovacích pop-up. Web nikoho nezajímal, ale tak měl jsem návštěvnost a byl spokojený. (2005) :-)


Ve 14ti jsem to dělal podobně. To vypovídá o účelnosti autosurfů...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
janKali: Ano, máš pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli BOUNCE RATE. A právě když někdo používá autosurf, tak asi bude mít to bounce rate vysoké, nebo se pletu? A to si myslím, že by mohlo z hlediska SEO vadit (neříkám, že nějakou velikou vahou, ale částečně podle mě ano). Jinak to samozřejmě může být vyhledávačům celkem šumák, ale když Google vidí vysoké bounce rate, tak si může z toho vyvodit, že se nejedná o příliš kvalitní stránku, když každý hned odchází (vliv toho autosurfu). Takhle jsem to původně myslel...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Fit píše:
janKali: Ano, máš pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli BOUNCE RATE. A právě když někdo používá autosurf, tak asi bude mít to bounce rate vysoké, nebo se pletu? A to si myslím, že by mohlo z hlediska SEO vadit (neříkám, že nějakou velikou vahou, ale částečně podle mě ano). Jinak to samozřejmě může být vyhledávačům celkem šumák, ale když Google vidí vysoké bounce rate, tak si může z toho vyvodit, že se nejedná o příliš kvalitní stránku, když každý hned odchází (vliv toho autosurfu). Takhle jsem to původně myslel...


Tak tady je potřeba říci, co znamená "vysoký BOUNCE RATE". Je to 10%? 30%? 90%??? Kde je ta hranice hodně... On bounce rate může být na některých webech 99% a přesto je vyhledávače na určité dotazy cpou na první místa - typickým příkladem je jednostránkový firemní web...

Podle mě to co más v analytics vůbec google nezajímá, respektive BR nejak neřeší... On se ti zpravidla zvedne i ve chvíli, kdy pustíš jakoukoliv kampaň, protože ti z ní přijde hodně lidí a velká část z nich zavře stránku hned... Ale to řpece ještě neznamená, že je stránka špatná... Všeobecně BR jako číslo bez dalších souvislostí vůbec nic neříká a ohlížet se na něj jako samotné číslo je hloupost....

Jestli má vliv na vyhledávání nevám a asi to neví nikdo, protože to nejde nějak dobře testovat a měřit, nicméně je jeho význam pro pozice ve vyhledávání zcela mimo. Google sám ví, že nemá přímou vypovídací hodnotu a byl by blbej, kdyby s tímto údajem pracoval.

-- 03. 03. 2013 00:52 --

Ještě bych dodal, že třeba typicky BOUNCE RATE stránkou je kolo štěstí na Slevomatu - tam většina lidí přijde každý den, zatočí si a když nic nevyhrají, jdou pryč... Rozhodně to ale neznamená, že by celý Slevomat měl nejakou vadu a měl jít ve vyhledávání dolů. Toto je samozřejmě extrémní případ, ale ukazuji logiku věci.
Podle mě to nemá žádný vliv na vyhledávání a autosurfy si nic nepomůže vůbec nikde...

BR využívejte jako nástroj, který vám řekne, ze kterých vstupních stránek nedostanete lidi dál na web. Vylistujte si BR u jednotlivých vstupních a tam kde je velký si ji otevřete a zamyslete se, proč to může být... Objevíte třeba: že je nezajímavá, je nepřehledná, nevyzývá dostatečně k akci (pokračování)... Těch možností je hodně. Chce to pak otetovat a zlepšit... Takhle lehce se dá zvýšit konverze webu. Návštěvnost uděláte, ale musíte ty lidi co přijdou donutit prolézt ten web a udělat, co si přejete (zanechání kontaktu, nákup, objednávka služeb, přečtení článku...). Bounce rate je primárně dobrý na takovouto analýzu!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se