Sociální sítě

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Chtěl jsem se zeptat jaké používáte způsoby pro získání fanoušků u eshopu.

Já používám
- odkaz přímo na eshopu
- nabídka se slevou pro registrované návštěvníky
- zmínka o FB v newsletteru

Ale toto v podstatě nestačí, jakou cestou se ubírat dále?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Platit FB za lidi co ti dají "to se mi libi". Dal jsem na to limit 100 Kč denně, každý den to FB vyčerpá, ale přichází denně cca 25-40 fans. To se vyplatí, když s nima pracuješ.

PS: Sleva pro fanoušky na FB - to se musí ručně ověřovat a není to moc efektivní.. Tohle využívají zpravidla "vychcánci", kteří následně like zruší..

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Tu reklamu jsem zkoušel kdysi dávno a moc to úspěšný nebylo, ale zkusím. Díky.

PS.: stačí zobrazovat stránku se slevou jen fanouškům a nefanouškům jinou.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Zkus nechat na FB určování ceny za zobrazení. Chvíli jsem s tím experimentoval a dostaneš se na velmi zajímavou cenu za fanouška. Když jsem cenu manuálně snížil, rozpočet se vyčerpal, ale ani jeden like. Bůh ví, kde to FB zobrazoval.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Je dobré nastavit kampaň s optimalizací na like - pak ti zobrazuje na zdech lidí stárnku a hned na zdi je "dejte to se mi líbí" - sice se ti na stránku ani nedostanou, ale to je běžné.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali píše:
Je dobré nastavit kampaň s optimalizací na like - pak ti zobrazuje na zdech lidí stárnku a hned na zdi je "dejte to se mi líbí" - sice se ti na stránku ani nedostanou, ale to je běžné.


A jsou potom fanousci aktivni, kdyz se na tvoji stranku ani nepodivali?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tady je trochu potřeba přečíst si, jak FB vlastně funguje a jak lidem zobrazuje tvoje posty na stránku.... Stručně: Je určitý algoritmus, který to zobrazuje jen někomu - toho "někoho" volí podle nedávné aktivity, ale i aktivity v minulosti a také podle odezvy na posty od tebe...
Záveř: Někdo dá like, tak aktuálně něco prvedl... Když mu dáš obsah, na který bude nějak reagovat (otevře si fotku, lijkuje, sdílí, komnetuje...) tak si FB "započte", že na tebe reaguje a takovému fanouškovi bude více podstrkávat tvůj obsah. Naopak když ti dá někdo like a pak už na tebe nikdy reagovat nebude (nebo ti neděj bože dá blokovat posty) tak mu FB přestane brzy zobrazovat cokoliv od tebe, protože ho to nezajímá... Takhle (ve stručnosti) FB funguje... Dala by se o to napsat kniha...

Jen jedno číslo - tvůj příspěvek se aktuálně zobrazí "až" 16% tvých fanoušků (u osobních to platí pro přátele). Ještě nedávno to bylo 25%, ale FB po spuštění "sponzorovaných příspěvků" zapracoval a upravil algoritmus.. Je předpoklad, že se bude procento ještě snižovat.

[*]
A abych odpověděl na tu aktivitu, ale jsou aktivní docela dost :-) Snažíme se je pravidleným obsahem držet a daří se nám to!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se