Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Jdu trochu odlišnou cestou než většina, a to přechodem z affiliate na PPC. Bohužel jsem zjistil, že Seznam moc přesně necílí PPC odkazy. Lze toho nějak dosáhnout?

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zdar. Jdu trochu odlišnou cestou než většina, a to přechodem z affiliate na PPC. Bohužel jsem zjistil, že Seznam moc přesně necílí PPC odkazy. Lze toho nějak dosáhnout?


Mě by spíš zajímalo, co že ta náhlá změna? Každý druhý člověk affiliate vychvaluje, jak je oproti PPC lepší a vyšší zisky.

Ono to cílení reklam je celkem kumš. Zkoušel jsem osobně už kde co, ale asi jsem dřevák, který to neumí, jelikož jsem nikdy kdovíjaké zlepšení nezaznamenal :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: protože mi připadá, že affiliate nepřiznávají vše. mám několik webů na 1. místě Seznamu a Googlu a navšťevnost jednoho webu i 100UI/den. a i když je provize za vyplněnou žádost, tak mám dnes EPC na 4.55 ... takže , když ti dá Seznam 8-12kč, je to víc. - a není to žádný blog o všem, ale cílené weby se zaměřením na konkrétní KW.
Zvláštní je, že mě na stránkách vyplni online žádost tak 2 lidí ze 3. takže nevěřím tomu, že by navštěvníci jen proklikali

-- 28. 02. 2013 16:23 --

Turek: kde filtr? jako v Skliku?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani se ti moc nedivím, popravdě, co jsem tak koukal do xxx různých affiliate programů, tak ve mě kolikrát moc důvěry nevzbudily a proto je skoro nepoužívám. Velká hromada jich je nepřehledných jako blázen a ať to počítám, jak to počítám, tak mi většina z nich přijde výhodná pouze pro provozovatele, viz třeba tato moje malá úvaha http://kecykveci.cz/co-a-kdo-se-vyplati ... ropagovat/

Ještě k tomu cílení, možná to jde udělat lépe, ale například jsem si všiml, že ani Google to nemá zrovna moc vychytaný, takže Seznam na tom nebude o moc lépe.Příklad Googlu: někde otevřu nějakou stránku a na ní samozřejmě něco je, pak jdu jinam, tam mají nasazenou reklamu, zase jinam atd. a Googl mi neustále podsouvá jednu a tu samou věc z úplně prvního webu i na webech, se kterými tato věc nemá absolutně nic společného. Kdyby mi vyhodil alespoň jinou reklamu, tak bych možná i kliknul, ale 50 krát stejný banner, to už je spíš otravný, než přesně cílený ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: to je právě hlavní věc, proč většina provozovatelů využívající PPC odchází od tohoto systému. Pokud máš web třeba na téma půjčky a vyběhne ti tam prodejna praček, tak web ztrácí důvěryhodnost.

U affiliate zase chybí kontrola - zpětná vazba. Pouze tu můžeš důvěřovat, co ti naservírují. Některé affiliate ruší produkty - jedná se hlavně o ty affiliate provozovatele co sbírají data na své weby a ty pak redistribuují cílenému webu...tam ta zpětná vazba jakžtakž možná funguje.

Jednomu affiliate systému absolutně vypadl odkaz, takže bannery neodkazovaly nikam nebo odkazovaly na cílenou url bez referalu. A druhý affiliate systém jsem nedávno kritizoval za to, že bannery odkazovaly místo na iframe formulář na kus stránky provozovatele affiliate. je to výsměch všem, kteří internetový marketing berou vážně a dávají tomu většinou svého času.

U prvního provozovatele affiliate si alespoň cením rychlé omluvy (a doufám, že i nápravy).

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
alijosha: protože mi připadá, že affiliate nepřiznávají vše. mám několik webů na 1. místě Seznamu a Googlu a navšťevnost jednoho webu i 100UI/den. a i když je provize za vyplněnou žádost, tak mám dnes EPC na 4.55 ... takže , když ti dá Seznam 8-12kč, je to víc. - a není to žádný blog o všem, ale cílené weby se zaměřením na konkrétní KW.
Zvláštní je, že mě na stránkách vyplni online žádost tak 2 lidí ze 3. takže nevěřím tomu, že by navštěvníci jen proklikali

-- 28. 02. 2013 16:23 --

Turek: kde filtr? jako v Skliku?


weby/upravit/Filtr konkurence sice tím lépe nezacílíš, ale odfiltruješ si nechtěnou reklamu. Já jednou za čas projdu stránky, kouknu na reklamy a rozšířim filtr u mě zakazuji půjčky, IQ testy atp...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No vidíš, to je dobrý nápad, to mě nenapadlo, jak se zbavit těch IQ zhovadilostí atd. a přitom je to tak jednoduché ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
U affiliate zase chybí kontrola - zpětná vazba. Pouze tu můžeš důvěřovat, co ti naservírují.


No tak to je u PPC ještě horší, tam nevidíš lautr nic.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
PZ: Ani se ti nedivim, kdybych mel na webech prumerne ceny za proklik jako byly na podzim, tak se na nekterych webech na affil taky vykaslu. Holt nekdy vydela vic affil a nekdy vic PPC. Nelze jednoznacne rict, ze jedno je lepsi jak druha moznost.

haVaj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 07.12.2011
alijosha píše:
Ještě k tomu cílení, možná to jde udělat lépe, ale například jsem si všiml, že ani Google to nemá zrovna moc vychytaný, takže Seznam na tom nebude o moc lépe.Příklad Googlu: někde otevřu nějakou stránku a na ní samozřejmě něco je, pak jdu jinam, tam mají nasazenou reklamu, zase jinam atd. a Googl mi neustále podsouvá jednu a tu samou věc z úplně prvního webu i na webech, se kterými tato věc nemá absolutně nic společného. Kdyby mi vyhodil alespoň jinou reklamu, tak bych možná i kliknul, ale 50 krát stejný banner, to už je spíš otravný, než přesně cílený ;-)


To je retargeting/remarketing reklama. To ma tak nastavene zadavatel reklamy, aby te po urcitou dobu porad "pronasledovala" a dostala te zpet k nemu. Taky to pouzivam, aby se ke me lidi dostali zpet.
A zamezit tomu muzes jen ty, tim, ze si zmenis nastaveni pro toto ( https://www.google.com/settings/ads/onweb/ nebo http://www.aboutads.info/choices/) nebo si vymazes cookies.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já vím, že se tomu dá vyhnout smazáním cookies a vím i o co jde. Bral jsem to z pohledu obyčejného návštěvníka internetu, co o reklamách atd. nemá ani tušení. Například moje přítelkyně je na PC, když nebudu počítat FB (tam jsem levej víc já ;-)) absolutní neznalec a už se mě právě na toto ptala, proč se jí pořád ukazuje všude jedna a ta samá reklama (konkrétně šlo o nějaký rotoped), že jí to akorát obtěžuje. Co jsem se tak všiml, tak občas na nějakou reklamu pokud jí zaujme klikne, ale pokud vidí neustále to samé, tak nikdy. Mám jí jako testovacího králíka na určité věci, které pak sám aplikuji na svých webech a na normální lidi fungují, takže na tom něco bude ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Talmer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 25.06.2012
alijosha píše:
Já vím, že se tomu dá vyhnout smazáním cookies a vím i o co jde. Bral jsem to z pohledu obyčejného návštěvníka internetu, co o reklamách atd. nemá ani tušení. Například moje přítelkyně je na PC, když nebudu počítat FB (tam jsem levej víc já ;-)) absolutní neznalec a už se mě právě na toto ptala, proč se jí pořád ukazuje všude jedna a ta samá reklama (konkrétně šlo o nějaký rotoped), že jí to akorát obtěžuje. Co jsem se tak všiml, tak občas na nějakou reklamu pokud jí zaujme klikne, ale pokud vidí neustále to samé, tak nikdy. Mám jí jako testovacího králíka na určité věci, které pak sám aplikuji na svých webech a na normální lidi fungují, takže na tom něco bude ;-).


Tak to bývá, když se nějaký inzerent pouští do remarketingu a nerozumí tomu. Tam nejvíce platí "všeho s mírou". Lidé nemají rádi když je někdo "sleduje", nebo jim něco "nutí". Když jsou takovýhle i takovýhle inzerenti, tak se pak není čemu divit, že EU chce remarketing omezovat :/

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Asi tak nějak, mě to osobně přijde víc kontraproduktivní, jak přínosné hlavně z pozice provozovatelů stránek. Inzerenti mají dostatek shlédnutí za málo muziky.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

haVaj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 07.12.2011
Je fakt, ze u remarketingu mam CTR 0,07% a zadnou konverzi. Takze jsem ten co to neumi :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se