Wordpress

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj všem,
do budoucna bych potřeboval vyřešit na svém magazínu postaveném na WP rotaci bannerů (střídání reklamních bannerů po načtení stránky). Zkrátka nejlépe asi tak, že na 1 reklamní pozici budou 2 reklamy (flash, gif...), které se po refresh stránky budou střídat 1:1.

Co se týče sidebaru (pravé sloupce), tak tam se do elegantně řešit přes plugin Ad Codes, stačí v textovém widgetu mezi kódy bannerů dát značku <!--rotate--> a bannery se začnou střídat přesně tak, jak chci. Co se týče widgetů, mám tedy vyřešeno ;).

Jde mi teď o reklamy, které se přidávájí přímo do šablony. Moje šablona umožňuje vkládání přímo z administrace na předdefinované místa (součást šablony). Nemám tam ale možnost udělat to střídání, protože to nejsou widgety, ale dává se to do šablony napevno. Napadá někoho, jak to nejlépe vyřešit? Nepotřebuji žádné statistiky prokliků (to si každý inzerent může měřit sám přes GA) ani žádné zbytečnosti, jde mi čistě o to střídání bannerů, které jsou vkládány do šablony jinak než přes widget. A taky mi jde o to, aby to co nejméně zatěžovalo web, aby to nezpomalovalo v rychlosti atd.

Potřebuji dávat na web reklamy hodně, jedná se o můj rybářský magazín na adrese lovkapra.com. Díky, uvítám nějaké tipy. Hledal jsem různé pluginy, ale nic mi nevyhovovalo a nebo jsem se dočetl, že v nich jsou různé bezpečnostní chyby atd. Potřebuji jen udělat to střídání, že na jedné pozici budou dva bannery. Jsou to všechny ty bannery, které nejsou v pravém sloupci webu (tam to můžu vyřešit přes ten plugin Ad Codes). Ještě jednou díky. Pokud úspěšně používáte nějaký jiný vhodnější plugin na rotaci reklam ve widgetu, klidně doporučte ;).

PS: Nemám problém zaplatit nějaký ten dolar za plugin, případně někomu, kdo mi to doprogramuje. Potřebuji ale 100% funkční řešení a aby mi to šlapalo i po aktualizacích na nové verze WP atd.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Zkus zagooglet a najít jednoduchý java script - je jich mraky a stačí to jen vyzkoušet. Fungují spolehlivě.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
janKali: Díky za odpověď. Chci se ale zeptat, nebudu pak mít na webu strašně moc kódu? Když budu mít takhle třeba 15-20 bannerů ve swf formátu? Nebude to zpomalovat stránky v načítání? Nejsem programátor, proto se ptám, co vám připadá jako vhodné řešení... Nejde mi o vystřídání pěti bannerů, ale té inzerce bude do budoucna fakt hodně viz. můj web, takže bych to rád nějak efektivně vymyslel, aby to fungovalo.

-- 03.03.2013 01:23 --

EDIT: Aha, ono se na to používá javascript v externím souboru a tam jsou asi ty kódy umístěné co... Zkusím googlit a něco najít... Díky za tip. Kdyby někdo věděl něco konkrétního , dobrého a osvědčeného, tak budu vděčen ;)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Mac: Díky, to bych mohl vyzkoušet. Otestuji si to u sebe na localhost, jestli to teda pochopím a správně udělám :). V php nejsem zběhlej.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
jestli dobre chapu co potrebujes, tak bych vyzkousel mnou omilany plugin Widget to posts / pages a pomoci nej muzes vlastne vlozit jakekoliv uskupeni co je mozne nacpat do sidebaru nejen do prispevku a stranek, ale i do sablony samotne ..vse nastavis ve widgetech a pak jen vlozis zkratku ci kousek php

http://www.4wp.eu/pluginy/widgets-on-pages/ moje kecy

Segway-reklama.cz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 29
Registrace: 12.04.2012
používám WP Pro Ad System
Segway promotion a tours : www.sg-point.info - netradiční propagace Vaší společnosti
 @ordurebizarree president of Slovakia republic (Central Europe)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky kluci za tipy, teď nemám moc čas to zkoušet a testovat, ale rozhodně vyzkouším, jakmile bude trochu čas ;). Ještě jednou díky, pokud se mi to nepovede pak vyřešit, tak sem pak napíšu.

PS: Co jsem se teď díval na netu, tak docela jednoduše, přehledně a zajímavě vypadá ten plugin WP Pro Ad System. To asi koupím, koukám, že to umí i statistiky, to by se mohlo hodit. Tak super, ještě jednou díky a až bude čas, tak se pusím do implementace :).

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Též to řeším, ale v trochu jiném kontextu. Nacpat někam banner co se točí s jiným asi není problém, ale co mi velmi chybí jsou nějaké analytické nástroje. Minimálně to základní jako je počet shlednutí a počet kliknutí. Přeci jen, chce to nějak tu efektivnost vyhodnocovat.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mirku, já myslím, že jsme to tu někde v kontextu s WP už probrali a je na to nějaký plugin na tu statistiku, zkus hledat. Když to má třeba Joomla v základu, určitě na to bude pro WP nějaké rozšíření.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
mirek novotny: No, co jsem se tak díval, tak jestli jsem to pochopil, tak tohle by měl umět právě ten plugin WP Pro Ad System, co tady doporučil Segway-reklama.cz. Díval jsem se ale zatím jenom na screenshoty. Teď nemám čas to zkoušet, protože mám na práci jiné důležitější věci. Ale tak do 14 dní to asi vyzkouším, vypadá to myslím dobře za těch pár dolarů.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se