Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Čau lidi. Kolika SEO úspěchy se můžete pochlubit? Jaké weby máte na KW(klíčové výrazy) na prvních místech vyhledávačů? :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Pracuju jen na jednom a za 5-6 měsíců co na tom pracuji jsme z 5+ stránek na všechno na první stránce, až na úplné výjimky, které nejsou tak moc podstatné...

Hlavně paradoxní je, že cílíme na long tail a ne na konkurenční fráze, a postupně jdeme i na top fráze dost nahoru...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
jankali: tak mě právě zajímají ty top fráze :-). na long tail dnes není nic těžkého dostat web na 1.místa. KW, které má vyhledávanost alespoň 100 /denně

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Já to napíšu jinak :) na top slova jako jsou letenky atd.. mám již problém s malým rozpočtem udržet! web na prvních pozicích :( Dříve to bylo jednodušší.

Ale long tail je pořád v pohodě a většinou přináší více konverzí (není to tak všude).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Miskin: na fulltext přeci nepotřebuješ peníze? (pokud tedy nenajímáš externí sílu)...a PPC není otázkou SEO ale peněz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Miskin: na fulltext přeci nepotřebuješ peníze?


A na to si přišel jak?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Poptavka-zdarma.cz: Takže třeba to nejjednodušší :) Kvalitní článek si napíšeš sám a na kvalitním webu také umístíš sám zadarmo?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: Já si vše dělám sám a jsem nahoře. One mann show :-D ...takže né vždy je potřeba peněz

-- 04. 03. 2013 13:00 --

Miskin píše:
Poptavka-zdarma.cz: Takže třeba to nejjednodušší :) Kvalitní článek si napíšeš sám a na kvalitním webu také umístíš sám zadarmo?


Proč? Psát umí každý, ne? a Boti zase tak nároční čtenáři nejsou :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jseš nahoře na KW co má 26 tisíc vyhledávání denně? asi ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: a co má 26 tisíc vyhledávání denně? TV Nova? jak jsem tak zkoušel, tak ani "sex", ani "pujcky" nemají přesnou shodu nad 20tis....mozna tak "ulož to"

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Třeba dovolená.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Třeba dovolená.


dovolená má na Seznamu - 20 981 - a to ještě rozšířená shoda

ok, dejme tomu, že se před dovolena.cz nedostaneš...ale na 2.pozici (kde je dovolena-servis.cz) už to tak těžké nemusí být....mají hodně zpětných odkazů (ty si můžeš nasbírat také). Popularita stránek je z velké části z vyhledávacích portálů (taky není nic težkého). Stáří domény už problém bude (asi nejlepší začít na doméně s historii). Indexace stránek - tady je zapotřebí více článků (vyhledávače si je už zaindexují sami) - práci ti může ulehčit například blog, kde si návštěvníci sami napíší například své zkušenosti z dovolené.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:

dovolená má na Seznamu - 20 981 - a to ještě rozšířená shoda

ok, dejme tomu, že se před dovolena.cz nedostaneš...ale na 2.pozici (kde je dovolena-servis.cz) už to tak těžké nemusí být....mají hodně zpětných odkazů (ty si můžeš nasbírat také). Popularita stránek je z velké části z vyhledávacích portálů (taky není nic težkého). Stáří domény už problém bude (asi nejlepší začít na doméně s historii). Indexace stránek - tady je zapotřebí více článků (vyhledávače si je už zaindexují sami) - práci ti může ulehčit například blog, kde si návštěvníci sami napíší například své zkušenosti z dovolené.


A to ty tedy zvládneš sám bez dalších nákladů? :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to průměr a není sezona, je brzo. Tvá dedukce je sice hezká, ale bez peněz na slušnou propagaci se tam prostě nedostaneš. Samotné slovo dovolená, moc lidí nezadá, jde právě o rozšířenou shodu. Ono když se na to jde oklikou přes méně konkurenční KW tak se tam člověk pomalu ale jistě dohrabe, ale trvá to a nesmí to být nový web, ta historie webů vpředu je na seznamu hrozně znát. Občas se tam někdo na pár dnů objeví, ale jinak se to tam na první stránce dlouhodobě moc nemění.

-- 04. 03. 2013 13:26 --

Poptavka-zdarma.cz píše:
Indexace stránek - tady je zapotřebí více článků (vyhledávače si je už zaindexují sami) - práci ti může ulehčit například blog, kde si návštěvníci sami napíší například své zkušenosti z dovolené.


Tak to byl největší fór dne :-D Návštěvníci, sami a zadarmo :-D Jasně, už vidím ty davy. Třeba taková Turistika.cz to vyřešila tím, že lidem za psaní platí část z reklam a ani tak tam toho nemají od lidí moc. Bez redaktorů by byli v řiti.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
A ikdyby to tedy záleželo jen na zpětných odkazech, dokážeš jich z různých domén sehnat zadarmo třeba 500? - a to nemluvím o relevanci.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: u půjček to máš podobné...spekulanti si registrují longtail názvy...naštěstí teď seznam ale upřednostňuje hodnotné a textově bohaté weby.

-- 04. 03. 2013 14:08 --

"Tak to byl největší fór dne :-D Návštěvníci, sami a zadarmo :-D Jasně, už vidím ty davy. Třeba taková Turistika.cz to vyřešila tím, že lidem za psaní platí část z reklam a ani tak tam toho nemají od lidí moc. Bez redaktorů by byli v řiti."

freez: když jsi mazanej, tak to jde...někdy je potřeba člověka trochu pošťouchnout fiktivním článkem. Já mám web inzerce a tam se mi to plní samo :-)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
jankali: tak mě právě zajímají ty top fráze :-). na long tail dnes není nic těžkého dostat web na 1.místa. KW, které má vyhledávanost alespoň 100 /denně


Ano, díky cílení na long tail jsem za cca 6 měsíců stoupli na velmi konkurenční fráze na první místa. To je přirozený vývoj a je trvalý, narozdíl od "SEO praktik", kdy něco někde zaspamuješ, dostaneš se na první příčky za hodně peněz a za chvíli si zase dole..

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: záleží jak SEO děláš. já mám weby trvale na 1.místě, až mě to překvapuje vzhlede k tomu, že si konkurennce musí na stejné KW platit PPC a dalších x spekulantů má na stejné KW zaměřené stránky. SEO technik je několik. Spam asi myslíš hromadné rozeslání domeny vyhledávačům :-D - s tím souhlasím, dočasný efekt.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Záleží na náladě seznamu ... pokud nemám na vysoce konkurenční slova, která jsou pro mě důležitá na první stránce 1-3 svoje weby, začínám to řešit. Hodně záleží jak mají zrovna algoritmus nastavený a co testují.

Nicméně pro mě je mnohem podstatnější poměr náklady/přínos ... jakmile mi ve výsledku začne přinášet návštěvníky něco levného tak to poměrově zapojuju.

Poptavka-zdarma.cz ... One man show nerovná se zdarma. Ty si neplatíš sám sobě peníze? Někdo to dělá tak, že pracuje "zadarmo" sám. To jsou často lidi co tvrdí při prodeji, že jde o "beznákladový" web. No a pak jsou ti co si umí spočítat jestli je vyjde levněji řešit pozice ve vyhledávačích pěnězi, kombinací vlastní práce a peněz, nebo vlastní prací. Nicméně vždy je potřeba vlastní práci převádět na peníze, jinak skutečné náklady nevíš ani náhodou. Takže tvrdit, že první pozice jdou bez peněz, tedy přeneseně bez jakékoliv činnosti (čas jsou peníze) je na i jen trochu konkurenční slova nesmysl.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
to duben: Ono ani nejde tolik o čas jako o to, že kvalitních odkazů, které se dají sehnat zdarma je naprosté minimum. A k vysokým pozicím na konkurenční slova jsou kvalitní odkazy nutné.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
bsteeer píše:
to duben: Ono ani nejde tolik o čas jako o to, že kvalitních odkazů, které se dají sehnat zdarma je naprosté minimum. A k vysokým pozicím na konkurenční slova jsou kvalitní odkazy nutné.


Dají, musíš vědět jak... A úplně nutné nejsou, teda alespoň já si myslím z praxe opak...


Ale v tomto tématu bude každý povídat svoje a nikdy se nedostaneme k výsledku. Tohle je prostě celé pokus omyl a někomu ten samý pokus vyjde a jiným deseti ne.

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Dají, musíš vědět jak... A úplně nutné nejsou, teda alespoň já si myslím z praxe opak...


Ale v tomto tématu bude každý povídat svoje a nikdy se nedostaneme k výsledku. Tohle je prostě celé pokus omyl a někomu ten samý pokus vyjde a jiným deseti ne.


V tom případě máme pravděpodobně oba rozdílný pohled na to, co znamená "kvalitní odkaz".

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
bsteeer píše:

V tom případě máme pravděpodobně oba rozdílný pohled na to, co znamená "kvalitní odkaz".


Souhlasím s janKali, kvalitní odkaz se dá sehnat jako neplacený, myšleno že nezaplatíš za umístění odkazu od - do. Ale že odkaz "zdarma" z cizího a klidně hodně autoritativního webu nebude stát ani korunu to taky není pravda, pokud jak jsem psal výše nějak hodnotíš svůj čas. Pokud svůj čas bereš jako práci zadarmo, pak takové odkazy zdarma získat jdou.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Ideální je ty kvalitní weby vlastnit a pak prolinkovat :D Ale po zkušenostech se specializovanými tématy v ČR už jdu spíš do anglických webů, cílovka 5-10 tisíc lidí není nic moc...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se