Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Řekněmě že někdo má ochranou známku na superpiskoviste.cz (má ji tedy přesně na superpiskoviste, o domene ani muk)a já si regnu domenu super-piskoviste.cz. Pochopitelně tam hodlám provozovat blízký produkt pískovištím...ale třeba ve formě blogu...tj...napíšu články o pískovištích, kde jaký jsou, sem tam uveřejním PR článek na pískoviště....ale je to doména specifická, hodlám tam psát prostě o pískovištích.... Co na to může říci majitel nebo pak soud? Jako parazituju, ale jen trošku...přijdu o ni plus soud poplatky? Já sem sjel ix věcí na netu a jednou soud rozhodne tak a podruhý onak. Nicméně doména s pomlčkou by byla zaregistrována dva roky po původní bezpomlčkové variantě...co vy na to?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Hodláš si zaregistrovat nějakou takovou doménu?

Řekl bych, že je to na tom, jaký jsou tvůrci webu a jak se dokážou dohodnout. Také jaký objem peněz se v této branži pohybuje (zdali jeden web přichází o velký zisk).
A také jak weby vypadají a zdali se nesnaží jeden druhého okopírovat a využít odzkoušené věci pro svůj prospěch.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Jako takhle...chci se pohybovat ve stejném druhu podnikání...to je jasný...ale přitom odlišným...oni dělají výrobu pískovišť, a já chci dělat PR čláky pro pískoviště....můj byznys bude v reklamě...ale je to jakoby parazitování já to chápu...ale proč si ji nekoupí sami? ni o zisk nepřijdou, ale můžou mi ji sebrat? Předpoklad je že se na mým webu bude objevovat reklama na jejic stránky...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Vyhledavace snizuji vliv keywordu v domenovem jmene, takze si radsi registruj jinou domenou, klidne i abstraktni. Vyhnes se pripadnym potizim a tak moc ve vyhledavacich stejne neztratis.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Určitě doporučuji neregistrovat pomlčlovou doménu, pokud je na bezpomlčkové fungující projekt a ještě přímá konkurence. Vlastník pomlčkové vždy část svých klientů nechtěně pošle právě na tu bezpomlčkovou, jelikož lidé to jsou prostě zvyklí tak automaticky napoprvé zadávat. Doporučuji vybrat jinou doménu a regnout jak bezpomlčkovou tak s pomlčkou. Předejde se tak spoustě problémům. Příklad z praxe: kamarád jel dlouho na pomlčkové, na bezpomlčkové nebylo nic. Pak voala, na bezpomlčkové vznikl stejný projekt a bum, do 3 měsíců jej zadupali a brali mu klienty :) Na to bych si dal vážně pozor.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já být tebou, tak bych se na nějakou doménu s pomlčkou vybodnul a použil bych klidně jakoukoliv jinou. Klíčové slovo v doméně nemusí být a navíc to nezaručuje automatickou výhodu ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
alijosha píše:
Já být tebou, tak bych se na nějakou doménu s pomlčkou vybodnul a použil bych klidně jakoukoliv jinou. Klíčové slovo v doméně nemusí být a navíc to nezaručuje automatickou výhodu ;-).


U seznamu stále ano.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já osobně se přikláním k tomu, že to je jednoznačné parazitování. Je tu otázkou, zda to má jako ochrannou známku, nebo ne. Pokud ano, tak Tě podle mě může dost silně prohnat, pokud nemá, tak si v klidu registuj a může ti být u zadku...

Jinak k diskuzi o pomlčkových doménách - je přece základ k projektu nakoupit vždy bezpomlčkové i pomlčkové domény + jejich překlepy, prohození slov... Lidi jsou hloupí a nic si nepmatují. Samozřejmě, že projekt postaví člověk jen na jedné z nich, ale má zbytek okolo a žádný hloupý parazit už se k němu nepřiblíží.
Jeden příklad za všechny - registroval jsem 27 domén k projektu KUPčlánek (týkali se i kombinací pay per post a dalších frází), dokonce jsem koupil i slovenské domény a domény "kupčlánok" apod. Záměrně jsem IGNOROVAL domény s koncovkou EU (ty neberu jako vážné adepty) a hned 2. den po spuštění se objevil jeden člověk, který koupil KUPCLANEK.EU a přesměroval ji přes svůj affiliate odkaz na KUPčlánek. Nemám nic proti tomu, je to ve skutečnosit pro mě dobře, nicméně kdyby tohle udělala konkurence, tak abych asi čuměl :-) To jeden příklad za všechny, proč nakoupit spoustu domén okolo, ač se to zdá jako nesmysl... Ale samozřejmě, že pokud děláte MFA nebo affil weby, tak vám to může opět být někde... Platí to jen pro projekty "s hlubším smyslem".

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Wladass píše:

U seznamu stále ano.


Jasný, ale dle mě je jen otázkou času, než i Seznam bude více inteligentní, aby tento holý nesmysl odboural ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
alijosha píše:

Jasný, ale dle mě je jen otázkou času, než i Seznam bude více inteligentní, aby tento holý nesmysl odboural ;-)


Už to trvá dlouho heleď :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak u Seznamu to není žádný velký překvapení, to co je všude jinde hned, tak Seznam nepozná i několik měsíců :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já mám pocit, že se seznamu ani nějak nechce s tím nic dělat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nechce, protože je to asi jeden z jejich klíčových faktorů algoritmu a asi by se jim to pak sesypalo :-) Mě tedy poslední dobou zase trápí rychlost indexace, jednu dobu to seznamu šlo perfektně, ale teď to je zase něco.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Dolphi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 20
Registrace: 23.09.2011
Zde konkrétně absolutní fail s pomlčkou v doméně: http://www.3-e.cz/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se