Volná diskuze

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zdravím,
tak mi tak v hlavě vrtá jedna otázka, je spousty uložišť ať pro soubory, či videa nebo obrázky. A přitom jak jsou velká a jak jsou založená (že ukládají soubory uživatelé) tak není možné zabránit nelegálnímu nahrání souborů, na která nemá uživatel autorská práva.

Jak to tedy takovéto servery řeší? Když nahraji třeba na nějaké uložiště obrázků, nějaký obrázek na která nemám autorská práva, a pak na to přijde autor díla. To se bude soudit s autorem uložiště? To samé, třeba s video portálem nebo uložištěm dat?

Díky moc za vyjádření a vysvětlení
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Ne, autor úložiště se z toho vyzuje a hodí to na uživatele, který to nahrál. Prostě autoři jsou fakticky v troubě, vymahatelnost je blízká nule.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
basti píše:
Ne, autor úložiště se z toho vyzuje a hodí to na uživatele, který to nahrál. Prostě autoři jsou fakticky v troubě, vymahatelnost je blízká nule.



A jak se z toho vyzuje?
Řekl bych, že když je to nějaká větší společnost, která si jde vymáhat svá autorská práva, tak že se z toho autor asi jen tak nevyzuje.

Jinak co když hostuješ u nějakého poskytovatele, a jemu autor napíše, že je na serveru jeho dílo a ten ti zastaví služby?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
peeeeta píše:
A jak se z toho vyzuje?

Stačí mít dobře ošéfovaný podmínky užívání serveru (registrace, nahrávání obsahu) a podobně. Dále pak dobrýho právníka a čím více uživatelů, tím lépe. Dobře se argumentuje slovy "při tak velkém množství lidí opravdu nejsme schopni vše ohlídat". Alespoň tak to platilo před pár lety, když jsem se o to zajímal. Jak je to dnes, nevím. Je fakt, že je to většinu velmi nevyzpytatelné a hlavně se tak pustíš na tenký led...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jiří Rostecký píše:
Stačí mít dobře ošéfovaný podmínky užívání serveru (registrace, nahrávání obsahu) a podobně. Dále pak dobrýho právníka a čím více uživatelů, tím lépe. Dobře se argumentuje slovy "při tak velkém množství lidí opravdu nejsme schopni vše ohlídat". Alespoň tak to platilo před pár lety, když jsem se o to zajímal. Jak je to dnes, nevím. Je fakt, že je to většinu velmi nevyzpytatelné a hlavně se tak pustíš na tenký led...



No a jak by jsi napsal ty podmínky ty? Jinak registrace a nahrávání atd. to je jasné. Ale co přesně by mělo být v podmínkách a ten právník to je ten největší háček.

A ano zde se člověk pouští na tenký let, a proto se ptám co a jak.

Jinak jak je to, když třeba E3 vydá nějakou novou hru udělá k ní trailer v angličtině a já k němu přidám titulky a nahraji jej na YouTube? Můžou mě žalovat? Když se snažím video přiblížit i neangličtinářům.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to tak jak píší kluci, jediné co provozovatel MUSÍ, je po upozornění na obsah porušující autorská práva tento neprodleně smazat. Proto dnes na větších severech vydrží například premiérový film několik hodin, je pravda, že za pár hodin to tam někdo nahraje zpět, ale to už je věc jiné. Když natočíš film, nedělal bys nic jiného, než sledoval share servery a jak se tam tvé dílo objeví, tak nahlásit provozovateli. Asi si vzpomeneš na kauzy kolem uložto a podobně a vidíš, jedou dál. Ale je pravda, že určitý obsah tam vydrží opravdu pár hodin a je pryč.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
Je to tak jak píší kluci, jediné co provozovatel MUSÍ, je po upozornění na obsah porušující autorská práva tento neprodleně smazat. Proto dnes na větších severech vydrží například premiérový film několik hodin, je pravda, že za pár hodin to tam někdo nahraje zpět, ale to už je věc jiné. Když natočíš film, nedělal bys nic jiného, než sledoval share servery a jak se tam tvé dílo objeví, tak nahlásit provozovateli. Asi si vzpomeneš na kauzy kolem uložto a podobně a vidíš, jedou dál. Ale je pravda, že určitý obsah tam vydrží opravdu pár hodin a je pryč.



Ano kauzy uloz.to atd. znám, ale přeci jen to je "gigant", ale když třeba já založím nějaký podobný server, tak se budu hůře bránit. Zaplatit právníka, a sepsat podmínky atd.
A také asi to musím hostovat někde, kde na to jsou stanovené podmínky.

Již jsem pár článků četl o tom, že se hosting ptal, po autorských právech.

Tak že vlastně podobné servery můžou běžet v pohodě jen stačí mazat obsah hned po nahlášení. (stejně je jasné, že jej někdo nahraje znova)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Na to ti napíšu jenom jedno, když máš obavu, tak to nezakládej, jestli na to máš odvahu, jdi do toho.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
Na to ti napíšu jenom jedno, když máš obavu, tak to nezakládej, jestli na to máš odvahu, jdi do toho.



Tak já chtěl vědět jak to kolem toho funguje, abych do toho nešel naslepo.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Abychom si to přiblížili - jistý nejmenovaný jedinec mi natvrdo zkopírovat všechny články z blogu k sobě na web, samozřejmě tam neměl nikde kontakt. Mrknu do who.is a vidím mejl a registraci. Napíšu tedy provozovateli hostingu, že dotyčný úplně natvrdo vyraboval můj web a kdyby byl té lásky a poslal mi na výlupka adresu, abych mu mohl poslat předžalobní výzvu. I kdeže, byl jsem promptně poslán do oněch míst, naprostý nezájem a můj problém, prý mu mám poslat mejl. On řekne, že mejl nikdy neviděl, obsah okamžitě stáhne a já dostanu místo náhrady škody kulové. Prima, že? Takže pokud to nechci řešit přes policii, tak si můžu leda nasrat. V případě úložiště je to asi tak 10000x horší situace, protože provozovateli budu jen těžko dokazovat úmysl a původního zloděje budu hledat velmi těžko. Lépe řečeno vymožená škoda bude zlomeček ceny ztraceného času.

V USA to mají trochu jinak, DMCA třeba chrání provozovatele, ale zároveň se posuzuje poměr kradeného vs. legitimního obsahu, varování uživatelů před kradením a usnadňování kradení a sdílení cizích děl. Tam by mohl provozovatel share serveru těžce narazit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pro Basti: Pokud jsi opravdu napsal hostingové společnosti a ona ti odepsala, že ji to nezajímá, tak je to velmi zajímavé.
Já zase znám, že se do toho dosti pletou.

A pokud vím, tak musíš zajít za notářem udělat screen s ním, aby to bylo ověřené a pak se teprve můžeš soudit. Ale právě si myslím, že autoři půjdou po malých rybkách, které neví jak se bránit a hned jsou vyplašené. Přitom podobných serverů je spousta.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mě by spíš zajímalo, proč do toho vlastně chceš jít? Co od toho očekáváš, snadnou vidinu peněz?

Sdílecích serverů, kde je z 99,9% akorát nelegální obsah je jich na internetu mraky. Pokud by si šel jinou cestou a chtěl předcházet komplikacím tím, že by si všechny nelegální věci mazal okamžitě po nahrání, aby na tebe nikdo nikdy nemohl, tak ho budeš mít prázdný a pro lidi nezajímavý. Uložto udává, že se na něm nachází více jak 29 000 000 souborů a z toho 29 000 000 souborů jsou nelegální data a těch legálních je znázorněno v tom slůvku více (tedy moc jich není ;-)).

Navíc, na podobný "projekt" už ti nebude stačit Whosting ani v lepší verzi, ale bude potřeba něco svého, jinak ti to po 5 nahraných filmech klekne ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se