Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravim. Dneska jsem se fakt pobavil. Nějaký zoufalec mi na z pár mých webů zaslal stejný email s nabídkou kontaktů na zájemce poptávající půjčky. Věděl jsem, že do toho obchodu nejspíš nepujdu, protože "smrdí", ale přesto jsem odepsal. Zajímalo mě, jak by takový obchod měl vypadat. Výsledek: měl bych uhradit fakturu předem a pak dostávat kontakty. V branži se nějaký ten pátek pohybuju, tak vím, že není kontakt jako kontakt. Především tu jde o kvalitu kontaktu a pak o exkluzivitu. Na otázku "Odkud by kontakty pocházely" mi nebylo odpovězeno z důvodu know-how.

Chci jen tento případ popsat pro ty, kteří si myslí, že tudy cesta vede. Tahle cesta ne, ale ta druhá ano :-D. Pokud bude zájem, tak celý rozhovor zveřejním pro pobavení.

Máte podobné zkušenosti? Takhle se marketing fuckt nedělá.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Zverejni.

Mimochodem mě včera nekdo nabídl 1,3 mil CZ a 0,24 mil. SK adres. Napsal jsem, že mám zájem a dneska pán volal. Maily jsou prý ze 2 e-shopů, kde je nasbírali za poslední 3 roky... To je dobrý, to asi pán vlastní Alzu a Mall :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: bych se vsadil, že ty kontakty jsou x krát vytěžené. ono to není težký sehnat, ale kvalita bude malá. já dostal zase nabídku x desítek tisíc kontaktu na FB. jak jsem psal - není kontakt jako kontakt.
Když jsem pak pánovi psal, že spolupráce tedy jo, ale muj formulář na jejich stránkách (kvuli exkluzivitě kontaktu). Dočkal jsem se odpovědi - ano, ale platba za umístění a platba za kontakt. A když jsem napsal o systémech PPC a apod., tak byl klid.
Kdybych měl potřebu sbírat kontakty, tak si radši koupim mklik nebo sklik a mám v tom přehled. Bohužel vím, že kolikrát máš více naklikáno od konkurence než od samotných zájemců :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já samozřejmě o kontakty zájem nemám, ale udivuje mě ta drzost to nabízet, dokonce za 35tis :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
janKali píše:
Já samozřejmě o kontakty zájem nemám, ale udivuje mě ta drzost to nabízet, dokonce za 35tis :-D


Víš jak těžké bylo prolézt net a ukrást je :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Podobné sdílení a přeprodávání kontaktů je za prvé nezákonné a za druhé o ničem. K čemu mi je 100.000 adres, když mě obratem 99,9% z nich hodí do spamu a pár mě jich nejspíš nahlásí? Radši mám 500 svých důvěryhodných kontaktů než 20.000 neověřených a většinou k ničemu.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak vážení, mám pro nás všechny naivce zajímavou zprávu.

Z nabídky na 1,2 mil CZ a 250tis. SK mailů, které majitel tvrdí, že má z vlastního shopu za poslední 2 roky - tuto nabídku jsem nahlásil na UOOU s tím, že rád vyvinu součinnost s řešením problému a dopadaní viníka. Odpověď:

Úřad pro ochranu osobních údajů obdržel dne 12. března 2013 Vaše podání, týkající
se údajné nabídky více než 1,25 milionu emailových adres pro zasílání obchodních
sdělení. K této věci Vám sdělujeme:

U nabídek tohoto typu, pokud jde vůbec o reálnou nabídku a nikoli o podvod, se
jedná o zveřejněné emailové adresy, získané např. ze sociálních sítí nebo jiných
veřejných zdrojů. Šíření zveřejněných emailových adres, stejně tak jako jiných
zveřejněných údajů (např. prodeje údajů z obchodního nebo živnostenského rejstříku,
které jsou veřejně přístupné) nelze v praxi reálně zabránit a z tohoto důvodu je
považováno za protiprávní až šíření obchodních sdělení na emailové adresy, které
v těchto případech je prováděno bez dostatečného právního titulu a tudíž i v rozporu
se zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o
změně některých zákonů, v platném znění.

Úřad v souladu s § 29 odst. 1 písm. c) zákona o ochraně osobních údajů sděluje, že
v obsahu Vašeho podání neshledal skutečnosti, které by opravňovaly zahájit postup
z moci úřední.

JUDr. Zdeněk Koudelka v. r.
ředitel odboru pro styk s veřejností


A závěr?

Ač jsem četl zákon na ochranu osobních údajů celý asi 2x a jeho důležité části i třeba 2éx a můj osobní právní názor je, že prodej mailových adres je protiprávní činností, tak výklad odborné instituce, která má danou věc postihovat, je zcela opačný a je to podle nic zcela v pořádku. Pro všechny vykuvy tady sděluji, že prodej mailových adres je plně v souladu s českou legislativou a můžete je krást KDE SE VÁM ZACHCE!

Tohle je zase jednou zpráva na pořádnýho panáka! Ku...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mac píše:
A nebyla to nuda číst ten zákoník dvakrát a ještě si dokola znova a znova předčítat ty zajímavé pasáže? Určitě by si našel záživnější literaturu. :-)


Když to máš jako školní leteraturu, tak ti nic jinéh nezbyde :-) A zas taková nuda, jak by se mohlo zdát, to není...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nojo, ČR a naše slavné zákony. Popravdě, já se ani moc nedivím a není to pro mě ani žádné velké překvapení. Dle mě je celý slavný ÚOOÚ naprosto k ničemu, jelikož nic moc nezmůžou a možná ani nedělají. Od jednoho reportéra z televizních zpráv PRIMA (se kterým jsem měl možnost loni v létě mluvit při příležitosti natáčení reportáže, která se nakonec ani snad nevysílala) vím, že za celou dobu své existence tento úřad udělil pár (a to doslova pár) pokut v řádu desetitisíců a několik v řádu tisíců, ale většinou je to řešeno stylem bububu a nic!
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jo to máš pravdu. I na nás přišli za údajný spam... Tak chtěli jen IP adresy našich serverů, ty se neshodovaly s IP odesilatele a tak to zavřeli a konec... Jen kvůli tomu pá přijel a konec... Nutno říci, že ač mi to nikdo nevěří, tak to tehdy nebyla naše rozesílka, ale jednoho affiliate partnera, který dostal za toto BAN.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Za blbce je člověk hned v očích každého a o opak se těžko vyvrací. Znám toto z pohledu jiných našich úřadů, kde mi i přes operaci, která se uskuteční teď 3.4. řekli, že jsem vlastně zdráv a nevidí důvod, proč marodit ;-).

BAN je jediná správná věc, jelikož většinou kdo něco poruší jednou, dříve nebo později se o to pokusí znovu a když jde o získání peněz, tak některý lidé mají temnotu před očima a šli by kvůli nim i bohužel přes mrtvoly.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se