Wordpress

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Měl bych dotaz ohledně útoků na WP - posledního půl roku se mi množí různé podivné události.

První známkou bylo odkazování z podivných a naprosto netematických cizojazyčných stránek na moje CZ projekty. Z Awstats vidím z takových adres přístupy, ale když na stránku najedu, nikde tam odkaz není. Třeba jsem jen blbý, ale co to je za vtipy?!

Druhá věc je rostoucí zátěž z různých spambotů. Nepoužívám žádné spam pluginy, osobně radši moc pluginů neinstaluju, protože jednak nerozumím jejich nastavení a zabezpečení a za druhé pak jsou problémy s aktualizací. Během roku jsem postupně vybudoval banlist určitých slov a spam postupně poklesl, ale před Vánoci to byl teda děs.

Třetí věc je teď docela nová. Už dřív jsem v omezené míře zaznamenal chabé pokusy projít přes wp-admin na několika webech. Ale teď jsem po dlouhé době mrknul do statistik webu papirovemesto.cz a vidím za leden i únor +/- 100 UIP a přes 2000 návštěv! Z více než 20 tisíc prolistovaných stran je samozřejmě asi tak 19500 otevření wp-admin. Vysvětlí mi někdo, čím tento web přitáhl pozornost a jaký má smysl hackovat web bez ranků a v podstatě o ničem? Mám na stejném hostingu tři další a podstatně zajímavější projekty a žádné podobné pokusy nebyly. Pokud vím, k prolomení zatím nikde nedošlo, používám dost složitá hesla.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
První věc pozoruji i já již delší dobu, většinou se jedná o něco.ru

Druhá a třetí se mě netýká. Co za tím může být, těžko říci, třeba si někdo trénuje jak prolomit něčí web a máš zrovna štěstí, že si vybral ten tvůj ;-). Alespoň je to dle mě jediné rozumné vysvětlení, jelikož jak píšeš, tak by tím nic dotyčný nezískal.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Můžu se jen pro info zeptat, odkud získáváš ty informace o "otevření wp-admin"? Na to je nějaký plugin a nebo to hledáš v Google Analytics? Ptám se jen proto, že mě to zajímá...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Fit píše:
Můžu se jen pro info zeptat, odkud získáváš ty informace o "otevření wp-admin"? Na to je nějaký plugin a nebo to hledáš v Google Analytics? Ptám se jen proto, že mě to zajímá...


Toto zjistíš například ve zmíněném AWStats (u Wedosu máš smolíka, ty se ho bojí, jak jsem někde četl), ale určitě to půjde zjistit i v něčem jiném, ale osobně nic jiného nevyužívám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já jsem u Blueboardu a AWStats je v základní výbavě. Google Analytics nemám rád, protože to je děsně nepřehledné a navíc tím Google získává další část mého soukromí, kterou mu dát nechci. Už tak strkají své pařáty všude. Do administrace webu jsem od října nevlezl a teď má mnoho tisíc přístupů měsíčně - obvykle mezi 100-150 za den.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Aha, díky za odpovědi oběma ;).

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jinak u Ebola.cz a u Tele3.cz je AWStats též standart ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se