Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravim. Affiliate provozuji na tzv. PayDayLoans typ půjček. Ale všiml jsem si, že poskytovatelé těchto půjček využívající affiliate, si na úspěšná KW platí PPC reklamu. Tyto poskytovatele pak automaticky dávám na konec seznamu. Rozhodl jsem se proto odkazy přesměrovat přes třetí stránky ("přesměrovávače"), které mi také poskytnou užitečné statistické informace a poskytovatelé půjček se tak nedozví zdroj návštěvy. Máte s tímto někdo zkušenosti? Přiznávají Vám z těchto stránek konverze?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Konverze ti přiznají, ale pozor na podmínky programu, tohle konkrétně je jedna z nepovolených praktik, které se v programech vyskytují, tak to dobře prostuduj. Automatické přesměrovávače nejsou prostě všude povolené, člověk na té stránce přes kterou ho budeš přesměrovávat musí zase kliknout na tlačítko co ho posune dál, za automat bys mohl být z programu vyhozen.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: asi máš pravdu. jsem si neuvědomil, ale tady je potřeba vyplnit žádost - takže není provize za proklik. Celkem mě ty firmy štvou, jamknile uděláš web na KW a dostanš ho na 1.místo a oni vidí, že je úspěšný, hned si tam připlatí PPC. A já nemám čas to věčně kontrolovat, těch webů mám víc.

Napadlo mě jiné řešení...nepoužiju odkaz z titulní stránky, ale z podstránky...tak se přístupové KW ztratí.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to bohužel tak, někteří provozovatelé programů to tak dělají napříč všemi tématy, tomu se asi nedá moc dobře bránit a protože oni si myslí, že za ten proklik dají méně, myslí si že se jim to vyplatí. Jenže kolik lidí se po prokliku stane jejich zákazníky? Tobě platí až za Lead, za téměř hotového zákazníka, proto si já osobně myslím, že se jim to nevyplatí platit PPC na KW z kterého jim ty dovedeš zákazníka za provizi, no někteří to asi vidí jinak, nechme je při tom.

Možná si to víc uvědomí až nastane doba, kdy jim dobří partneři kvůli těmto "podrazům" začnou odcházet. Odkazování z podstránky je často používané, když to tak vezmu, taky to mám u valné většiny webů takto udělané.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: taky přemýšlím, že oslovím menší firmy. PPC jsem kritizoval v předešlých příspěvcích - osobně si myslím, že vám dost nakliká konkurence. (tímto vyzývám všechny k bojkotování PPC a zavedení Klikacího dne - bezmyšlenkovité klikání na všechno, co se tváří jako PPC :-D...né, konec legrace). Mně osobně se nikdy PPC moc nevyplatilo (prosím, nezasílejte mi nabídky svých služeb PPC konzulatce). Osobně si občas taky něco prokliknu, pokud je to na zajímavých stránkách, jako vděk a podporu majiteli stránek. (Rád podpořím zajímavé projekty, pokud je to z cizí kapsy :-D)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Celkem mě ty firmy štvou, jamknile uděláš web na KW a dostanš ho na 1.místo a oni vidí, že je úspěšný, hned si tam připlatí PPC.


To je nelogicke. Proc by to delal*?
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se