Volná diskuze

jareso
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 28.01.2012
V poslednom čase sa mi stáva, že mi na stránky chodí SPAMer, predpokladám nejaký robot, ktorý sa registruje s tým že vytvorí strašne veľa falošných používateľských účtov. Poznať ho okrem iného aj podľa toho, že napríklad od kolóny mesto uvedie Bratislava a do kolóny štát Nemecko. Čiže nezmysly.
Čo je ale najzvláštnejšie, potom sa pokúsi vo svojom profile spamovať uvedením niekoľkých rôznych webových adries v html tagoch.
Lenže tieto adresy sú vždy neexistujúce domény! Napr.: "oistrzrtzhyfoefhogdsdfdfga.info".

Prečo to robí?!?? Čo z toho má?!??

Ešte rozumiem (aj keď to samozrejme v žiadnom prípade neschvaľujem), keď niekto SPAMuje tak, že uvedie nejakú existujúcu doménu – snaží sa pre ňu získať spätné linky.

Ale toto?!?? SPAMovanie neexistujúcimi doménami to má aký zmysel okrem plytvania zdrojmi?
Moje fotografie: www.jareso.com | Sociálne siete: Facebook | Twitter | Google+

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
jareso: to je normalni...začíná to jedním emailem a po čase ti jich začne chodit několik. si tam dej ochranu proti spam robotum. bohužel se tomu jinak nevyhneš.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Vítej ve světě internetu ;-).

Mě, když se podařilo eliminovat přidávání spam komentářů, tak mi ten spam začal chodit na email přes kontaktní formulář, takže jsem musel i ten poladit :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

jareso
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 28.01.2012
Eliminovať ho je ťažké. A vždy keď mu zablokujem IP tak sa aj tak do pár hodín vráti z inej.

Mne skrátka len nejde do hlavy prečo to vlastne robí?
Veď z toho predsa absolútne nič nemá, keď SPAMuje odkazmi na neexistujúce domény <- to je to čo na tom skrátka nechápem.
Ale aj tak vďaka za názory. ;)
Moje fotografie: www.jareso.com | Sociálne siete: Facebook | Twitter | Google+

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Používáme na náš web systém, který eliminuje do značné míry tyto a podobné spamboty. Jen pro ilustraci u běžných stránek na WP činí denně až 94% návštěvnosti právě roboti. Z toho je cca 50% právě SPAM a komentářových robotů.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Taky mám podobný spam na webu, který není na WP. Nějaký tip jak ty spamboty filtrovat nebo přesměrovat jinam?
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jetel Inkarnát –  druh jetelu z čeledi bobovitých 

janal83
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.03.2013
Pebro píše:
Taky mám podobný spam na webu, který není na WP. Nějaký tip jak ty spamboty filtrovat nebo přesměrovat jinam?


Mám stejný problém

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Vyzkoušel jsem používat na jednom webu cloudflare a od té doby je klid :)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jetel Inkarnát –  druh jetelu z čeledi bobovitých 

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se