Volná diskuze

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Zdravím,

Tento článek mne přivedl k zamyšlení. Uvědomil jsem si, že kdyby mi zablokovali účty na Skliku a Adsense, tak jsem vlastně v háji. Příjmy z těchto systémů tvoří cca 80% z mého celkového výdělku. Proto jsem začal přemýšlet o nějaké alternativě - diverzifikaci. Konkrétně affiliate.
Dělám stránky na téma finance - půjčky, spoření, banky, karty atd. (vždyť to znáte), takže možnosti affilu jsou celkem veliké.
Zajímalo by mne, zda někdo měří rozdíl výdělku mezi ppc a affiliate.

Vycházejme z příkladu, že na stránku přijde denně 100 relevantních návštěvníků z vyhledávačů - shánějí půjčku (nebankovní - HomeCredit, Provident...)

Kdyby byl někdo ochotný podělit se o průměrný konverzní poměr, vůbec bych se nezlobil :D

Díky

kaktusak

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
kaktusak: pokud nedostanes web na uplnou špici, tak radši zustan u PPC...je v tom hodne velka bitka a neustala prace. Taky mi pripada, ze provozovatele affiliate jaksi priznaji jen kazdy x-ty obchod...prestoze mam stranky na KW na 1-2. miste a na PPC neni dany poskytovatel pujcky ani videt a provize je za vyplnenou zadost, tak mi affiliate provozovatel prizna tak 10%...EPC mam na 9.23 a to si hlidam,aby prede mnou nebyla konkurence na stejny affiliate

O konverzi se radsi ani bavit nebudu - netrasparentni, pochybne. jeden affiliate system mi napriklad provizi zasekl na 975kč a (vyplate je min. 1000 kč) a pres 2000 mam po mesici stale na "Řeší se":

Období Výkon Řeší se Zamítnuto Schváleno
Celkem 83x 2 275 Kč (7) 23 725 Kč (73) 975 Kč (3)
Řeší se: 2 275 Kč
Nevyplacená provize: 975 Kč

...a to podotykam, ze mam weby na prvních místech vyhledavacu.

Na jinem affiliate zase pozoruji zvlastni ukaz - do placu jsem nasadil dalsi web, ktery jsem dostal na spici. navstevnost a mira leadu se temer ztrojnasobila, ale vynos zustal temer stejny. tzn., ze Vam affiliate proste jen pusti nejaky ten "chlup", aby se nereklo. takze pokud si to predstavujete tak, ze budete mit 10 podobnych webu a vydelate nekolik desitek tisic mesicne, tak ani nahodou.

Budu rád, když sem přidáte i vlastní postřehy. Taky by mě zajímalo, jestli někomu affiliate systém na půjčky vyplácí měsíčně alespoň 10tis.

TomasPolakovic
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 26.12.2012
skúšal som české pôžičkové affiliate, ktoré majú iframy pre slovenské nebankovky a úplne katastrofa. ked som vrátil znovu slovenský priamy affil, tak všetko zase v poriadku. ako je to možné? a formuláre takmer identické. Niekto robí chybu.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
TomasPolakovic: hlavně jsem taky nepochopil výpadky Iframe Espolupráce. Viděl jsem už nekolik stránek, kde v iframe okně vypadne kousek odkazované stránky. Myslím, že je to nezodpovědnost a svědší to o neúctě k affiliate partnerům.

FondilRS
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 01.03.2012
Výpadky iframů od espoluprace jsem už taky zaznamenal, myslel jsem, že to je náhoda, ale očividně ne. Myslím, že to může pokazit značnou část konverzí :/

TomasPolakovic
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 26.12.2012
Je v čechách konkurencia v pôžičkovom affile veľká? Rozmýšlam že spravím zopár webov ale bojím sa, že bude ťažšie presadiť sa ako na slovensku. Na druhej strane čo som tak pozeral viacero českých pôžičkových affil microstránok, tak to boli dosť otrasné weby

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
TomasPolakovic: pokud by jsi měl zájem spolupracovat přímo s obchodníky, tak se registruj na www.pujckyspoluprace.cz

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Pánové díky za reakce. Osobně týden testuji pár ifarmu, ale tedy žádná sláva. Když to porovnám s adsense a sklik, tak jsem tak 50% dole. Zkusím poladit umístění, design a pár prvků a uvidím. Jak mne nebaví to neustále testování :/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se