Volná diskuze

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
No to snad ne! Já tady nenašel diskuzi o knihách. Snad jsem slepý a toto zamkneme, nebo to musíme rychle napravit! :)

Tak jaké knihy čtete? A jaké vám nejvíce daly? Jaké vás nejvíce motivovaly? Jaké si chcete přečíst?

Já osobně mám rád knihy Bohatý táta chudý táta, Český sen, Bez pravidel a další. Ty mimo podnikání a jasně převyšuje Pod kupolí od Kinga, 900 stránek ale nezapomenutelné čtení.

Teď čtu Nepotopitelného podnikatele :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Asi budu jediný, ale knihy nečtu. Nečetl jsem ani povinnou četbu před lety ve škole a nemíním s tím ani začít :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Wladass píše:
Asi budu jediný, ale knihy nečtu. Nečetl jsem ani povinnou četbu před lety ve škole a nemíním s tím ani začít :)

Já do nedávna také nečetl. Pak jsem začal číst to, co mě zajímalo. Vykašlal jsem se na nějaký čtenářský deník, jelikož jsem stále na škole. To mi nic nedalo. A tak čtu jen to, co mě baví a co mi něco dává :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Čítam síce veľa, ale väčšinou len informácie na internete, z času na čas otvorím a prečítam odborné knihy alebo encyklopédie. Taktiež by som uvítal nejaký zaujímavý tip na knihu.

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Poslední dva měsíce jsem četl jenom beletrii:
Bratři Strugačtí - Piknik u cesty
Mario Puzo - Kmotr
Dick Francis - Bonecrack

Bohatého tátu, chudého tátu jsem také četl, ale nelíbila se mi vůbec. Po 1/4 knihy jsem se musel hodně přemáhat, abych ji dočetl. Je to akorát dokola opakovaná, neskutečně primitivní myšlenka.

Samozřejmě si knihy o podnikání občas přečtu, ale nečtu takové ty recepty jak zbohatnout, Bohatý táta, chudý táta byla vyjímka (hype dělá divy ;)). Spíš věci, které s podnikáním na první pohled nesouvisí.

Např.:

Albert-László Barabási - V pavučině sítí
Nassim Nicholas Taleb - The Black Swan
Leonard Mlodinow - The Drunkard's Walk
Leander Kahney - Jak myslí Steve Jobs

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Wladass píše:
Asi budu jediný, ale knihy nečtu. Nečetl jsem ani povinnou četbu před lety ve škole a nemíním s tím ani začít :)


Nejsi sám :-) Já toho též moc nepřečtu co se týká knih a jestli jsem jich přečetl dohromady za celý život 6, tak je to moc. Většinou mě číst donutí až nějaký problém, ale najdu přímo co potřebuji ( na netu většinou ) a tím to končí. Maximálně něco o sportu atd. na netu, to čtu pravidelně.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Asi dvě knihy o php pro začátečníky což mi stačilo. Né že bych byl php guru ale na většinu věcí stačím, na co ne to si nechám udělat.

A nějaké knihy o SEO.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
V poslední době jsem přečetl akorát nějakou tu Zeměplochu, Nejbohatší muž v babylóně a trochu psychologie o výchově dětí :)

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Co to bylo o těch dětech? dalo ti to něco? mám doma dva "živé" ogary

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Áchjo, závidím těm, kdo už umí číst normálně bez problému anglické knihy a rozdíl mezi českou a anglickou pro ně neexistuje. Sice už umím přečíst anglickou knihu, ale nejsem v tom tak rychlý, což problém zase tolik není, ale odborné knihy nebo odborné články mi dělají problémy. Jsou tam slova, kterým nerozumím, fráze, které neznám a se slovníkem mi to trvá ještě déle.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Milan_B. píše:
Co to bylo o těch dětech? dalo ti to něco? mám doma dva "živé" ogary


Sal Severe: Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly

Celkem zajímavý čtení. Zjistil jsem, že spoustu věcí člověk vlastně dělá automaticky dobře a ani si to neuvědomuje, což je fajn. Ale podle mě není na škodu si něco z toho občas uvědomit nebo připomenout.

0Bernie
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 26.03.2013
Mám nejradši knížku Pán much, už jsem ji přečetl asi 10x http://baila.net/kniha/265552905/pan-mu ... am-golding

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Klidně bych doporučila, ale byly by jich stovky, takže jen stručně-nejradši čtu thrillery, detektivky, horory, historické a psychologické romány, knihy o holocaustu, fantasy (momentálně samozřejmě sérii Her o trůny :-)...naopak tyhle podnikatelské motivační knihy zaměřené na materialismus mě nezajímají...když potřebuju nějaká moudra do života tak si radši přečtu něco o buddhismu nebo jiné východní filozofii, popř. Doreen Virtue, Louise L. Hay apod. Proto jsem asi v dnešní době ostrých loktů, arogance a honu za penězi tak ztracená :-)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Když jsme u toho, včerejší nákup:

Obrázek

A pro zájemce email od Kosmasu:

1x Shirley Taylorová: E-mailová etiketa ..... 9 Kč (DPH 15,00 % = 1,17 Kč)
1x Jim Canterucci: Chci být úspěšný ..... 99 Kč (DPH 15,00 % = 12,91 Kč)
1x Dan Ariely: Jak drahé je zdarma? ..... 242 Kč (DPH 15,00 % = 31,57 Kč)
1x Harry Beckwith: Jak prodat neviditelné ..... 198 Kč (DPH 15,00 % = 25,83 Kč)
1x Paul Collier: Miliarda nejchudších ..... 99 Kč (DPH 15,00 % = 12,91 Kč)
1x Jasdon Fried: Restart ..... 271 Kč (DPH 15,00 % = 35,35 Kč)
1x William A. Cohen: Staňte se úspěšným poradcem ..... 195 Kč (DPH 15,00 % = 25,43 Kč)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jiří Rostecký píše:
A pro zájemce email od Kosmasu:

1x Shirley Taylorová: E-mailová etiketa ..... 9 Kč (DPH 15,00 % = 1,17 Kč)
1x Jim Canterucci: Chci být úspěšný ..... 99 Kč (DPH 15,00 % = 12,91 Kč)
1x Dan Ariely: Jak drahé je zdarma? ..... 242 Kč (DPH 15,00 % = 31,57 Kč)
1x Harry Beckwith: Jak prodat neviditelné ..... 198 Kč (DPH 15,00 % = 25,83 Kč)
1x Paul Collier: Miliarda nejchudších ..... 99 Kč (DPH 15,00 % = 12,91 Kč)
1x Jasdon Fried: Restart ..... 271 Kč (DPH 15,00 % = 35,35 Kč)
1x William A. Cohen: Staňte se úspěšným poradcem ..... 195 Kč (DPH 15,00 % = 25,43 Kč)


Dosti levné
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
peeeeta píše:
Dosti levné

Přesně tak, za ty prachy skvělé počtení a hodnotné informace. Pár z nich jsem si koupil hlavně proto, že byly ve slevě a zaujaly mne - normálně bych si je asi nekoupil. Jedná se o E-mailová etiketa, Chci být úspěšný a Miliarda nejchudších. To Chci být úspěšný je hodně zajímavá kniha a docela se mi líbí. Jsou to zase jiné pohledy na budování úspěchu a kariéry. Jestli někdo chce, kniha je ve slevě stále :-) http://www.kosmas.cz/knihy/164070/chci-byt-uspesny/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jiří Rostecký píše:
Přesně tak, za ty prachy skvělé počtení a hodnotné informace. Pár z nich jsem si koupil hlavně proto, že byly ve slevě a zaujaly mne - normálně bych si je asi nekoupil. Jedná se o E-mailová etiketa, Chci být úspěšný a Miliarda nejchudších. To Chci být úspěšný je hodně zajímavá kniha a docela se mi líbí. Jsou to zase jiné pohledy na budování úspěchu a kariéry. Jestli někdo chce, kniha je ve slevě stále :-) http://www.kosmas.cz/knihy/164070/chci-byt-uspesny/



Já dělal nedávno taky nákup, ale ne ve slevě a vyšlo mě to na necelé 2 000 kč. Ale kniha je prostě kniha.
Jinak díky za tip
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Co se týká podnikání, tak Čtyřhodinový týden od Ferrise, Bohatý táta, chudý táta od Kyosakiho a Debordelizace hlavy od Tomana. Přečetl jsem toho hodně a většinou je to bullshit na téma manipulace zaměstnanců, manipulace sebe, jak se strhat do 35, jak někoho očesat, odrbat a natáhnout a jak být "in", "úspěšný" a "bohatý". Záleží co člověk chce. Nejdůležitější je dokopat se k nějaké aktivitě, vzdělávání je super, ale teprve akcí se člověk něco skutečně naučí. Já s tím bojuju pořád, takže teď mám za cíl nečíst o podnikání a dotahovat projekty do konce.

Sinuhet je moc dobrý, ale Krvavá lázeň a Šťastná hvězda (taky Waltari) jsou lepší ;)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Mě se v poslední době moc líbila kniha Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí , píši o ní víc zde http://mojeokoli.cz/index.php?a=287

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Super, další inspirace na knihy, tak to mě čeká asi další várka :D Díky moc! Poslední byla 13 knih od Melvila :) Z těch, co jsem v poslední době přečetl, jsem si udělal menší knihovnu reportů: http://www.kvasnickajan.cz/Knihovna. Další 3 mám přečtené, jen napsat report :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se