Volná diskuze

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zdarec,

mám tu zase jednu konspirační teorii s kterou potřebuji pomoct. Od včerejška řeším jeden problém a to ten, že pokud se připojím k internetu pomocí svého poskytovatele připojení, tak se mi nezobrazí spousty stránek na netu. Jakmile se ale připojím přes jiného poskytovatele, vše běží jak má. Zjistil jsem, že se nemohu připojit k žádnému webu, který běží u Wedosu, od včerejška se tak nedostanu na Objevit, Mladypodnikatel, Afillblog, pes502 a také na své weby co u Wedosu mám. Zajímavé na tom je, že web který hostuji jinde, ale doména je u Wedosu tak ten jede, napadá mě proto několik věcí. Nějaký lokální ban na DNS? Pokud se na ty weby pokusí někdo připojit se stejným připojením ale z jiného města, vše běží. Takže celá síť poskytovatele to nebude, v rámci našeho města jsem zjistil, že některé části města fungují a některé nefungují, takže mi přijde, že je to jen lokální problém, ale dost mě to vadí.

Včera když jsem zkoušel kde co a když jsem napsal na podporu Wedosu a oni mi řekli, že jim weby jedou, vyzkoušel jsem právě jiné připojení a zjistil, že už mi jedou taky. Už mi docházej nápady a abych řekl pravdu, poskytovatel nevypadá, že by se přetrhl a problém nějak řešil, otázka ale je, jestli to opravdu je poskytovatelem a nebo nějakým jiným banem například na část IP adres které používá můj poskytovatel připojení.

Co vy na to? Čím by to mohlo být?

ps: jo a samozřejmě že přes anonymizer všechno běží.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Dobrý den,
pošlete přes soukromou zprávu Vaši veřejnou IP adresu, kterou používáte (www.whatismyip.com) a potom tracert na weby u nás. A uvidíme co bude za výsledek. :-)
Příčin může být více. DNS..., někde nefungující spojení, IPv6... a další a další...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pošlu, můžete vyzkoušet. Teď jak se zdá už provider něco poladil a běží to. Zajímavé na tom bylo, že to bylo takto lokální. Když si ale představím, že se tohle může stát, člověk bude mít například web, kde nabízí služby lidem ve městě a oni budou mít poskytovatele připojení, kde se stane taková chybka, tak se pak může chudák divit, že jeho web nikdo nevidí :-) No je to nemilé, hlavně když se to řeší. Procházet neustále web přes anonymizér je opruz.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se