Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Zdá se, že Seznam opět potřebuje prodat více reklamy a nejspíš proběhla další úprava algorytmu. tentokrát jsou v kurzu blogy nad microsite a KW na podstránkách. :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nic nepozoruju.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
já jo. staré neaktualizované weby teď jdou nahoru. počkám si na seo report a pak budu analyzovat. dotklo se to u mě zatím jen 3 webů.

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Od kdy ty změnu pozoruješ? Ode dneška?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Algoritmy pro výpočet SR mi připadnou dost divné. Mám čtyři weby s naprosto rozdílným přístupem (rozdílnost v počtu publikovaných článků, typech článků, stáří webů, propagaci webů, řešení zpětných odkazů, četnosti vydávání článků, zaměření článků,...) a v tuto chvíli mají naprosto stejné ranky (až teda na jeden, který se ale také na 90% ustálí na stejném SR). Připadne mi to zvláštní, protože třeba jeden web má x zpětných odkazů a má stejné výsledky SR, jako ten web, který nemá žádný odkaz. Dále potom u jednoho webu dělám velkou propagaci (diskuzní fóra, linkbuilding) a má stejné SR jako web, který nemá naprosto žádnou propagaci. Návštěvnost je pochopitelně větší u vyšší propagace, ale třeba indexace, přístupy z google nebo seznamu, jsou úplně stejné. Tak teď nevím, jestli má cenu měnit, nakupovat zpětné odkazy, dělat x hodin práce v budování odkazů, když jsou výsledky těchto prací v podstatě nulové. Jsou to nové weby, takže uvidím, jak dopadne první udělování PR, které se co nevidět zřejmě chystá , třeba tam bude jiný přístup :D

Jen bych chtěl říct, že ranky sleduji hlavně proto, že chci weby nasadit do PPP systémů. Jak to tak vidím, tak to taky bude docela oříšek. Nemůžu si odpustit rýpnutí, ale některé weby do nejstaršího PPP systému nemůžu vpustit, prý nesplňují vstupní podmínky, je ale zajímavé, že z vlastní zkušenosti vím, že určité procento webů, které tam teď jsou nesplňují vstupní podmínky dejme tomu z 80%, moje weby třeba jen z 10%. Trochu zvláštní tedy... Je zvláštní, že weby, které mají díky svému zaměření největší pravděpodobnost PR článků nejsou vpuštěny a weby, které mají stejné vstupní požadavky, ale jsou z oblasti, kde je minimální přísun PR jsou bez problémů vpuštěny. Nevím proč mám dojem, že je to tak trochu neobjektivní... Naštěstí máme další PPP systémy, i když podle mě s menšími poptávkami, časem se třeba začne blýskat na lepší časy :D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zdar. Zdá se, že Seznam opět potřebuje prodat více reklamy a nejspíš proběhla další úprava algorytmu. tentokrát jsou v kurzu blogy nad microsite a KW na podstránkách. :-D

Poptávko měl by jsi na chvilku vysadit :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
raR2 píše:
... Je zvláštní, že weby, které mají díky svému zaměření největší pravděpodobnost PR článků nejsou vpuštěny a weby, které mají stejné vstupní požadavky, ale jsou z oblasti, kde je minimální přísun PR jsou bez problémů vpuštěny. Nevím proč mám dojem, že je to tak trochu neobjektivní... Naštěstí máme další PPP systémy, i když podle mě s menšími poptávkami, časem se třeba začne blýskat na lepší časy :D


Málo mažeš :-D i já jsem byl těžce vyfakován

-- 25. 04. 2013 16:46 --

wico píše:
Poptávko měl by jsi na chvilku vysadit :D


no jo, co mi to zase prodali za bobule :-D

-- 25. 04. 2013 16:46 --

wico píše:
Poptávko měl by jsi na chvilku vysadit :D


no jo, co mi to zase prodali za bobule :-D


Příčinu jsem nespíš nalezl. Jednalo se o to, že jsem na blog, který mi měl posilovat mj. microsite umístil PPC sklik a Seznam začal přikládat větší váhu pravděpodobně blogu nad microsite, proto šel blog nahoru a microsite ztratila pozici. Dávejte si pozor při nasazení PPC reklam na web, podobně jako u změny H1 na webu. Téměř vždy vám to něco někdo změní.

Od známého jsem se doslechl, že při umístění PPC na stránky se web propadne v SERPu. Já s tím uplně nesouhlasím, protože mám i kladné zkušenosti (web dával seznam hned pod jejich Firmy.cz a další jejich sra..y a jen co jsem si zakoupil sklik, stránka drží trvale prim. pozici). Spíš jsem toho názoru, že při umístění PPC očekávejte nějakou změnu na svém webu nebo na webech na které je odkazováno.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se