Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Máte někdo zkušenosti s reklamou na Facebooku? když budu inzerovat jako firma, musím být plátcem DPH? Lze si přednabít kredit?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Přijímáš službu ze zahraničí, tak co myslíš? ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: tak nejsou to pro mě příjmy, ale výdaje....které si snad mohu(nebo nemusim) dát do nákladů, nebo ne ?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jestli jsem ten slavný zákon pochopil správně, tak by se to mělo stahovat i na toto. Je to stejné jako u Adwords
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já už asi měsíc inzeruji na Facebooku taky a je to podle mě stejný jako u Adwords. Tedy podávat souhrnné hlášení a zaplatit z těch výdajů DPH finančáku. Ale budu to víc řešit až začátkem dubna, až budu dávat dohromady DPH za čtvrtletí. Inzeruji na FB nově. Uvítám kdyžtak taky nějaký info, pokud je to náhodou jinak. Ale myslím, že se nepletu :). Každopádně to asi půjde přes Google bez problémů dohledat (zatím jsem to nedělal) ;).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to stejné jako AdWords, čiliže pro plátce DPH. Z platby za reklamu musíš odvést DPH a to si pak hned zase odečteš. V přiznání oddíl C řádek 5, následně v odpočtu daně řádek 43.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: já platce DPH nejsem. zatim jsem nepotřeboval být a nechci. Tak mě zajímalo, jestli mohu příjmout platbu s DPH, u níž si DPH neodečtu - tzn. zaplatím jen daň z celkového příjmu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: já platce DPH nejsem. zatim jsem nepotřeboval být a nechci. Tak mě zajímalo, jestli mohu příjmout platbu s DPH, u níž si DPH neodečtu - tzn. zaplatím jen daň z celkového příjmu.


No nemůžeš, když to uděláš, staneš se identifikovanou osobou pro platby ze zahraničí, jestli už si inzerovat začal, máš tuším 15 dnů na to abys došel na FÚ a tam oznámil že se musíš povinně stát identifikovanou osobou, protože si přijal službu od plátce daně z EU. Co to obnáší jsme tu nedávno řešili najdi si to. Neznamená to ale být plnohodnotným plátcem DPH, pro obchody v ČR si pořád neplátce.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Přesně tak, jak píše freez. Hlavně pokud jsi na FB zadal své IČ. Možná pokud by jsi inzeroval jako obyčejná fyzická osoba nepodnikatel, tak by jsi se plátcem DPH nebo osobou identifikovatelnou k dani stát nemusel. FB by Tě nebral jako podnikatele, myslím, že to i jde... Ale potom je asi dost na hraně přes to propagovat své podnikatelské aktivity. Něco jiného asi bude třeba nezisková stránka, na kterou by jsi si zaplatil reklamu jako fyzická osoba nepodnikatel... Nejsem si ale 100% jistý, jestli to jde. Já jsem plátce DPH, tak to neřeším ;). A rozhodně si dej bacha, finančáky mají přehled! Zrovna před měsícem mi přišla od finančáku sms, že mám nějaké nesrovnalosti v DPH a souhrnném hlášení ještě někdy z roku 2010! Fakt nekecám, naštěstí se jednalo jen o drobnost a že jsem něco přehlédnul a neodpovídaly mi částky, podal jsem vysvětlení a vše se vyřešilo bez problémů. Já jen, že oni mají přehled díky tomu souhrnnému hlášení.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo tohle funguje taky jako u AdWords, propaguješ nekomerční web, ano pak můžeš jako fyzická osoba nepodnikatel, bude na něm jedna reklama a už je to v čudu. Taky jsem docela koukal, že má FÚ přehled, to párování souhrnného hlášení asi opravdu funguje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pokud někdo řešíte podobný problém, vysvětlení najdete v tomto článku http://www.podnikatel.cz/clanky/identif ... ce-platce/

VeronikaBe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 03.05.2013
Dobrý den,

Začala jsem podnikat a rozběhla jsem si stránku na facebooku. Přítel, nepodnikatel mi zaplatil reklamu na 5dnů (200kč). Byla to jenom zkouška, zda-li to vůbec funguje. Nefungovalo, žádny zisk, jenom jsem prodělala 200kč :D , takže jsem to zrušila. Při vytváření reklamy jsem neuvedla, že by se jednalo o obchodní účely (protože na facebooku se nakupovat nedá a neprodávám tam zboží), nezadala jsem IČ ani DIČ, platba neodešla z mého podnikatelského účtu odešla z přítelova běžného účtu. Musím se přihlásit k DPH? Když jsem nezadala DIČ mám to vůbec řešit? Zřejmě se zaúčtovalo i irské DPH protože první platba odešla (72kč) a pak až ten můj limit 200kč.

Za odpovědi budu vděčná, každopádně reklama na facebooku už nebude. :-)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pokud je vše, jak si uvedla, tak se registrovat k DPH nemusíš. Znám celkem dost lidí, co to dost podobně obchází věci, kvůli kterým by museli být plátci od zavedení této blbosti. Takže klid a žádný stres ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se