Volná diskuze

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dnes bych potřeboval poradit, jak na to - mám flash disk a je na něm prezentace (aplikace *.exe v kořenovém adresáři) a chtěl bych, až tu flashku kdokoliv zasune do PC, tak aby se po načtení soubor *.exe načetl a spustil.

Jak to udělat? Napadl mě starý známý autoexec.bat, ale nevím zda by fungoval a ani jeho obsah bych neuměl sestavit.


Může mi někdo poradit KONKRÉTNÍ postup, jak na to? Jaký program nebo jaký soubor s jakým názvem a obsahem na flashdisk dostat?


Děkuji.

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
http://www.samlogic.net/articles/autoru ... dows-7.htm

Pokud čekáš že se spustí exe z flashky jen tak bez upozornění, tak to běžným způsobem nepůjde z bezpečnostních důvodů samozřejmě.
Některé dodávané flasky mívají autorun, který se hned spustí, ale to je děláno tak, že se část flashky identifikuje jako externí / virtuální cd mechanika a po instalaci ovladačů (pro cd mechaniku) se připojí obraz disku. Ani toto už ale není spolehlivé, záleží na nastavení systému.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Na flashce bude prezentace affiliate programu a bude se rozdávat. Není problém hláška "chcete otevřít",ale bylo by optimální, aby člověk na flashce nemusel hledat spouštěcí soubor..

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Podpora autorunu z "neoptických" médií byla ve windows 7 odstraněna, jediným řešením jsou imho ty flasky (U3) s upraveným firmwarem, aby se část tvářila jako CD.
Přečti článek co jsem odkazoval...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se