Volná diskuze

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Na klíčové slovo "počasí v xxxxxx" nám google sebral cca 90% obrazovky:
Obrázek

Nemám přesné čísla o kolik se sníží návštěvnost kvůli tomu bloku, ale nelíbí se mi to.

Jaký máte na to vy názor?

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Počasí většinou sleduji na idnes.cz, líbí se mi tam ten srážkový radar. Ale tato novinka od Googlu taky nevypadá zle, díky za tip :-)

Na mém monitoru mám pod aplikací Googlu zobrazeny jen 2 další výsledky (bez nutnosti rolovat), kdo bude třetí, tak to na návštěvnosti hodně pocítí. Nemám zkušenosti s webama o počasí, ale myslím, že weby na pozicích 3 a více můžou přijít klidně i o 90% návštěv.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Google nemusel dělat až tak velké zobrazení toho počasí.
Jinak já mám zobrazení bez rolování jen 1 výsledek viz obrázek.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Stačilo by kdyby to hodil do pravé strany a nechal vyhledávání normálně. Popřípadě by si svoje reklamy dal na 1. a 2. místo ve výsledcích vyhledávání. Všichni by byli spokojeni, ale jestli to má cituji "testovaní poběží pět let" tak nevím, nevím.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Takže za to vlastně můžeme poděkovat EU jestli jsem se dobře dočetl? Já NT například nevidím ani jeden výsledek bez rolování.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Aspoň to lidem ušetří kliknutí :)

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Miskin píše:
Aspoň to lidem ušetří kliknutí :)


A nám výplatní šek :p

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani já nevidím krom 1 reklamy nad počasím nic bez rolování, ale nějak mi to jako uživateli tedy nevadí, jelikož zjistím hned co hledám a nikam neklikám :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Jakožto uživateli se mi to velmi líbí. Nyní nesleduji počasí nikde jinde čehož chtěl google asi docílit. Myslím že to počasí má vychytané a věřte nevěřte zde v jižním kraji jim to už týden vychází ...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
m1ch3l píše:
Na klíčové slovo "počasí v xxxxxx" nám google sebral cca 90% obrazovky:
Obrázek

Nemám přesné čísla o kolik se sníží návštěvnost kvůli tomu bloku, ale nelíbí se mi to.

Jaký máte na to vy názor?



Udělal to dobře - zadám počasí a oblast, G mi vyhodí jasný výsledek bez dalšího klikání. Za 2 vteřiny vím výsledek a konec. Takhle je to správně...

Fakt, že na frázích "počasí..." někdo vydělával, je jasný, ale takový člověk musel vědět, že je jen otázka času, kdy něco podobného nastane... Naopak jsem to čekal dřívě, ale bylo vidět, že to není G priorita... Je to prostě jen další snaha udržet lidi na svých webech a neposílat je jinam...

-- 13. 05. 2013 09:47 --

m1ch3l píše:
Stačilo by kdyby to hodil do pravé strany a nechal vyhledávání normálně. Popřípadě by si svoje reklamy dal na 1. a 2. místo ve výsledcích vyhledávání. Všichni by byli spokojeni, ale jestli to má cituji "testovaní poběží pět let" tak nevím, nevím.


Ale proč by to dělal?

Uživatel hledá počasí někde a google mu zobrazí nejrelevantnější obsah nahoře - blok s počasím v daném místě. Nic relevantnějšího není a je to funkce vyhledávače, takže fňukání je trochu mimo ne?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Přesně tak, souhlasím s tím, co napsal janKali :). Jako uživateli se mi to velmi líbí, i když většinou stejně sleduji počasí jen na smartphone přes widget.

Nemáte parazitovat na počasí, ale dělat něco pořádnýho! :P

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Někteří pánové to vidí až moc jednoduše. Ano je to snaha o nejrelevantnější výsledek, jenže on není tak relevantní jak by se mohl zdát. Já chci předpověď počasí pro Karlovy vary, google mi naservíruje toto:
Kód: Vybrat vše
https://www.google.cz/search?q=po%C4%8Das%C3%AD+v+chodov%C4%9B&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a#hl=cs&gs_rn=12&gs_ri=psy-ab&suggest=p&pq=po%C4%8Das%C3%AD%20karlovy%20vary&cp=6&gs_id=4h6&xhr=t&q=p%C5%99edpov%C4%9B%C4%8F+po%C4%8Das%C3%AD+karlovy+vary&es_nrs=true&pf=p&client=firefox-a&hs=YRV&rls=org.mozilla:cs%3Aofficial&sclient=psy-ab&oq=p%C5%99edpopo%C4%8Das%C3%AD+karlovy+vary&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46340616,d.Yms&fp=fe168501368ef97&biw=1366&bih=583


Jenže daleko relevantnější a hlavně bez hledání obsáhlejší výsledek je toto:
Kód: Vybrat vše
http://www.foreca.cz/Czech_Republic/Karlovy_Vary


Takže ano, dozvěděl jsem se částečně to, co jsem hledal, ale ne vše, takže relevancí to nebude. Co takhle až se EU rozhodne, že na dotaz jaká je nejlepší nástraha na kapra, nebo kvalitní boty na hory, vám Google ukáže jakýsi obrázek kde bude zobrazeno to co bude Google chtít? A co když tam zrovna vy nebudete? Ještě vám to bude připadat OK? Co když to samé udělá Seznam, Facebook, Twiter a G+ ? Pořád budete přesvědčení že se k vám, jakožto relevantnějším webům návštěvník dostane?

Jakpak asi takové meteocentrum nebo foreca parazituje na počasí? Bez takových společností by ani Google neměl co do toho svého panelu dát. Takže pokud má tohle být zlepšení pro návštěvníka, tak je to opět polovičaté, jako je tomu u Googlu ostatně zvykem.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mac píše:
No, možná ten obrázek (vzhledem k tomu málu informací v něm) je trošku větší, ale vždyť ty odkazy na první stránce máte hoši pořád.


Kdybys věděl jak moc jsou lidé líní točit kolečkem myši, nebo vůbec scrolovat, tak bys to pochopil. Ano jsou tam pořád, ale nejsou na první pohled viditelné, na užších rozlišeních nevidíš nic jiného než to jejich počasí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Nejde o to že bych tady brečel jak se mi zmenší zisky, já žádné stránky na počasí nemám, ale nelíbí se mi že z G vyhledávače se pomalu stává obyčejná stránka na milion funkcí.
Jako uživatel to stejnak nevyužiju, protože se na počasí nedívám (to si můžu rovnou hodit kostkou :) ) a když už tak se kouknu na nějakou stránku co mám v záložkách.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se