Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Než popíšu problém - toto není kritika Wedosu ani registrátora, pouze nevím co s tím, třeba měl někdo podobný problém. V pondělí dopoledne jsem změnil nameservery u svého registrátora na nameservery Wedosu. Jedná se o .com doménu. Nyní již 72 hodin od změny ukazují změnu i whois nástroje. V adminu Wedosu je vidím také (po kliknutí na záložku DNS nahoře uprostřed). Jedná se o hosting na aliasu. Ale web furt nejede, podpora Wedosu mi řekla, "nástroj "dig" mi vrací výsledek jako by vůbec nebyly nastaveny DNS servery. U nás jsem DNS kontroloval, jsou aktivované a v pořádku funkční."
Může být chyba i na straně registrátora (Hexageek)? Ten mi slíbil, že to prověří, tak čekám.
Pokud se někdo s tím už setkal, budu rád, když poradí...
Ještě snad - jedná se o převod z jiného hostingu, nicméně jsem nahodil provizorně zcela nový obsah (cca holá instalace WP přes dočasnou adresu u Wedosu).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Co je to za doménu ?


sukec.cz :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
hehe poptavko no...ale už mě to štve. To Wladass: doména není podstatná, vše je shrnuto v prvním příspěvku, nebo snad ne?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Chtělo by to tu doménu. Podle tvého příspěvku sám tvrdíš že jsi všechno nastavil správně. Takže jediná odpověď bez uvedení domény je hádání :)

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
problem se resi, jako by tam proste nebyly NS servery nebo na danych NS serverech nebyly zadne zanzmay. ted jsme celou doomen u vcetne zon zresetovali a testujeme

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Je to stále tak (i po dalších mnoha hodinách), jak psala naše podpora...
Doména má stále oficiálně nastavené DNS servery Hexageeku. K žádné změně tam nedošlo. U nás je připravená v DNS, máte tam připravené záznamy a je u nás připravený webhosting.
Aktuální stav z hlediska WEDOS je:
DNS server:
ns1.hexageek.com
ns2.hexageek.com
ns3.hexageek.com
ns4.hexageek.com
ns5.hexageek.com
DNS status nepoužity naše DNS servery
DNS záznamy:
A 184.107.128.117
AAAA
MX mail.hexageek.com
mxbackup.hexageek.com

Skutečně musíte "přitlačit" na Hexageek...

A jen tak pro zajímavost... koukněte se, kdo je majitelem (držitelem) této domény
, ale to není poprvé u této firmy :-) :
Domain Name: *********.com

Create Date: 2011-04-14
Update Date: 2013-05-16
Expire Date: 2014-04-14

Owner Organization: HEXAGEEK s.r.o.
Owner Name: Jan Kachlík
Owner Street: Doudlebská 1046/8
Owner City: Praha 4
Owner ZIP: 14000
Owner Country: CZ
Owner E-Mail: jan.kachlik@hexageek.com
Owner Phone: +4.20773953330


Admin Organization: HEXAGEEK s.r.o.
Admin Name: Jan Kachlík
Admin Street: Doudlebská 1046/8
Admin City: Praha 4
Admin ZIP: 14000
Admin Country: CZ
Admin E-Mail: jan.kachlik@hexageek.com
Admin Phone: +4.20773953330


Tech Organization: HEXAGEEK s.r.o.
Tech Name: Jan Kachlík
Tech Street: Doudlebská 1046/8
Tech City: Praha 4
Tech ZIP: 14000
Tech Country: CZ
Tech E-Mail: jan.kachlik@hexageek.com
Tech Phone: +4.20773953330


Billing Organization: HEXAGEEK s.r.o.
Billing Name: Jan Kachlík
Billing Street: Doudlebská 1046/8
Billing City: Praha 4
Billing ZIP: 14000
Billing Country: CZ
Billing E-Mail: jan.kachlik@hexageek.com
Billing Phone: +4.20773953330


------

Nameserver: ns1.hexageek.com
Nameserver: ns5.hexageek.com
Nameserver: ns4.hexageek.com
Nameserver: ns2.hexageek.com
Nameserver: ns3.hexageek.com


Závěr:
Chyba je jednoznačně u registrátora.

Doména je podle všeho u subregu a jejich whois ukazuje výše uvedené (v cca 20:10). Takže pokud někdo tvrdí něco jiného, tak to asi není pravda.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
chyba neni v prevodu na wedos. NS servery jsme zmenili na HEXAGEEK , provedli kontrolu pres nezavisle nastroje , stejne tak provedli i kontrolu pres dig a dalsi externi nastroje vuci NS serverum WEDOSU, tam vse sedi .. jen an par drobnosti

nameserver IP reverse matching nameserver name
w: Reverse for the nameserver IP address doesn't match
ns.wedos.net/81.2.199.19
ns.wedos.com/37.157.192.2
ns.wedos.com/2A02:2B88:2:1::14EE:1
ns.wedos.eu/164.138.27.146

nameserver IP reverse matching nameserver name
w: [TEST nameserver IP reverse matching nameserver name]: undefined method `empty?' for nil:NilClass
ns.wedos.eu/2A02:2770::21A:4AFF:FE46:DDC9

---- fatal ----

MX is not an alias
f: MX is not allowed to point to a CNAME alias

ale to nicemu nevadi. Ted jsme zmenili DNS zpet na WEDOS a vse funguje..

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Opravdu jsem nechtěl vyvolávat nějaké bouře...jen jsem chtěl, pokud má třeba někdo zkušenosti i s jiným hostingem nebo registrátorem, kde se mu stalo něco podobného, tak aby přispěl se svojí troškou do mlýna. Ano web už jede (ještě tedy ne ve firefoxu, ale v IE, ale to je asi cache). Děkuji moc jak registrátorovi tak hostingu, doufám, že se na mě žádná ze stran nezlobí...
Ale kde tedy byla chyba?

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
To Hexa:
Chyba u nás není. Ty drobnosti ve výsledcích testů - to je jen doporučení bez vlivu na funkčnost.

Ještě toho vlastníka. Nebo vlastníkem (držitelem) domény jste skutečně vy?

To sikec:
Chyba? U nás ne :-) . U nás máte doménu v DNS připravenou od 13. 5.

Ano, už to funguje a pokud někomu ne, tak musí čekat než se znovunačtou záznamy v DNS...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To wedos: No počkejte...ale v aminu přece byly vidět dnes v poledne vaše nameservery...to nemůžete popřít...to že Hexageeg to nějak nahodil znovu a vy jste je zrovna čapli, kdy to bylo jakoby na ně, tak to přece není důkaz. Lidi, já fakt nechci dělat rozbroje, jenže až se mi to stane příště (jsem laik, ale převáděl jsem myslím vyšší desítky domén) a nikdy se to nestalo, tak chci příště vědět, co je špatně...možná že se to zaseklo na nějaké chybě co je dvakrát do roka...vím já?

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
sikec píše:
To wedos: No počkejte...ale v aminu přece byly vidět dnes v poledne vaše nameservery...to nemůžete popřít...to že Hexageeg to nějak nahodil znovu a vy jste je zrovna čapli, kdy to bylo jakoby na ně, tak to přece není důkaz. Lidi, já fakt nechci dělat rozbroje, jenže až se mi to stane příště (jsem laik, ale převáděl jsem myslím vyšší desítky domén) a nikdy se to nestalo, tak chci příště vědět, co je špatně...možná že se to zaseklo na nějaké chybě co je dvakrát do roka...vím já?

To možné samozřejmě je. To my nepoznáme. Nevíme co tam bylo za DNS předtím. Nyní jsme na to koukali a skutečně tam byla sada jejich DNS serverů. To, že v naší administraci bylo napsáno, že doména používá naše DNS servery nic neznamená. To je informace, že je nastavena na našich DNS serverech. Nemá to nic společného s whois nebo s nastavením domény u registrátora. Podstatné je to, jak to nastavil (a kdy) "registrátor" domény a co je tedy ve whois. Kdy to registrátor udělal nevíme. My jsme viděli to, že tam byla jejich sada a ne naše.

Problém v každém případě není a nebyl u nás, ale buď u hexageek nebo u subreg (kde je doména u skutečného registrátora).

Komu má ta doména patřit? Pokud Vám, tak bych (na Vašem místě) byl mnohem více nervóznější z toho, že mi nepatří :-).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se