Volná diskuze

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to ano, ale k čemu je ti 5 databází, když to nezvládne ani jedenWP? Ten tarif u Gigaserveru prostě není pro CMS. U toho hostingu za 22 je to o subdoménách. Tobě by se podle mě hodil prostě multihosting s pamětí 256mb a měl bys svatej klid. Cena tak kolem 100,- za měsíc, ale WP to zvládne hodně a ostatních webů taky. Databáze bývá neomezeně a domény taky. Když si to pak právě propočítáš, cena za jeden web spadne hodně nízko.

Mě se líbil tento http://www.ebola.cz/webhosting/tarif-ebola-advanced bylo to při rozpočtu 8 korun s DPH na měsíc na jeden web, ale rovnou říkám, že to asi 15 WP webů neutáhne právě kvůli limitu paměti, to je prostě WP. To už ti vyjde lépe Wedos v základu a na každém 2x WP a máš to. Všechno bude pro WP lepší než to co máš a za podobnou cenu. Navíc předpokládám, že ty domény máš asi u Wedosu?

Tak Alijosha byl rychlejší :-D

-- 27. 05. 2013 13:00 --

alijosha píše:

A není výhodnější weby hodit na Ebolu na tento tarif? http://ebola.cz/webhosting/tarif-ebola-premium

Když si to rozpočítáš a tolik koukáš na cenu, tak tě měsíčně provoz jednoho webu vyjde na cca 8 Kč s DPH a máš plnohodnotný multihosting (žádné aliasy) pro 30 domén, 256 MB memory_limit a 2 GB na jednu databázi + 1 doménu zdarma ;-)


On to chce pro WP, těch 256mb mu na 30x WP nebude stačit, to je lepší si vzít tarif Advanced.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A co třeba tato věta: 256MB memory_limit pro PHP skripty nebo více dle dohody

Ebola dělá individuální úpravy naprosto v pohodě, takže to poběží ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
A co třeba tato věta: 256MB memory_limit pro PHP skripty nebo více dle dohody

Ebola dělá individuální úpravy naprosto v pohodě, takže to poběží ;-)


Jo to jsem četl, ale 30x WP ... na kolik by mu to museli zvednout?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak nejsem jejich podpora (ta by to upřesnila lépe), ani jim nevidím do karet, ale věřím tomu, že by Ebola nenabízela nic, co by nebylo reálné. Alespoň vycházím z osobních zkušeností.

Třeba to funguje tak, že těch 256 MB memory_limitu není sdíleno a je to ke každé doméně, to by také mohlo být.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
Tak nejsem jejich podpora (ta by to upřesnila lépe), ani jim nevidím do karet, ale věřím tomu, že by Ebola nenabízela nic, co by nebylo reálné. Alespoň vycházím z osobních zkušeností.

Třeba to funguje tak, že těch 256 MB memory_limitu není sdíleno a je to ke každé doméně, to by také mohlo být.


Jo tak to by mohlo, to bych do toho šel hned :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
freez píše:

Jo tak to by mohlo, to bych do toho šel hned :-)

To by znamenalo, že například 30 domén může využít až 30 (domén) x 256 MB RAM pro každé vlákno PHP procesů (kterých může být současně pro každou doménu několik). Pokud by šlo jen o 3 vlákna pro každou doménu (což bude asi víc), tak by potom jeden takový zákazník mohl spotřebovat: 30 x 256 x 3 = 23040 MB, tj. 23,04 GB RAM jen pro běh PHP skriptů + další RAM pro MySQL + další pro e-maily + další pro další služby související...

V reálném životě ekonomicky nereálné.
Buď je to tak, že tam jsou omezená vlákna jako u nás (a tím se limituje i využitá RAM), což je více, než druhé možné řešení, kterým je to, že každý uživatel má RAM, kterou může využít a víc mu to nedovolí. Příklady - pokud u nás na Extra máme například pro 1 webhosting (a tedy 2 až nekonečno domén) přiřazeno 10 procesů a každý až 256 MB RAM, tak jeden zákazník může použít současně pro PHP až 2560 MB RAM. To druhé řešení - 256 MB pro celého zákazníka by znamenalo, že může použít jen maximálně 256 MB RAM (tedy desetkrát méně). V obou případech může a nemusí.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
wedos píše:
To by znamenalo, že například 30 domén může využít až 30 (domén) x 256 MB RAM pro každé vlákno PHP procesů (kterých může být současně pro každou doménu několik). Pokud by šlo jen o 3 vlákna pro každou doménu (což bude asi víc), tak by potom jeden takový zákazník mohl spotřebovat: 30 x 256 x 3 = 23040 MB, tj. 23,04 GB RAM jen pro běh PHP skriptů + další RAM pro MySQL + další pro e-maily + další pro další služby související...


No mě to je jasný, že je to sdílená paměť a ani se na to nemusím ptát podpory, proto ten úsměv s dodatkem, že do toho bych šel :-)

-- 27. 05. 2013 14:46 --

wedos píše:
V reálném životě ekonomicky nereálné.
Buď je to tak, že tam jsou omezená vlákna jako u nás (a tím se limituje i využitá RAM), což je více, než druhé možné řešení, kterým je to, že každý uživatel má RAM, kterou může využít a víc mu to nedovolí. Příklady - pokud u nás na Extra máme například pro 1 webhosting (a tedy 2 až nekonečno domén) přiřazeno 10 procesů a každý až 256 MB RAM, tak jeden zákazník může použít současně pro PHP až 2560 MB RAM. To druhé řešení - 256 MB pro celého zákazníka by znamenalo, že může použít jen maximálně 256 MB RAM (tedy desetkrát méně). V obou případech může a nemusí.


No jo, kdo by ale s normálním WP (nebo několika) využil 10x 256mb. Já mám tedy u vás odskoušeno najednou 4 instalace Joomly na základním Nolimitu a jelo to a stíhalo i přesto, že tam procesů jelo několik. Extra tarif musí utáhnout dle mého odhadu 10 WP s tím, že to nebudou instalace nacpané vším možným úplně hravě.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se