Hardware

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj,
mám foťák Canon powershot sx280 a občas natáčím krátká fullHD videa, které tento foťák umí parádně. Rád bych ale vylepšil zvuk (i když je celkem použitelný), když natáčím venku v přírodě různá instruktážní videa pro web atd. Nějaký externí mikrofon pro tento foťák asi nehrozí...

Napadlo mě, že bych si k tomu koupil nějaký trochu lepší diktafon. Ten bych zapnul současně s videem na foťáku, no a pak bych následně zvuk z diktafonu stáhl a vložil do videa ve stříhacím programu. Tím bych podle mě mohl docílit pěkně slyšitelného zvuku (jde mi o mluvené slovo).

Co myslíte, je to dobrý nápad? A moje otázka zní, jaký diktafon byste mi doporučili koupit. A taky by to asi chtělo k tomu nějaký externí mikrofonek na kabelu, abych mohl dát diktafon do kapsy a mikrofon si připnout třeba na tričko (takový ten připínací).

Nejlépe třeba, kdybych to mohl koupit na Alza.cz nebo někde, abych to měl nejpozději do tohoto pátku doma. I když přinejhorším bych asi počkal a pořídil to déle, jen že by se mi to teď hodilo.

Prosím o Vaše názory, díky ;).

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Na běžné rozhovory a pod. by měl stačit každý diktafon, jen bych doporučil aby měl směrové mikrofony. Univerzální ale dražší je hodně rozšířený ZOOM H4n. Kdybych chtěl využívat pouze mikrofony v diktafonu asi bych zvolil tento: ZOOM H1
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj, jo něco takového mám přesně na mysli. Díky za tip. A kdybych k tomu chtěl připojit ještě externí mikrofon na kabelu, tak co by jsi doporučil? Myslím takový ten klipový, že bych diktafon dal třeba do kapsy a na tričko si přicvaknul mikrofonek a kabel pod tričko. To by se mi líbilo, ale nevím, co konkrétně vzít...

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ta H1 umí taky nahrávat z externího mikrofonu má tam 3,5mm. Tohle je takový střed - má to už dobré mikrofony a je to ještě celkem malý. Akorát koukám, že nastavitelnou směrovost mikrofonů má jen H4n.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
idp: Já to budu používat jen pro sebe na mluvení, rozhovory s jinými a podobně asi zatím dělat nebudu. Našel jsem na alze třeba tohle i s tím mikrofonkem: http://www.alza.cz/sony-icd-px312m-cerny-d239586.htm

Jestli je lepší ta H1 o dost, tak bych klidně koupil tu H1, jestli je to podobný jak to Sony, tak bych vzal klidně tohle, pokud by mi to mělo stačit. A taky bych teda případně rád přesný odkaz na nějaký ten připínací externí mikrofon na kabelu, nevím co pořídit (pokud bych teda nešel do toho od Sony, ale třeba do té H1).

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Tak vhodný mikrofon by byl http://mikrofony.heureka.cz/hama-lm-09/recenze/ je kondenzátorový, baterii má v sobě. Asi bych si přečetl a poslechl recenze a podle toho se rozhodl.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky moc za rady! Tak jsem koukal na YouTube na různé recenze atd a myslím, že by mi v pohodě mohl stačit ten Sony ICD-PX312M. Je to za nízký peníz a podle mě mi to poslouží dostatečně. Na občasné nahrávání to bude stačit, jestli to časem rozjedu více, tak pořídím tu H1 + 2 externí mikrofony a bylo by to i na natáčení různých rozhovorů apod.

Sony ICD-PX312M mají na Alze, takže to můžu mít zítra doma... Teď budu týden na dovolený, tak bych to tam mohl pořádně otestovat.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Tak jsem si to dneska vyzvedl v Alze a provedl jsem základní test. Musím říct, že jsem opravdu moc spokojen, výsledný zvuk je z toho naprosto parádní a krásně čistý. Líbí se mi i ty různé režimy, které jde nastavit před nahráváním, podle toho, co chce člověk nahrávat. Ten externí mikrofonek na kabelu je krásně citlivý, už se těším, až natočím nějaký pěkný video ve fullHD a připojím zvuk tady z toho :). Chci se začít trochu učit i v téhle oblasti, lidi mají videa rádi a jsou líní číst :).

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
našel jsem třeba http://www.mironet.cz/genius-mikrofon-m ... y+dp42794/
a nebo http://pc.itek.cz/multimedia-mikrofony/ ... rofon-Clip
ale jak to dát dohromady nevím...jedině pokud by jste chtěl tak bych vám mohl ve svém programu ten zvuk sladit s videem :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se