Volná diskuze

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Dnes jsem se musel zase trochu vytočit, tak jsem si řekl, že se podělím. Budu mluvit obecně o jednom z PPP systémů a o několika webech. Ze všech stran je pořád slyšet, aby se budovaly kvalitní blogy, ty by měly být tématicky zaměřeny, neměly by v nich převažovat PR články, reklamy, měly by být návštěvníkům užitečné, přínosné, inspirativní a informativní... Někdo třeba takové stránky buduje, ale ouha při schvalování jsou weby smazány, do systému nejsou vpuštěny. No dobře, dá se to chápat, weby totiž nesplňují třeba jednu z několika přesně vymezených vstupních podmínek, sice nesmyslných, ale budiž, taková jsou pravidla a někde hranice být musí, nebo by alespoň měla.

Ale pozor, najednou při surfování na internetu narazím na blog, pro který jsem shodou náhod dlouho psal. Už tenkrát to byl čistě PR web made for PPP, objevovaly se na něm pouze placené články reklamního charakteru. Ještě navíc to byl blog všeobecný, tedy všechno a nic. Potom blog upadl, mnoho týdnů se na něm nic nedělo. A najednou začal psát, jak jsem si teď všiml, ve velkém stylu. Jeden placený článek za druhým, opět zase všeobecného zaměření. Řekl jsem si, že by se blog zlepšil, podíval jsem se na informace o něm (PR, SR, AlexaRank...) a docela mě překvapilo, byl na tom mnohem mnohem hůře, než další weby, které nejsou schvalovány. Pouze změnil majitele. Z charakteru článků lze vyčíst, že je blog zařazen v daném PPP systému. To je tedy ale zajímavé, že pravidla neplatí stejně pro všechny.

Aby mi někdo nevyčetl, o čem že mluvím, tak mám na mysli systém Placla. Osobně si myslím, že je pro inzerenty vůbec tou nejhorší volbou. Proč? Když jsou jim nabízeny blogy ve stylu nic jiného než PR tak to mluví za vše... Nechápu ty lidi, kteří tam vloží svou poptávku. Pro blogery může být slušným výdělečným přilepšením, pokud se tam tedy blog dostane.

Nejde jen o moje weby, které nebyly schváleny a po tomto odvážném příspěvku počítám už ani nikdy schváleny nebudou, ale bohužel mám známé, kteří to vidí stejně. V žádném případě se u Placly nejedná o objektivní schvalování a asi nejen schvalování. Dnes se dokonce z Placly ani neobtěžovali url webu zobrazit a na web se podívat, jak jsem zjistil ze statistiky přístupů. Prostě předpokládám hromadně bylo smazáno zhruba třicet webů (během krátkého časového úseku)

Proč si stěžuji a nejdu ke konkurenci? Tak třeba proto, že Placla má stále nejvíce poptávek. Je mezi inzerenty stále populární, má jméno. Jdou tam už jen proto, vůbec neporovnávají (alespoň někteří). Nejsem momentálně podnikatel, takže i když jsem zařazen i v systému KUPčlánek, budu mít problémy s výplatou, hodlám si to potom nějak pořešit, nebo případně uvažuji i o ŽL, KUPčlánek je rozhodně lepší volba i když s menší mírou poptávky (zatím). Schvalování webů je u KUPčlánek seriózní, samozřejmě i zde se najdou chyby z mého pohledu. Dalšími systémy jsou WebPost a PayPost, tady se mi zdá, že je hodně malá poptávka jak z toho, co můžu sám pozorovat, tak i co mi říkali známí. Předpokládám však, že se zájem zvýší. Co se týká schvalování u WebPost a PayPost, tak pravidla jsou nastolena z mých zkušeností pro všechny stejně a dodržují se.

Závěr je tedy takový, že nevím, co si mám o Placle myslet.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
A bez PPP systemu to nejde? Osobne na ne mam trochu negativni nazor a pokud ho nezmenim, tak do nich weby davat nebudu. Vsak on si na ne casem posviti i Seznam s Googlem...

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Bez PPP systémů to určitě jde. Jen bude potřeba upravit celkově strategii. Moje weby nebyly sice primárně vyrobeny pro PPP, ale co se týká určitých příjmů financí, tak se přiznám, že se s PPP počítalo.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
stephan píše:
A bez PPP systemu to nejde? Osobne na ne mam trochu negativni nazor a pokud ho nezmenim, tak do nich weby davat nebudu. Vsak on si na ne casem posviti i Seznam s Googlem...


A proč se vyhledávače už dávno nezaměřili na systémy viz: ranky.cz ?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Díky bohu, že takový systém nepoužívám a po přednášce na dni otevřených dveří u wedosu ani využívat nebudu. Někdo by měl vymyslet systém, který nebude primárně vydělávat majiteli, ale inzerentům a měl by "volnější" vstupní podmínky. Ten by mohl být úspěšným modelem a mohl by uspokojit i náročnější klientelu.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Jo systém co zmiňuješ je pro mne jako pro inzerenta skoro nezajímavý, zkusil jsem dát i vyšší ceny cca 600Kč za článek a pořád mi přijde 99% PR webů. ikdyž do zadání napíšu že o ně nemám zájem - s tématičností je to to samé. Na druhou stranu, kdo by ale dělal web pro PPP systém a jeden článek měl placený a 5 ne - při těch cenách co tam jsou.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Miskin: Mám stejný názor jako ty. Placla je plná PR webů. Na jednu stranu její majitel a provozovatel říká, že je třeba kvalitních blogů a na druhou stranu jim nedává šanci. Nechápu jak může schvalovat PR weby, to si totiž jaksi protiřečí. Ne že bych mu to přál, ale časem to asi pozná sám. Nevím, ale připadne mi, že na českou Placlu kašle a hlavní pozornost věnuje té, kterou směruje do Německa. Zaručí mu to asi větší zisky. Pro inzerenta je rozhodně lepší využít PayPost, WebPost nebo KUPčlánek, pro blogera je podle mě stále lepší Placla ovšem za podmínek, že se do ní nějakým způsobem dostane - na což neexistuje univerzální a objektivní postup.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
m1ch3l píše:

A proč se vyhledávače už dávno nezaměřili na systémy viz: ranky.cz ?


Ranky.cz nevyuzivam, takze netusim, jak funguje.

P.S. Yuhů již na twitteru měl menší narážku na PPP systémy, tak možná s tím něco Seznam začne dělat.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já jsem byl z PlaCla 2x vyfaxován a doprošovat se vážně nebudu. Pokud je někde v nabídce PR web odpadní kvality a blog s historií a desítkami originálních článků neprojde, nemáme si co říct. Co se PPP týká, většina inzerentů je mimo realitu. "Nabídky" typu PR článek o půjčkách i s napsáním s třema odkazama na trvalo za 150-250 Kč je vážně trošku úlet. Na PR webu možná, ale nikdo ze solidních blogerů nemá podobné pokusy zapotřebí.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jake jsou vlastne provize jednotlivych PPP systemu? 5-10%?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
A jak vyhledávač pozná, že se jedná o PR článek?

stephan píše:
Jake jsou vlastne provize jednotlivych PPP systemu? 5-10%?


PayPost, WebPost, KupČlánek 25%
PlaCla 30%
PostGenius 40%

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Otakar Pěnkava píše:
A jak vyhledávač pozná, že se jedná o PR článek?

Tak jak vypada klasicky PR clanek? 3 odkazy vedouci vetsinou na stejnou domenu :D

Ted to mozna jeste nepozna, ale casem urcite. Vsak uz "Google Zoo" nasadil nektera meritka, podle kterych se maji tvorit odkazy.


PayPost, WebPost, KupČlánek 25%
PlaCla 30%
PostGenius 40%


Tak to je slusna palka :/ O to vic je mi ted sympatictejsi Kaliho snaha o zavedeni maximalni provize pro system. Pokud je takhle vysoka provize, tak je system predurcen pouze pro mene kvalitni weby (edit: levnejsi weby), protoze jinak se kvalitnim webum vyplati najmout nejakeho externistu, ktery se bude starat o reklamni clanky.

Ze bych se do toho pustil sam? Budu shanet inzerenty (clanky,display) pro weby za provizi :D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
stephan píše:
Tak jak vypada klasicky PR clanek? 3 odkazy vedouci vetsinou na stejnou domenu :D


Tak možná vypadá PR bordel za 30 korun, kvalitní články to mají jinak. I kdyby to penalizoval za 3 odkazy, co inzerentovi brání požádat o odkazy 2? Jak Google rozliší recenzi od PR článku?

stephan píše:
Tak to je slusna palka :/ O to vic je mi ted sympatictejsi Kaliho snaha o zavedeni maximalni provize pro system. Pokud je takhle vysoka provize, tak je system predurcen pouze pro mene kvalitni weby (edit: levnejsi weby), protoze jinak se kvalitnim webum vyplati najmout nejakeho externistu, ktery se bude starat o reklamni clanky.


Ta provize není tak vysoká a když se chce, dá se dohodnout na speciálních podmínkách.
Externista tě stojí více času, máš s ním více starostí. Články stejně musíš schválit ty, navíc komunikace mezi tebou/inzerentem nebo tebou/externistou je delší. Musíš vystavit fakturu za každý článek...

Oproti tomu v PPP systému to máš na pár kliků.
PPP systém nemá být hlavním zdrojem příjmů pro blogera, má kombinovat více způsobů. Pak se nemáme divit, že vznikají všeobecné weby plné balastu.

stephan píše:
Ze bych se do toho pustil sam? Budu shanet inzerenty (clanky,display) pro weby za provizi :D


Jakou to bude mít výhodu? Nabídneš o 10% nižší provizi? Jenom nižší provizi? Vyplatí se ti to?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Mně jako blogerovi se rozhodně vyplatí být v PPP systémech. Jak tady bylo psáno, je s tím celkově méně starostí a vyřizování. Stačí napsat a publikovat, nic víc není obvykle potřeba řešit. Momentálně jsem v takové situaci, že samozřejmě musím hledat i klienty jinými způsoby, když třeba v Placle mám dveře zavřené, stejně jako x ostatních a v jiných PPP systémech se mi zdá, že je o něco méně poptávek. Práce je však mnohem více.

Co se týká PR článku, tak si myslím, že není PR článek jako PR článek. Jsou tam značné rozdíly. Je pravda, že pokud jsou v textu tři odkazy na stejnou doménu, je to s největší pravděpodobností PR článek. Já třeba teď už házím odkazy skoro do každého článku, nedělám to kolikrát z důvodu reklamy, ale kvůli interním odkazům a lepšímu SEO. Je ale pravda, že pokud se někdo při schvalování blogu na něho ani nepodívá, nebo jen letmo uvidí odkaz a řekne si, že je to PR web, je to asi špatně. Chce to větší prozkoumání webu, což si myslím, že KUPčlánek i PayPost, respektive jejich provozovatelé dělají, Placla určitě ne. Ono totiž odkaz neznamená nutně PR článek, může to být recenze, doporučení nebo tip k dalším informacím.

Já si třeba myslím, že na webu, kde je spousta odkazů z článků klidně i reklamně mířených, není nic špatného. Web ale musí mít úroveň, ne na něho vkládat každý článek, z jakéhokoliv odvětví. To je jistě účel PPP systémů, kromě Placly tedy, protože, tam žádné rozdělení tématičnosti neexistuje. Co je na spoustě reklamních článků, když má web návštěvnost a dokáže lidem poradit, inspirovat je, články přibývají pravidelně, nachází je i google nebo seznam. Spoustě návštěvníkům je úplně jedno, jestli je v článcích odkaz na konkrétní firmu nebo projekt, pokud jim přijde vhod. Nakonec budou za něho i rádi, protože by si stejně hodili do google nebo seznamu daný výraz a e-shop apod. by si našli, tak proč je neodkázat přímo? To je podle mě smysl PPP a ne zpětné odkazy. Nemůžu si pomoct, ale podle mě Placla funguje pro vyhledávače, ne pro lidi. Zbytek PPP je k lidem vstřícnější. Omlouvám se, že neustále narážím na Placlu, ale prostě to tak vidím.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Otakar Pěnkava píše:
Tak možná vypadá PR bordel za 30 korun, kvalitní články to mají jinak. I kdyby to penalizoval za 3 odkazy, co inzerentovi brání požádat o odkazy 2? Jak Google rozliší recenzi od PR článku?

A vyskytuji se kvalitni reklamni clanky na webech, ktere jsou v techto systemech? Popravde od clanku za podobne ceny (prumerne ceny jednotlivych systemu) neocekavam zrovna velkou navstevnost, ale spise zpetne odkazy.

Ta provize není tak vysoká a když se chce, dá se dohodnout na speciálních podmínkách.
Externista tě stojí více času, máš s ním více starostí. Články stejně musíš schválit ty, navíc komunikace mezi tebou/inzerentem nebo tebou/externistou je delší. Musíš vystavit fakturu za každý článek...

Oproti tomu v PPP systému to máš na pár kliků.
PPP systém nemá být hlavním zdrojem příjmů pro blogera, má kombinovat více způsobů. Pak se nemáme divit, že vznikají všeobecné weby plné balastu.

Provize neni tak vysoka? Mne pripada 25% a více jako docela vysoka provize. V realnych penezich to je mozna par desetikacek, ale to se vynahradi objemem prodanych clanku.

Externista stoji samozrejme vice penez, ale pokud budes mit opravdu kvalitni web, na ktery nepublikujes za 500 kc, tak se ti uz vyplati. Proto jsem psal, ze PPP systemy budou diky vysoke provizi vzdy pro levnejsi weby. Mozna se to zmeni na Kupclanek, kdyz se tam zavede max. provize.

A o tom, jestli se PPP systemy vyplati pro levnejsi weby by se dalo take polemizovat. Pokud bych mel magazin, tak by mi tech 25% stalo za to, abych si domlouval inzerenty sam, protoze tak ziskam nejen penize, ale hlavne i osobni kontakt a muze me to obohatit i jinym zpusobem nez jsou penize. PPP systemy bych vyuzival pouze pro MFA weby, kdy mi nestoji ztracet cas s hledanim inzerentu, ale o takove weby jiz zajem taky neni, takze si tam radsi necham PPC.

Jakou to bude mít výhodu? Nabídneš o 10% nižší provizi? Jenom nižší provizi? Vyplatí se ti to?

Samozrejme jsem to myslel jako nadsazku. Presto si myslim, ze si tim lze slusne privydelat a hlavne navazat kontakty do budoucna. Mnohdy musi clovek slevit ze svych soucasnych pozadavku, aby si mohl dovolit vyssi pozadavky v budoucnu.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Ono je potřeba najít jakýsi kompromis. Za 500 Kč článek asi nebude chtít napsat moc lidí. Navíc sehnat inzerenty není tak jednoduché, jsou to kolikrát agentury. Málokdo si to dělá sám, spousta lidí tomuu vůbec nerozumí a nutno říct, že spousta agentur také ne.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
stephan píše:
A vyskytuji se kvalitni reklamni clanky na webech, ktere jsou v techto systemech? Popravde od clanku za podobne ceny (prumerne ceny jednotlivych systemu) neocekavam zrovna velkou navstevnost, ale spise zpetne odkazy.


To už je na každém, co od toho očekává. Pokud někdo chce na tom šetřit, tak na kvalitě se to pozná. Spousta lidí má ještě zakořeněno, že PPP systém - levný zdroj reklamy.

stephan píše:
A o tom, jestli se PPP systemy vyplati pro levnejsi weby by se dalo take polemizovat. Pokud bych mel magazin, tak by mi tech 25% stalo za to, abych si domlouval inzerenty sam, protoze tak ziskam nejen penize, ale hlavne i osobni kontakt a muze me to obohatit i jinym zpusobem nez jsou penize. PPP systemy bych vyuzival pouze pro MFA weby, kdy mi nestoji ztracet cas s hledanim inzerentu, ale o takove weby jiz zajem taky neni, takze si tam radsi necham PPC.


Záleží na kolik si ceníš svého času. Ono to totiž není až tak snadné, musíš je najít, musíš se s něma domluvit, musíš jim vystavit fakturu... Poptávka po levných článcích je stále poměrně velká.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Samotné napsání kvalitního PR článku vyjde celkem draho, pokud to má k něčemu vypadat. Totéž publikovat PR článek i s napsáním za 300 Kč - vždyť na solidnějším webu stojí samotné tři zpětné odkazy za pouhé 2-3 měsíce víc, copak jsem idiot? Tuplem pokud jsou to různé půjčkoweby, pochybné eshopy, slevomaty atd.

Z pohledu zákazníka - pokud mi ten PR článek přinese byť jen několik konverzí, zpravidla vydělám nejméně 500 Kč na maržích, obvykle však mnohonásobně víc, navíc mám napořád tematické zpětné odkazy. Je pro mě stokrát přínosnější dát jeden opravdu solidní kus na čtený web, odkuď mi přijde několik set či několik tisíc lidí, neč to cpát na PR web, ze kterého přijdou 3 lidi za kvartál. Vidím to na svých projektech, katalogy nebo nějaký PR blábol nejsou prakticky nikdy zdrojem návštěvnosti, jediný komentář na navštěvovaném blogu má větší efekt za měsíc než PR blábol za rok. Navíc za publikaci na nekvalitních pagerank webech můžu koupit jako bonus ještě penalizaci.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Hlavně se všichni musí vzdělávat, protože pak to dopadne takto :)
- 3 odkazy na jednu stejnou stránku = 1 odkaz pro vyhledávače
- provize pro PPP systémy = ušetřený čas pro mě = více článků = víc peněz
- provize pro PPP systémy = postarání se o všechny fakturační věci = žádné stokorunové faktury a hlavně dohadování = klídek
- tvůj blog = tvé pravidla tzn. když chce inzerent článek o 150 slovech, tak napíšu poutavější věc o 300 slovech + 2 ilustrační obrázky
- pokud chci dnes dělat takzvaný "PR" web, kde se budou zobrazovat převážně reklamní články, chce to už nějaký koncept. Je s tím víc práce než jen nainstalování WP, nahození šablony nastavení prác. Kdo byl na DoD Wedos tak už asi tuší, pro ten zbytek doporučuju shlédnout videa. Budoucnost jsou reference, recenze, návody apod.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak, tak, je to pravda. Jinak co se týká ještě k pageranku webů, nemyslím si, že pokud má web nízký nebo nulový pagerank, tak by hrozila penalizace kvůli jednomu, dvoum odkazům. Navíc poslední update pageranku proběhl někdy v únoru, už teď je jasné, že tříměsíční interval, který byl v poslední době bude natáhznutý, zřejmě se v google čekají alespoň co se týká pageranků podstatné změny.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Jinak k tomu tématu o PR článku vs vyhledávače.
Google říká že když chceš dělat reklamní článek tak máš dávat nofollow.
Tak s tým ať de google do ******. Ide vidět jak si google dělá monopol na internetu.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
m1ch3l: Doporučení nofollow od google by v podstatě znamenalo konec pro PPP aspoň takové, jako je třeba zase ta Placla, kde nehraje žádnou roli návštěvnost z webů.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se