Volná diskuze

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Nejak zde posledni dobou vazne diskuze, tak se ji pokusime ozivit.

Drive jsem uvazoval o vytvoreni vlastniho blogu, ale pak jsem si to rozmyslel. V posledni dobe se mi tyto myslenky opet vryvaji do hlavy a proto mam otazku.

Pod jakou domenou blogovat? Pod vlastnim jmenem nebo vymyslenym nazvem? Cemu davate prednost? Proc?

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Jo máš pravdu stagnuje to tady :D

Já dávám přednost tomu aby v doméně bylo slovo "blog"

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já bloguju pod jménem, jako (hlavně) fotograf tak buduju i osobní brand. Akorát jsem pořád nepořešil dilema jak to provést s CZ/EN verzí. V angličtině se mi blogovat zatím nechce, ale možná na to dojde a udělám samostatnou CZ verzi. Jinak na webu mám i nabídku + portfolio, takže čtenáři blogu se můžou stát i zákazníky.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jestli má jít o osobní blog tak přezdívka nebo jméno, jestli o blog kam bude přispívat několik lidí a bude tématicky zaměřen tak třeba i název oblasti nebo něco abstraktního.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Co říkáte např. Kohybloguje.cz?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
kurvatadynajdesclanky.cz

řešíte blbosti. název webu blogu by měl označovat a) to, co na webu najdeš a za b) ideálně s kombinací KW, které na dané téma lidi nejvíce hledají.
a za c ) v případě osobního blogu můžeš použít své jméno, to aby ses na konci roku mohl při bilanci třeba pochlubit se svými hospodářskými výsledky :-).

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
No ještě jedna věc - pokud plánuješ v budoucnu blog prodat či nedělat články sám, asi bych ho pod vlastním jménem nedělal. Já třeba svůj osobní blog používám jako podnikatelský deníček a ventiluju tam některé své názory nebo úvahy, které se jinam nehodí. Odborné články o focení píšu jinam, ale ty zase nejsou tolik osobní a snažím se to pojmout spíš obecněji.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Diky vsem za nazor. Na blogu bych chtel psat jak o osobnim zivote a myslenkach, tak obcas udelat nejaky rozhovor, takze by se spis hodil asi nejaky obecnejsi nazev. Nadruhou stranu bych si chtel taky tvorit trochu brand...je to tezke rozhodovani, nejspis si hodim minci :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
A proč né doménu s osobním jménem ? To jsem chtěl původně já když jsem se rozmýšlel co na Wladass.cz bude, ale doména s mým (blbým) jménem je dlooouho zabraná :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Wladass píše:
A proč né doménu s osobním jménem ? To jsem chtěl původně já když jsem se rozmýšlel co na Wladass.cz bude, ale doména s mým (blbým) jménem je dlooouho zabraná :)


Domena se jmenem byla mym favoritem, ale rikam si, jestli to pote nebude pusobit divne, kdybych udelal nejaky rozhovor. Asi resim blbosti :D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Rozhodně je lepší publikovat pod svým reálným jménem než na blogu třeba : mujblogisek.cz pod nickem admin :) Pokud začínáš, je potřeba, aby lidi věděli tvoje jméno :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Tak jsem si registroval domenu StefanKuska.cz, casem se muzete tesit na blog. Az budu tak daleko, tak urcite budu informovat. :)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Myslím že jsi dobře udělal. Pokud budeš psát o nějakém tématu víc, tak je dle mého jedno zdali ten KW je v doméně, protože síla blogu je v něčem jiném. A to ve zpětné reakci lidí, volnosti atd.... takže osobní jméno, nebo přezdívka je idealní. Taky mě dnes mrzí, že mám blog na mojeokoli.cz i když trochu tím názvem vystihuji o čem píši :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ne je volná, ale mě se v minulosti doména líbila z důvodu nějakého možného projektu (mojeokoli.cz). Dnes už tam mám přes 300 příspěvků, tak projekt na ní rozjíždět nebudu.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Turek: Obával jsem se, že nebude dobré kombinovat osobní příspěvky s odbornými, ale pak jsem si řekl, že to nebudu na škodu. Proč? Protože důležitým kritériem pro získání nějakého zaměstnaní jsou i softskills a díky osobním příspěvkům by měl potenciální zaměstnavatel/spolupracovník mohl lépe poznat.

Mac: Doménu jsem si registroval já sám. Ono moc jmenovců není.

-- 26. 05. 2013 20:52 --

Turek píše:
Ne je volná, ale mě se v minulosti doména líbila z důvodu nějakého možného projektu (mojeokoli.cz). Dnes už tam mám přes 300 příspěvků, tak projekt na ní rozjíždět nebudu.


Tak to přemigruj na novou doménu, viz Bugovo.com na MarioRozensky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
turek: Kup doménu a udělej přesměrování, já to tak udělal u jednoho starého webu s rankama a do pár měsíců se přesunuly ranky i návštěvnost. Jinak keywords v doméně mají smysl možná pro minisite, ale pro blog o stovkách stran textu je to skoro bezvýznamné.

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Já jsem si teďkom nechal vytvořit profesionální web na jméno....po poradě s odborníkem.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Uplynulo několik měsíců od doby, kdy jsem zakládal toto vlákno a proto je na čase oznámit, že jsem se konečně rozhoupal a založil blog.

Najdete ho na adrese http://stefankuska.cz/

Doufám, že se vám bude dobře číst :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Paráda :) Držím palce, dal jsem ti follow na Twitteru, tak budu číst :) Doufám, že budeš psát častěji než já :D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Wladass píše:
Paráda :) Držím palce, dal jsem ti follow na Twitteru, tak budu číst :) Doufám, že budeš psát častěji než já :D


Díky za follow, taktéž jsem tě follownul :) Chtěl bych psát pravidelně, ale s rozvahou :)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Držím palce s blogem, na twitteru jsem taky follower :) Jinač svůj blog jsem momentálně přehodil na http://www.diginomad.cz, na osobní prezentaci pro zákazníky to přece jen asi nebylo úplně ono. Asi není dobré zákazníkům dávat nabídku a reporty o výdělku a pracovní postupy na jeden web, tak jsem to po pár kritikách od zkušenějších kamarádů radši rozdělil.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se