Volná diskuze

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Ahoj,
pár dní zpět mi hlavou vrtalo pár myšlenek o blogování a různých zklamáních atd... sepsal jsem o tom k sobě článek a měl bych na vás stejnou otázku. Co vás na blogování třeba štve a k čemu jste časem došli, že je třeba úplná blbost? Třeba jako, že návštěvnost pro vás není důležitá a podobně.

PS: Budu moc rád i za názory na článek. Můžete je psát rovnou sem či k článku, záleží na vás.
Díky.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
No bereš to vyloženě jako z pozice blogera, pak se s článkem asi musí souhlasit. Já bych to ale viděl trochu jinak.

1) Zbohatnout se dá, ale musíš se na to dívat víc ze široka. Třeba John na blogu psal, že Shipito rozjel právě díky blogu a objednávkám od svých čtenářů.
Podle mě je blog jedna z nejlepších cest pro budování osobní značky a tím pro získávání zakázek.

Z blogu jako takového opravdu nikdo milionář nebude.... Zbohatnout z blogu ale nepřímo jde.


2) Souhlasím s komentářem pod článkem. Je lepší udělat z práce koníček, než mít nudnou práci a pak koníčky. S tím i souvisí, že pokud tě blogování nebaví jako práce, pak z něj nejde zbohatnout. Je spousta příkladů, kdy lidi prostě dělali, co je baví a úspěch (třeba ve formě peněz) se dostavil.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Carl114 píše:
Ahoj,
pár dní zpět mi hlavou vrtalo pár myšlenek o blogování a různých zklamáních atd... sepsal jsem o tom k sobě článek a měl bych na vás stejnou otázku. Co vás na blogování třeba štve a k čemu jste časem došli, že je třeba úplná blbost? Třeba jako, že návštěvnost pro vás není důležitá a podobně.

PS: Budu moc rád i za názory na článek. Můžete je psát rovnou sem či k článku, záleží na vás.
Díky.


zajímavej článek. za a/ blogováním skutečně nezbohatneš, proto si na blogování a linkbuildingování najímám lidi :-D, za b/ blogování se skutečně stále častěji stává věcí byznysu za c/ někomu vysedávání u PC ničí záda, u mě jsou to oči a zápěstí pravé ruky

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Asi to berete z pohledu vydělávání peněz a propagace, ale mě nejvíc štvou lidi, co v komentářích neumí napsat odlišný názor slušně. To je strašně únavné a odpuzující, dokud jsem si nezaložila blog, tak jsem vůbec netušila jaká jsem strašná kráva/magor/fanatik/zmanipulovaná ovce atd. :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nejvíc mě štve, když člověk sleduje zahraniční zdroje napíše super článek. Za čas (se zpožděním i dva týdny se mi stalo) o tom napíší i jiní jako o super exkluzivní novince a probírá se to všude, jako by to nikdo jiný nečetl. Člověk neví jestli se má smát anebo tam hodit odkaz se slovy "Já vám to říkal!" Tohle je trochu demotivující.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
marieke píše:
Asi to berete z pohledu vydělávání peněz a propagace, ale mě nejvíc štvou lidi, co v komentářích neumí napsat odlišný názor slušně. To je strašně únavné a odpuzující, dokud jsem si nezaložila blog, tak jsem vůbec netušila jaká jsem strašná kráva/magor/fanatik/zmanipulovaná ovce atd. :-D

To jsem začal řešit mazáním. Takovej komentář se najde jen jednou za rok, ale i přes to. Je to můj blog a já ho chci mít na úrovni. Pokud je komentář nahovno... nezveřejním ho. Je to nakonec má věc. Doporučuji totéž. Určitě ti to pomůže.

-- 04. 06. 2013 19:07 --

Drago píše:
Nejvíc mě štve, když člověk sleduje zahraniční zdroje napíše super článek. Za čas (se zpožděním i dva týdny se mi stalo) o tom napíší i jiní jako o super exkluzivní novince a probírá se to všude, jako by to nikdo jiný nečetl. Člověk neví jestli se má smát anebo tam hodit odkaz se slovy "Já vám to říkal!" Tohle je trochu demotivující.

A jak se stavíš na tohle "posílání informací dál"? Já to dřív dost zatracoval, ale nyní, je mi to upřímně jedno, když vidím jak mé dlouhé hodiny a pracně napsané články někdo přepisuje. Bereš to jako něco normálního, že prostě sdílíš informace / vědomosti nebo to vůbec neřešíš a prostě to napíšeš a vůbec to neřešíš? Díky.

PS: Díky všem za postřehy, líbí se mi. Určitě se k nim ještě někdy vrátím, abych si je přečetl znova.

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Návštěvníci jsou sakra moc líní na to, aby reagovali:-)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Bartes píše:
Návštěvníci jsou sakra moc líní na to, aby reagovali:-)


Musíš je motivovat.
Bohužel, ale většina moc aktivních nejsou, ale pak se hůře vylepšuje služba, kterou děláš pro návštěvníka/zákazníka. Zpětná reakce je to nejlepší co může být.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Informaci musíš umět prodat, jinak to není informace.

Pepi.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 60
Registrace: 05.11.2012
Jak motivujete čtenáře, aby reagovali? Potřeboval bych helfnout:-)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Carl114: už tolik času nevěnuju hledáním exkluzivních zpráv. Nepřekládám složité texty. Místo toho spíše zkouším nějak zprávy vytvářet. Ale to záleží i na náladě. Jinak už po tolika letech beru přepisování témat dále jako běžnou věc. Když je půlka článku tvá úvaha tak se lidé i bojí dále myšlenku přepisovat, protože tím na sebe berou zodpovědnost za tvé potenciálně špatné dedukce :)

Co se týká propagace, tak důležité je tvořit si komunitu. Nebát se do ní pozvat další lidi. Já mám například rád, když mi někdo na blogu hodí do komentáře odkaz na jeho názor k mému článku/tématu. Ale u internetového podnikání je článků a témat tak málo, že čtenářů je dostatek pro všechny. Není třeba to brát jako boj.

Jinak na DoD jsme s klukama řešili jak komunikovat s komunitou. Oni si dělají třeba maillisty, já to naprosto ignoruju, což je špatně.

Hlavně nemyslete na peníze. Reklamu si klidně na blog dejte, ale nepočítejte že to vydělá. Sice jsou affili, které vyženou CPM i na 100 - 200 CZK, ale to jsou často nárazové akce. To už by jsem věřil spíše, že po čase člověk vydá nějakou knížku či infoprodukt :D

-- 05.06.2013 20:46 --

Pepi.: obecně se říká, pokládat na konec článku otázky, děkovat za komentáře atd. Co jsem tak probíral s lidmi tak udělat z nofollow odkazů follow dokáže taky nakopnout diskuze :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Drago píše:
Co jsem tak probíral s lidmi tak udělat z nofollow odkazů follow dokáže taky nakopnout diskuze :)


To máš pravdu, dokud jsem měl follow komentáře, mazal jsem denně několik půjčkových komentářů kde ve většině případů byl text "super článek" a to bylo vše (pominu to, že odkaz byl ze jména a tak ze jména Karel odkazovat na superhypernejlepsirychladokonalapujckabezregistru.cz bylo opravdu skvělé). Jak mile jsem to předělal a dal tam noffolow, tak kupodivu ubylo jen těch komentářů od půjčko magorů, jinak vše při starém. Jako bonus jsem ale umožnil odkazovat z těla komentáře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Drago píše:
Carl114: už tolik času nevěnuju hledáním exkluzivních zpráv. Nepřekládám složité texty. Místo toho spíše zkouším nějak zprávy vytvářet. Ale to záleží i na náladě. Jinak už po tolika letech beru přepisování témat dále jako běžnou věc. Když je půlka článku tvá úvaha tak se lidé i bojí dále myšlenku přepisovat, protože tím na sebe berou zodpovědnost za tvé potenciálně špatné dedukce :)

Co se týká propagace, tak důležité je tvořit si komunitu. Nebát se do ní pozvat další lidi. Já mám například rád, když mi někdo na blogu hodí do komentáře odkaz na jeho názor k mému článku/tématu. Ale u internetového podnikání je článků a témat tak málo, že čtenářů je dostatek pro všechny. Není třeba to brát jako boj.

Jinak na DoD jsme s klukama řešili jak komunikovat s komunitou. Oni si dělají třeba maillisty, já to naprosto ignoruju, což je špatně.

Hlavně nemyslete na peníze. Reklamu si klidně na blog dejte, ale nepočítejte že to vydělá. Sice jsou affili, které vyženou CPM i na 100 - 200 CZK, ale to jsou často nárazové akce. To už by jsem věřil spíše, že po čase člověk vydá nějakou knížku či infoprodukt :D

-- 05.06.2013 20:46 --

Super,díky za rady. Určitě využiju...Pokračujte dále.

Pepi.: obecně se říká, pokládat na konec článku otázky, děkovat za komentáře atd. Co jsem tak probíral s lidmi tak udělat z nofollow odkazů follow dokáže taky nakopnout diskuze :)

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Pepi. píše:
Jak motivujete čtenáře, aby reagovali? Potřeboval bych helfnout:-)

Záleží o čem píšeš. Ale poděkování za názor.. i kdyby byl opačný beru jako samozřejmost. Prostě děkuji za to, že si někdo udělal čas a sdělil mi svůj názor. Otázky na konci článku taky nejsou k zahození. Já to většinou dělám a na konci se narovinu ptám, co by mě od čtenářů zajímalo, pro příklad se mrkni na konec aktuálního článku.

Jinak si myslím, že komentáře tvoří samotný článek. Když je napsaný tak, že něco popisuješ... třeba svůj názor. Aktivní čtenář ti naopak ukáže ten svůj. Hodně záleží na komunitě, jestli chce komentovat a jestli je vůbec co. Když napíšeš třeba návod, nemůžeš čekat 150 děkovných komentářů. Každý si návod přečte, použije a okno zavře. Tam bych čekal komenty jen v případě, že jim něco nepůjde a budou potřebovat radu...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Hlavně je nejdůležitější komentujícímu všechno ulehčit. Minimum políček na vyplnění. Captcha je velkým zabijákem komentářů.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Me psat nebavi :D Zkousim ted novej pokus, kde to budou spise informace bez hlavy, paty, odstavcu ... ale je fakt, ze pokud budou interakce bude i chut :D Pokud interakce nebudou, nebude chut a nebudu tedy ani psat :D

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
Mě poměrně dost zklamalo to když se někdo snaží udělat poctivou práci a nějaký .... mu to zkopíruje i s reklamou... to se pak vždycky směju :D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Drago píše:
Hlavně je nejdůležitější komentujícímu všechno ulehčit. Minimum políček na vyplnění. Captcha je velkým zabijákem komentářů.

Jo, to je šílený. Mám jednu oblíbenou blogerku, sice ji čtu ráda, ale nerada jí tam komentuju, je na blogspotu a má to ošéfované tak, že to chce captchu i když jsem přihlášená přes Google a ještě se ta písmena a čísla strašně blbě luští :-/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se