Volná diskuze

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Zdarec, najde se tu někdo kdo pravidelně pije maté? Já jsem na maté přesedlal od energeťáků, osobně piju energetické maté...

CBSé Energia
Obrázek
CBSé Energia s guaranou, to je supernálož dvou životabudičů v jednom balení. Spojením maté a guarany vzniká něco, co lze jen těžko popsat. Velice silný efekt s bleskovým nástupem a dlouhotrvajícím účinkem. Pokud potřebujete vzpruhu a celou noc nespat, našli jste řešení!!

Skvěle chutná a navíc nakopne 300x víc, než nějaký energeťák...


Pro ty, co maté neznaj:
Maté je "čaj" z jižní ameriky, hlavně Paraguay a Argentina, kterej se tam pije jako tady kafe, snad i ještě víc... Má vysokej obsah mateinu, což je chemicky stejná látka jako kofein, ale díky jiným vazbám má na organismus jinej účinek. Vědci se furt hádaj jestli to je kofein nebo neni, pravdu nezná snad nikdo, ale stačí si to vyzkoušet na sobě. Matein oproti kofeinu z kávy má delší účinek asi 3-6 hodin (káva asi 1-2 hodiny stejně jako syntetickej kofein v energeťácích). Nástup bych hodnotil jako překvapivě rychlej, asi jako u kafe, což se zase o zeleným čaji (tein, účinek 3-8 hodin) říct nedá. Pokud si pamatujete na moje starší téma o kofeinu, tak můžu z dlouhodobýho pozorování jasně říct, že maté vede se značným náskokem! Jde tedy o hodně zajímavej životabudič pro ty, kterým kafe buď nechutná (můj případ) nebo nestačí. Maté až na vyjímky se nepraží, proto neobsahuje zdaleka tolik polyaromatických uhlovodíků jako pražený kafe. A polyaromatický uhlovodíky jsou silný karcinogen (řečeno česky prostě způsobují rakovinu).

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
nekurvim si zdravi, piju normalni caj :D

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Nechápu co tím myslíš ;) Tím, že budeš pít tohle si zdravý určitě jak ty říkáš "nepokurvíš" ;)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
ze po skoro kazdy druhy takovy latce se mi zvedne tlak a buchot srdce :D

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Tak to doporučuju zkusit tu Maté :) taky jsem s tím měl problémy a u tohohle nic.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Výrobky na toto "téma" neznám, ale místo energeťáků bych mohl doporučit kofeinové žvýkačky nebo silné černé kafe ... to mě vždycky nakopne :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Jasně :) jenže myslím, že kofein není zrovna nejlepší a pít každý druhý večer kafe asi taky ne.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Web-Automatics.com píše:
Jasně :) jenže myslím, že kofein není zrovna nejlepší a pít každý druhý večer kafe asi taky ne.


Pití kávy není problém, pokud člověk není zrovna kardiak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
přibližně 170l kávy ročně není taky zrovna nejlepší :) Ale doporučoval bych to všem zkusit.. nechutná to jak si myslíte, jako nějaké bylinkové cosi..
Ten CBSé Energia má specifickou příchuť pomeranče

House MD
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 14
Registrace: 02.11.2010
Maté znám a občas si ho dám. Cca rok zpátky sem pil hodně kafe a energiťáky, ale člověka to po nějaký době odrovná, proto jsem přešel na čaje (černý, zelený) a guaranu. Hlavně po nějakým tom týdnu má člověk celkově víc energie. Kafe si dám fakt jen občas, když mám na něj chuť a nebo se potřebuju rychle probrat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak ono jestli kávu, nebo černý čaj je prašť jako uhoď, ten černý čaj je na tom ještě o něco hůře. Pití normální klasické kávy (ne rozpustných chemických zmetků) není na škodu. Někdo holt holduje kávě, někdo bylinkovým čajům a někdo energeťákům, tedy pardón rozpuštěnému cukru ve vodě :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Kafe nepiji, ale tohle bych mohl vyzkoušet, nemáš eshop - ověřený, kde objednat?

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Pokud chceš přímo ten Energia
http://www.el-mate.cz/el-mate/eshop/1-1 ... ergia-500g

Jinak já si to objednávám s kamarády z polska po 1kg a vždy se rozdělíme... výjde nás to o polovinu levněji.
Tenhle čaj je dobrý pro začátek je dobře ochucený a ještě energetický. Pokud by jste začali pít normální čisté Maté, nevím jestli by vas zaujala jeho hořká chuť. K tomu musíte dojít časem :)

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
To by mě zajímalo, kafe a energeťáky nesnáším, ale teď něco potřebuju kvůli škole. Koupila jsem si nedávno guaranu (ale v tabletkách, v prášku je prej lepší) a stejně jsem i po ní odpoledne 4 hodiny spala :-D :-/

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
marieke píše:
To by mě zajímalo, kafe a energeťáky nesnáším, ale teď něco potřebuju kvůli škole. Koupila jsem si nedávno guaranu (ale v tabletkách, v prášku je prej lepší) a stejně jsem i po ní odpoledne 4 hodiny spala :-D :-/

Tak doporučuji to:
http://www.el-mate.cz/el-mate/eshop/1-1 ... ergia-500g

Ono je to takové zajímavé :) když něco prostě děláš tak se necítíš unavená nic prostě nechce se ti spát... A když si lehneš a zavřeš oči, tak usneš skoro hned.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
maté je super, ale musíte překonat počáteční "hnusnost", po druhém až čtvrtém nálevu si zvyknete a je vše v pohodě.
Ale po určité době je třeba vynechat, protože pak už na to tělo ani nereaguje :D

Web-Automatics.com
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 134
Registrace: 05.05.2013
Já ho piju neustále, tak půl roku a působí :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mac píše:

Kdo uhodne, proč jsem ještě ve tři ráno vzhůru? :-D


Protože si vstával před obědem :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Prvně je potřeba uvést na pravou míru, že kofein není budivá, ale tlumivá (!) droga. V první fázi člověka na chvíli nabudí, ale za chvíli to odezní a dalších několik hodin naopak tlumí, bacha na to. Navíc lidi se dělí na zhruba dva typy - na jedny kofein účinkuje hodně a ti by ho pít neměli, maximálně občas. Většinou se jedná o lidi s vyšším nebo naopak hodně nízkým tlakem, obézní atd. Na druhý typ kofein účinkuje výrazně míň a ty nepoloží ani 2 silné kávy denně. To jsem třeba já - vyzunknu půllitr kvalitního silného kafe a klidně usnu, efekty skoro nula. Jinak v rozpustném kafi je míň kofeinu než třeba v černém čaji theinu, takže rozhodně není zdravější pít místo kafe černý čaj. Zelený čaj dokáže ve větším množství také pekelné věci. Energeťáky jsou strašné svinstvo, ideálně v kombinaci s chlastem a silným kafem nebo zeleným čajem dokážou za pár měsíců totálně zmršit metabolizmus.

Maté je fajn, ale taky se nedá pít pořád, navíc spoustě lidí nechutná. Místo vymýšlení jak se strhat by možná bylo lepší trochu zdražit a pracovat míň ;)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Včera jsem si na večer dal Crazy Wolfa po běhání a ještě ve tři ráno jsem na něj nemile vzpomínal. Zajímavé mě někdy energeťák nakopne nevídaně a někdy usnu jak špalek.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mac píše:
Kdo uhodne, proč jsem ještě ve tři ráno vzhůru?

Si na tripu, taky řešení, ale dost nákladné a nelegální.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Si na tripu, taky řešení, ale dost nákladné a nelegální.


Třeba měl jenom sirky mezi víčkama a nešli vyndat :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
freez píše:

Třeba měl jenom sirky mezi víčkama a nešli vyndat :-D


To mě příjde trip jako bezpečnější řešení teda :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se